Як кріпити блок-хаус

17.01.2021
1 296
Admin

Как крепить блок-хаус

 1. Особливості монтажу
 2. Види кріплення
 3. Вибір виду кріплення та монтаж панелей
 4. Відео

Відомий будівельний матеріал під назвою блок-хаус є своєрідною імітацією під деревину» і нагадує по своєму зовнішньому вигляду вагонку з вигнутою лицьовою поверхнею. Він може застосовуватися як для облицювання фасадів будівель, так і з метою обробки внутрішніх просторів житлових приміщень. У цій статті ми постараємося розповісти вам про те, як кріпити блок-хаус своїми руками, а також ознайомлять з деякими особливостями монтажу панелей цього типу.

Особливості монтажу

Особенности монтажа блок-хауса

Відзначимо, що операції по збірці блок-хауса досить прості і цілком можуть бути відтворені навіть новачком. Монтаж панелей помітно спрощується через їх однотипності (однакового розміру і можливості складання «шип у паз»). Тим не менш, по ходу складання елементів ви можете зіткнутися з певними нюансами.

Отделочный материал блок-хаус

Розглянемо кожен з них більш детально:

 1. Перш за все, перед початком монтажу блок-хаусу його окремі елементи повинні пройти обов'язкову попередню «витримку» в отделываемом приміщенні.
 2. Крім того, бажано, щоб всі монтажні панелі перед установкою були оброблені антисептиком.
 3. Для кріплення панелей блок-хауса повинна використовуватися спеціальна решетування з дерев'яних брусків, що кріпляться безпосередньо до стін з певним кроком.
 4. Найважливішою умовою правильності монтажу панелей є встановлення їх шипом вгору, що виключає можливість скупчування вологи в стиках.
 5. В процесі монтажу між набірної обшивкою блок-хауса і стінами (а також зверху і знизу конструкції) необхідно залишати технологічні зазори близько 15 мм. Крім того, між окремими його елементами (ламелями) по вертикалі в стиках також повинен бути температурний зазор порядку 1-3 мм.
 6. Орієнтація панелей блок-хауса в просторі (вертикальна або горизонтальна) вибирається, виходячи з специфіки інтер'єру або ваших особистих переваг. Як правило, при обшивці фасадів будівель ламелі розташовують горизонтально, імітуючи тим самим зовнішній вигляд рубаного будинку. При обробці внутрішніх просторів приміщень найчастіше вибирають вертикальне їх розташування.

Види кріплення

Виды крепления

Укладання панелей в процесі монтажу можна починати як зверху, так і знизу обрешітки. До найбільш відомих прийомів фіксації планок на підготовленій раніше підставі можна віднести наступні способи:

 • стиковка «шип у паз» (між собою) з наступною фіксацією на решетуванні саморізами або цвяхами;
 • кріплення за допомогою шурупів;
 • кріплення з використанням одних цвяхів.

Останні два види кріплення використовуються для планок блок-хауса, позбавлених шипів і пазів.

Крепление на кляймер

Іноді в якості елементів кріплення панелей можуть використовуватися спеціально розроблені для цих цілей скоби - кляймери. Такі елементи фіксації найкраще підходять для вузьких дощок малої товщини, застосовуваних при внутрішній обробці.

Вибір виду кріплення та монтаж панелей

Вибір типу кріплення панелей Блок-Хауса в процесі їх установки (цвяхи або саморізи) визначається, в кінцевому рахунку, їх товщиною. У тому випадку, якщо товщина не перевищує 20 мм, зазвичай користуються цвяхами; при товщині заготовки їх найкраще кріпити саморізами.

При виборі кріпильних елементів перевагу слід віддавати виробам з антикорозійним поверхнею (тобто має анодоване або оцинковане покриття).

Як вже зазначалося, вибір того чи іншого прийому кріплення Блок-Хауса залежить від використовуваного матеріалу, а також від ваших уподобань. Найпоширенішим з цих прийомів вважається вже знайомий нам спосіб «шип у паз».

Стыковка

При його використанні місце стику першої панелі Блок-Хауса закривається подальшим збірним елементом і стає практично непомітним на око. Фіксація кожного із елементів на решетуванні здійснюється або за допомогою цвяхів або саморезов. При цьому кріпильний елемент пробиває панель безпосередньо в зоні стику (під невеликим кутом до вертикалі).

Крепление на саморезы

Крім того, фіксація елемента може проводитися безпосередньо на вигнутої частини панелі; при цьому пробивання поверхні здійснюється відразу в двох місцях. Один з саморізів укручується поруч з шипом, а інший - неподалік від паза на протилежній стороні. Цей прийом кріплення Блок-Хауса підходить для досить товстих панелей (товщиною більше 40 мм), у яких попередньо просвердлені отвори, що закриваються згодом пробкою під колір матеріалу.

Крепление блок-хауса на саморез

Перед тим, як кріпити блок-хаус, зверніть увагу ще на пару моментів, облік яких помітно спростить всі монтажні операції:

 1. У тому випадку, якщо для закріплення панелей обраний вами клямри, їх монтаж слід починати зверху обрешітки.
 2. Для спрощення «загонки» шипа однієї панелі в паз іншої рекомендується використовувати невеликий гумовий молоток.

Відео

Цей ролик в крадце розповість про монтажі блок-хауса.

Блок-Хаус може бути використаний як при зовнішньому, так і внетренне обробці. Про те, як кріпити панелі всередині приміщення і зробити при цьому гарний стикувальний кут, можна дізнатися в наступному відео:

Нижче представлений ролик про використання Блок-Хауса при обробці балкона.

Читайте також: