Як клеїти рідкі шпалери

17.01.2021
3 267
Admin

Как клеить жидкие обои

 1. Підготовка до роботи
 2. Нанесення шпалер на стіну
 3. Рекомендації фахівців

Основою так званих «рідких» шпалер є спеціальна суміш з рідкої целюлози, барвників і подрібнених бавовняних волокон. У результаті нанесення рідких шпалер на стіну утворюється специфічне покриття, що володіє унікальною рельєфною структурою без швів, одержуваної за рахунок наявності в суміші целюлозних волокон.

Відмінною рисою цього оздоблювального матеріалу є такі його специфічні властивості:

 • простота нанесення покриття;
 • еластичність мікропористої структури шпалер і несприйнятливість до деформацій;
 • висока стійкість до руйнівного світлового впливу;
 • підвищена екологічність.

Для підготовки робочого матеріалу шпалер досить розвести куплену вами суху суміш у воді (можливий і варіант придбання вже готових розчинів). Розведений (або куплений вже в готовому вигляді) робочий склад зазвичай наноситься на стіну за допомогою спеціального валика або подібного йому накатного інструменту. Застосовуваний при цьому метод «суцільного» нанесення матеріалу рідких шпалер на площину стіни дозволяє отримати в результаті повністю безшовне покриття.

Колірна гамма і фактура випускаються різними виробниками рідких шпалер відрізняються в наш час великою різноманітністю. Окремі зразки цього матеріалу імітують шовкові покриття, з глянцем, в той час як інші склади можуть нагадувати по своїй фактурі деревину або камінь. У разі додавання до складу порошку спеціальних барвників можна отримувати безліч різноманітних відтінків шпалерного матеріалу.

У наступних розділах ми розглянемо питання про те, як клеїти рідкі шпалери, а також які особливі вимоги пред'являються до процесу їх наклейки.

Підготовка до роботи

Подготовка к работе

Особливістю рідких шпалер є те, що вони можуть наноситися тільки на ідеально рівні поверхні, які не містять будь-яких нерівностей або опуклостей. Але навряд чи хтось зважиться віднести це до недоліків розглянутого матеріалу - проблема без праці знімається шляхом ретельної підготовки оклеиваемых стін, виробленої перед нанесенням шпалер. При підготовці стін потрібно видалити старе покриття і провести очищення поверхонь від плям і інших забруднень.

В процесі підготовки необхідно опрацювати наявні нерівності і обов'язково видалити всі надлишки штукатурки. А для запобігання утворення під шаром шпалер грибка слід обробити стіни приміщення антисептиком.

При підготовці суміші вміст стандартного пакету (вагою 1 кг) висипається в пластиковий контейнер необхідного обсягу. Потім, по мірі підливання в порошок води слід ретельно розмішувати утворену масу.

Зазначимо, крім того, що для якісного приготування розчину необхідно використовувати тільки теплу воду, а після перемішування розчину слід дати йому відстоятися.

Після того, як пластівці целюлози почнуть збільшуватися в розмірі і розбухати (приблизно через 15-20 хв.) можна за бажанням і відповідно зі своїми творчими задумами додати в розчин невелика кількість спеціального барвного пігменту.

Нанесення шпалер на стіну

Нанесение обоев на стену

Сам по собі процес нанесення рідких шпалер на стіни досить простий і може бути реалізований без залучення фахівців. Роботи з облаштування рідких шпалер полягають у заподіянні вже готового складу на стіну (або стелю). Для цього вам можуть знадобитися такі будівельні інструменти, як універсальний шпатель і кельма, з допомогою яких можна розгладжувати наноситься матеріал по площині стіни.

Оскільки наноситься склад має рідку консистенцію, то його основна маса якоюсь мірою розподіляється по поверхні стін самостійно. Але для остаточного вирівнювання шару шпалер рекомендується користуватися при їх розкочування спеціальним малярським валиком, що дозволяє в підсумку отримати ідеально рівне покриття. При цьому умови всі наявні раніше на поверхні стін дрібні дефекти будуть усунені.

Надалі, у випадку дрібного пошкодження або забруднення покриття пошкоджену ділянку може бути легко «закладено» тим же самим шпалерним розчином.

Нанесене таким чином покриття висихає зазвичай протягом двох-трьох діб.

Рекомендації фахівців

Рекомендации специалистов

При проведенні всього комплексу робіт з нанесення рідких шпалер рекомендується виконувати наступні правила:

 • через прозорості матеріалу не слід наносити шпалери світлих тонів на виразно помітне темне підстава;
 • щоб уникнути скупчення пилу на пористому підставі шпалер необхідно періодично очищати їх за допомогою пилососа;
 • для підвищення міцності покриття і збільшення його вологостійкості рекомендується покривати його фарбою або акриловим лаком;
 • складом певного замісу (колера) слід обробляти стіни тільки одного приміщення; залишки цього замісу знадобляться вам для подальшого ремонту окремих пошкоджених ділянок.

Читайте також: