Як фарбувати стелю акриловою фарбою

17.01.2021
1 469
Admin

Как красить потолок акриловой краской

 1. Вибір типу акрилового барвника
 2. Підготовка до фарбування
 3. Фарбування стелі акриловою фарбою
 4. Фарбування стелі з гіпсокартону
 5. Відео

Незважаючи на наявність різних способів обробки стель житлових приміщень, використання для цих цілей фарб і раніше вважається найбільш економічним варіантом. Тим більше, що самостійна фарбування стель зазвичай не викликає у пересічного виконавця будь-яких труднощів. Але перед тим як фарбувати стелю акриловою фарбою, наприклад, варто ознайомитися з особливостями реалізації цих процедур.

Достоинства акриловых красок

Використання акрилових барвників для обробки стель пояснюється наступними експлуатаційними перевагами цього матеріалу:

 • простота і зручність фарбування;
 • екологічність і безпека;
 • практичність (простота догляду за поверхнею);
 • хороша паропроникність;
 • прийнятна ціна.

Вибір типу акрилового барвника

Выбор типа акрилового красителя

На ринку лакофарбової продукції в наші дні представлено безліч видів акрилових барвників в асортименті. Ви можете вибрати як вітчизняні, так і зарубіжні фарби, що цілком підходять для заявлених у цій статті цілей. Не можна говорити про якісь переваги, тобто вважати одні з них краще, а інші гірше. Серед пропонованих споживачеві барвників особливо виділяється акрилова фарба, що випускається польською компанією «Снєжка». Фарби від цього виробника відрізняються прекрасними експлуатаційними характеристиками і цілком прийнятною вартістю.

Підготовка до фарбування

Подготовка потолка к покраске

Покриття стелі акриловими барвниками проводиться у відповідності з діючими нормативами, які передбачають попередню його підготовку і власне фарбування готової поверхні.

На етапі підготовчих операцій з стельової поверхні видаляються (змиваються) залишки старої обробки. Фахівці рекомендують очистити поверхню до бетонної основи, після чого вам необхідно буде закрити наявні на ній щілини, виїмки й відколи. Для цього ви можете скористатися будь-яким підходящим для цих цілей шпаклевочным складом.

Потім проводиться грунтування стельової поверхні, а відразу ж після висихання ґрунтовки слід знову скористатися шпаклівкою, але тепер вже з метою вирівнювання стелі.

Переходити до наступного етапу робіт допускається лише після повного просихання шпаклювального складу.

Після цього поверхню стелі знову грунтується, а потім на неї наноситься тонкий шар шліфувального шпаклівки, оброблюваний (після висихання) з допомогою наждачного шкурки.

Фарбування стелі акриловою фарбою

Покраска потолка

Оздоблювальні роботи починаються з фарбування кутових зон стелі, яке проводиться за допомогою вузької кисті. При цьому інструмент занурюють у фарбу на половину робочої частини і після віджимання лишків барвника наносять на стелю смугу шириною не менше 4-5 сантиметрів. Для фарбування решти стелі краще всього використовувати валик або краскопульт.

Использование валика для покраски

Найбільш зручним і доступним інструментом, застосовуваним при фарбуванні великих прольотів, традиційно вважається звичайний валик, при користуванні яким необхідно дотримуватися таких правил:

 1. Щоб уникнути утворення патьоків не рекомендується вмочати в ємність з фарбою весь валик повністю. Досить прокатати його з дна лотка, в який попередньо наливають невелику кількість фарбувального матеріалу. При цьому важливо, щоб фарба розподілялася по поверхні валика рівномірно.
 2. Крім того, слід звернути увагу на те, щоб фарба на стелю наносилася не занадто товстим шаром, що також може з'явитися причиною утворення патьоків.
 3. Фарбувальні смуги наносяться по напряму уздовж стелі з обов'язковою перевіркою якості нанесеного покриття. З цією метою слід періодично оглядати її з різних боків і під різним ракурсом.
 4. Грамотне фарбування передбачає відсутність будь-яких протягів в приміщенні і певний температурний режим, вказується в інструкції по застосуванню.

Покраска потолка краскопультом

При використанні фарбопульта фарбувальний склад лягає на стельову поверхню більш рівномірно; при цьому витрата фарби помітно скорочується. Але в разі відсутності подібного пристосування звичайний валик залишається найбільш прийнятним варіантом.

Фарбування стелі з гіпсокартону

Покраска потолка из гипсокартона

На закінчення кілька слів про те, як фарбувати стелю акриловою фарбою по гіпсокартону. У цьому випадку робочі операції мають наступні особливості:

 • Для фарбування по гіпсокартону необхідно використовувати валик з дуже коротким ворсом (або велюром), що дає меншу кількість розлучень і дозволяє отримати рівномірне покриття.
 • На відміну від вже розглянутих нами методик у цьому випадку забарвлення поверхні стелі рекомендується вести поперечними смугами.

У всьому іншому операції по фарбуванню стелі з гіпсокартону мало чим відрізняються від загальноприйнятих правил.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, який розповість про правила фарбування стелі

Читайте також: