Як кріпити водостоки

17.01.2021
6 145
Admin

Как крепить водостоки

 1. Матеріали для водостоків
 2. Порядок монтажу водостоків
 3. Система кріпильних елементів
 4. Кріплення горизонтальних елементів
 5. Кріплення вертикальних елементів водостоку
 6. Елементи водостічної системи:

Системи водостічних труб, що монтуються на більшості капітальних споруд, використовуються, як відомо, в цілях збору і спрямованого зливу дощової і талої води з поверхні покрівлі. У даній статті ви зможете ознайомитися з тим, які матеріали використовуються для виготовлення елементів водостічних систем, а також дізнатися про те, як кріпити водостоки на самій будівлі.

Матеріали для водостоків

Всі елементи водостічних систем в залежності від використовуваного при їх виготовленні матеріалу можна умовно розбити на дві групи:

 • стоки із сталі або сплавів;
 • вироби з пластику.

Стоки з оцинкованої сталі традиційно вважаються найбільш поширеним варіантом облаштування водостічних систем. Відзначимо, однак, що в останні роки все більшою популярністю починають користуватися металеві водостоки з полімерним покриттям.

Водосток из оцинкованной стали

Висока вартість таких систем відведення з лишком компенсується тим, що вони прослужать вам набагато довше, ніж стоки з оцинковки.

Водостоки, виготовлені з міді або сплаву цинку з титаном, слід віднести до розряду особливо престижних, що відрізняються не тільки прекрасними характеристиками, але і «захмарними» цінами.

Водосток из пластика

Частіше ж усього в побуті застосовуються системи водовідведення, що виготовляються з самого практичного матеріалу - пластика, що відрізняється не тільки своєю дешевизною, але і високою стійкістю до корозії і легкістю монтажу.

Порядок монтажу водостоків

Порядок монтажа водостока

Облаштування водостічної системи здійснюється, як правило, у такій послідовності:

 • монтаж кріпильних елементів водостоків з урахуванням невеликого ухилу в бік зливу (назовні);
 • установка воронки і заглушки;
 • укладання елементів ринви;
 • остаточна збірка всієї системи.

Перед початком проведення монтажних операцій вам слід ознайомитися з варіантами кріплення водостічних систем.

Система кріпильних елементів

В ході вирішення непростого питання про те, як кріпляться водостоки на стінах будинку, вам знадобляться спеціальні кронштейни, підбираються з урахуванням матеріалу самого ринви і інших складових системи.

При будівництві використовуються такі варіанти кріплення:

 • Кріплення горизонтальних кронштейнів на покрівельну лобову дошку застосовується в тому випадку, коли остання є в складі готової до експлуатації покрівлі. Цей варіант застосовується зазвичай при облаштуванні жолобів з пластику.

Крепление водостока

 • При відсутності лобової дошки кронштейни кріплять на так звані кроквяні ноги. Якщо таке кріплення неможливо, то в стіну будівлі забиваються спеціальні металеві штирі, на які жолоб кріпиться за допомогою регульованих за розміром шпильок.
 • Нерідко використовується ще один варіант монтажу кронштейнів, що передбачає їх кріплення на решетування або на нижню частину настилу.
 • Для безпосереднього монтажу водостічних труб на обраній основі, використовуються металеві або пластмасові хомути, що відрізняються кількістю точок кріплення.

Хомут для крепления водостока

При виборі кріпильних хомутів слід враховувати наступне:

 • Глибина кріплення металовироби металевого хомута повинна бути не менше 50-70 мм
 • Висота кріплення повинна вибиратися з урахуванням товщини шару утеплювача на стіні.
 • Не слід забувати про зазорі між трубою і стіною (впритул до стіни кріпити трубу не допускається).

Порядок монтажа водостока

Зазначимо, що хомут повинен облягати водостічну трубу з невеликим зазором, що враховують можливість зміни її розмірів (температурне розширення матеріалу).

Кріплення горизонтальних елементів

Роботи з встановлення горизонтальних елементів системи проводяться зазвичай в такому порядку:

 • На підставі вимірювання загальної довжини карнизів обчислюється потреба в матеріалі (кількість заготовок-жолобів). Визначається потреба у кріпильних деталях з урахуванням кроку їх кріплення (0,5 метра).

Крепление горизонтальных элементов

 • Намічається місце розміщення водоприймальної воронки, вхідний отвір якої має перебувати на 1 см нижче капельника звису карниза.
 • Потім проводиться установка обраних раніше кріпильних кронштейнів. Спочатку кріпиться гак, який розташовується у верхній точці стіни, а потім закріплюється самий нижній кронштейн. Між двома крайніми деталями натягують мотузку і, орієнтуючись по ній, монтують інші.
 • На ці кронштейни укладаються жолоба з водостічними воронками, після чого проводиться їх кріплення.

Кріплення вертикальних елементів водостоку

Кріплення вертикальної складової водостоку рекомендується проводити під час кладки стін, хоча не виключається можливість їх монтажу і по завершенні покрівельних робіт.

В ході монтажу зливної системи слід дотримуватися певних правил, наведених нижче:

 • Труби монтуються у напрямку знизу вгору.
 • Під штирі, на які кріпитимуться хомути в стіні необхідно виконати невеликі отвори.
 • На парі нижніх хомутів закріплюється так зване нижнє коліно, замість якого іноді встановлюється звичайне трубне ланка з виходом на зливову каналізацію.

Вертикальные крепежи

 • Кожне трубне ланка має кріпитися за допомогою окремого хомута, а при довжині ланки більше 2-х метрів слід передбачити додаткове кріплення.
 • Хомути встановлюються з кроком 1,8 метра.

Елементи водостічної системи:

Элементы водосточной системы

Читайте також: