Як кріпити вагонку

17.01.2021
6 622
Admin

Как крепить вагонку

  1. Несуча конструкція
  2. Підготовка
  3. Облицювальні роботи

Незалежно від того, як кріпити вагонку до поверхні ви вирішили, потрібно попереднє виготовлення обрешітки.

Обрешітка являє собою несучу конструкцію, матеріалом для якої є дерев'яні планки та профілі з металу. Поверх цієї конструкції і закріплюється вагонка. Суть решетування полягає у створенні вентиляції між обшиваемой поверхнею і обробним матеріалом, що захищає вагонку від покриття цвіллю і гниття.

Для того, щоб зміцнити решетування на стіні, застосовуються соснові або ялинові планки з розмірами 2,4*4,8 див.

Якщо ж вагонка планується кріпитися ялинкою, то для монтажу обрешітки можна використовувати дошки, або смуги з ДСП.

Несуча конструкція

Для її створення необхідно просвердлити отвори в планці з кроком 60 см і прикласти одну з них до поверхні стіни за допомогою рівня, зазначивши місця свердління.

Встановивши планки строго горизонтально і вставивши в отвори дюбеля, їх кріплять до поверхні, використовуючи шурупи. Якщо ж з якоїсь причини свердління поверхні неможливо, планки можна закріпити клеєм, щільно притискаючи їх до повного схоплювання.

Підготовка

Подготовка вагонки к укладке

Приступати до обшивки вагонкою можна після завершення монтажних робіт обрешітки і ретельного її вирівнювання. Вагонці необхідно дати кілька днів для акліматизації попередньо розпакувавши залишивши її в приміщенні. Необхідно впевнитися в ретельного просушування дощок, інакше їх може почати коробити. Якщо деревина не досить суха, доведеться це виправити.

Визначтеся з необхідною довжиною заготовок і при їх розпилі дійте гранично акуратно, щоб не зламати шипи, під них можна підкласти аналогічний паз.

Вертикальна розпилювання проводиться під прямим кутом, покладемо дошку лицьовою стороною зверху.

Распил вагонки

Для того, щоб укласти вагонку на стіні, не потрібно великих зусиль, головне закріпити найпершу. Подальші ж будуть зміцнюватися шляхом вставляння шипів у попередні пази. Оздоблювальні роботи починаються від лівого кута кімнати, щоб при цьому шип був спрямований у бік кута. Первісна дошка кріпиться цвяхами без капелюшків, які забиваються в неї з лицьового боку. Цвях забивається в вагонку з допомогою двійника, щоб сховати його.

Ті отвори, які залишаться після цього, маскуються шпаклівкою і покриваються лаком відповідного кольору.

Крепление вагонки

Для найбільш щільного прилягання дощок один до одного в паз вкрай необхідно вставити невеликий брусок і легенько постукати по ньому молотком. Проте не перестарайтеся, інакше можна просто зламати шип. Тільки після того, як дошки будуть максимально щільно прилягати один до одного без зазорів, можна приступати до їх зміцнення.

Для вирівнювання вагонки по висоті, під нею варто забити планку, на яку будуть встановлюватися монтовані дошки. По закінченні оздоблювальної роботи і закріплення всіх дощок, допоміжна планка видаляється.

Зверніть увагу на те, що повинно залишитися відстань близько стелі і підлоги для додаткової вентиляції поверхні і дощок.

Облицювальні роботи

Найбільш легким методом кріплення вважається прибивання вагонки до решетування з допомогою маленьких цвяшків, забиваються під кутом 45 градусів. Всі видимі капелюшки цвяхів ховаються шипом наступної дошки.

Щоб уникнути пошкоджень лицьової сторони вагонки, завершальні удари наносять із застосуванням тупого добойника.

Крепление вагонки гвоздями

Але все ж, необхідно знати про те, що забивання цвяхів дошки може призвести до її розколу. Щоб уникнути цього, варто віддати перевагу на користь інших кріпильних елементів, наприклад захоплень. Це позбавить вагонку від можливих пошкоджень і зробить систему кріплення абсолютно непомітною.

Захвати для кріплення виробляють з найтоншої оцинкованої бляхи та розрізняються за формою і розмірами. Підбір кріплення здійснюється виходячи з товщини матеріалу і пазів в ньому.

У тому разі, коли матеріал має невелику товщину і забивання цвяхів неодмінно призведе до його розколу, варто віддати перевагу невеликим шурупам, які сховаються пазом наступної дошки.

Крепеж вагонки

Іноді в якості альтернативи цвяхам застосовується будівельний степлер, який вистрілює спеціальними скобами, які пробиваючи паз, надійно закріплюють вагонку на решетуванні. Тут велике значення має сила натискання, оскільки у разі слабкого твори пострілу дошка не буде укріплена і навпаки, якщо занадто сильно провести натискання, то вагонку можна просто розколоти.

Строительный степлер

Найбільш міцним і при цьому гарним методом є система кріплення, при якій використовуються декоративні шурупи. Ця система кріплення виконується з лицьової сторони дощок, тому вимагає максимального дотримання обережності, оскільки в подальшому приховати якісь похибки буде неможливо.

Вирішуючи, як кріпити вагонку, потрібно заздалегідь визначитися з кріпильної системою, виходячи і з оброблюваної поверхні.

Читайте також: