Як кріпити гіпсокартон до стелі

17.01.2021
5 488
Admin

Как крепить гипсокартон к потолку

  1. Підготовка поверхні стелі
  2. Способи кріплення гіпсокартону
  3. Відео

В останні роки для обробки стель все частіше використовуються найсучасніші технологічні матеріали, до яких може бути віднесений і всім відомий гіпсокартон. Використання матеріалів цього класу забезпечує отримання абсолютно рівній поверхні, не вдаючись при цьому до утомливих процедур з вирівнювання стелі або його оштукатурювання.

Монтаж листов на потолок

Всі відомі прийоми кріплення гіпсокартону зводяться до наступних трьох варіантах:

  • закріплення листів гіпсокартону на каркасній металоконструкції допомогою саморізів по металу;
  • використання в якості каркаса звичайних дерев'яних рейок;
  • монтаж гіпсокартону безпосередньо на поверхню стелі за допомогою дюбелів і спеціального кріплення.

Перед тим, як кріпити гіпсокартон до стелі, вам необхідно буде провести ретельну підготовку його заснування.

Підготовка поверхні стелі

Проведение разметки

В першу чергу за допомогою водяного рівня вам слід розмітити місця кріплення листів гіпсокартону на стелі. Для цього на висоті близько 1,5 метра від підлоги на стінах приміщення наносяться лінії, які визначають базовий рівень розмітки (використовуваний в якості орієнтира відліку, від якого в бік стелі відкладаються рівні відрізки). Очікуваний рівень кріплення аркушів визначається з урахуванням глибини каркаса з поправкою близько 10 мм.

У тому випадку, якщо ви збираєтеся монтувати на стелі, точкові світильники, глибину каркасної конструкції слід вибирати згідно з габаритами освітлювальних елементів.

Шуруповерт для крепления гипсокартона

Для успішного виконання всіх запланованих робіт вам обов'язково знадобляться (крім самого гіпсокартону) наступні матеріали та інструменти:

  • мастика на гіпсовій основі;
  • готова каркасна металоконструкція або дерев'яні рейки;
  • будівельний шуруповерт;
  • дюбеля і саморізи.

Способи кріплення гіпсокартону

Поговоримо про найпопулярніші способи монтажу гіпсокартону на стелю.

Металевий каркас

Металлический каркас для крепления гипсокартона

Роботи з облаштування стелі з гіпсокартону, що монтується на металевий каркас, починаються з підготовки несучої конструкції із стандартного профілю. При цьому всі елементи монтованої каркаса кріпляться безпосередньо до стелі.

Монтажні роботи починаються з закріплення по периметру обустраиваемого приміщення спеціального стартового профілю. Потім поперек стелі з кроком близько 40 см прибиваються металеві смуги, що використовуються в якості несучих профілів. І тільки потім, поверх смуг з тим же кроком кріпляться поздовжні металеві профілі, що використовуються для кріплення листів гіпсокартону. По завершенні всіх цих процедур ви отримаєте розділену на рівні осередку конструкцію, в нішах якої і будуть розміщуватися листи гіпсокартону, нарізані у відповідності з заданими розмірами.

Каркас на потолке

Для кріплення гіпсокартонних заготовок вам будуть потрібні саморізи відповідного розміру (з довжиною, що відповідає товщині закріплюється листа). Для 9-ти міліметрового гіпсокартону, наприклад, вам потрібно буде підготувати саморізи на 1,5 см. Для закріплення листів використовується шуруповерт, за допомогою якого саморізи «заганяються» в поздовжні профілі з кроком 12-15 сантиметрів таким чином, аби їхній капелюшок був злегка втоплена в матеріалі.

Використання дерев'яного каркаса

Каркас из дерева

Перед тим, як кріпити гіпсокартон до стелі на дерев'яному каркасі з рейок, його поверхня ретельно вирівнюється за допомогою ґрунтовки. Використання рейкового каркаса дозволить вам приховати всі нерівності стелі і максимально зберегти висоту приміщення, що відбувається.

Його підготовка проводиться з особливою ретельністю, оскільки від точності розмітки буде залежати якість монтованої покриття.

В першу чергу необхідно намітити місця розташування стиків гіпсокартонних листів на поверхні стелі, де встановлюються рейки шириною не менше 8 див. Дерев'яний каркас кріпиться на стелі за допомогою дюбелів довжиною від 8 до 10 сантиметрів. В окремих випадках для кріплення рейкового каркаса використовуються дерев'яні пробки, забиваються в отвори, заздалегідь підготовлені на стелі. Листи гіпсокартона кріпляться до дерев'яного каркаса за допомогою саморезов; при цьому в районі стиків бажано залишати невеликий зазор, який заповнюється згодом шпаклівкою.

Безкаркасне кріплення

Клей для гипсокартона

Безкаркасне кріплення гіпсокартону на стелі може бути реалізовано шляхом застосування спеціальної мастики, що містить у своєму складі такі відомі будівельні склади, як гіпс і кістковий клей. Суміш цих в'яжучих матеріалів забезпечує надійне зчеплення листів гіпсокартону з стельовим підставою.

Спочатку невеликі порції гіпсової мастики наносяться на гіпсокартон (по краях і по центру), після чого вихідний склад розрівнюється, а сам лист щільно притискається до стельового основи.

Для зниження навантаження на точки кріплення гіпсокартонного листа його можна розрізати на частини.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеосюжет про кріплення гіпсокартону на стелю.

Читайте також: