Як навісити двері

17.01.2021
10 202
Admin

Как навесить двери

  1. Вибираємо петлі
  2. Як правильно навісити двері
  3. Відео

Стикаючись з такою проблемою, як правильно навісити двері, люди часто губляться, оскільки не знають, з чого почати. І звертаються в дорогі спеціалізовані фірми, що обертається не лише зайвою тратою часу, а й грошей. А адже маючи більш-менш вправні руки і голову на плечах, таку роботу цілком можна виконати самостійно. В результаті - не тільки економія вищезазначених часу і грошей, але і можливість пишатися собою, адже ніщо так не радує, як результати власної праці.

Вибираємо петлі

Выбираем дверные петли

Перед тим, як купити петлі, необхідно визначитися з їхньою кількістю і напрямком. Для двостулкової двері - все зрозуміло: одна стулка встановлюється на праві петлі, інша - на ліві. Трохи важче з одностулкової дверима. Визначити напрямок петель можна таким чином: потрібно встати з тієї сторони, у яку двері відчиняються, і якщо петлі виявляться праворуч, то вони, як і сама двері, - правосторонні, а якщо ліворуч - то лівосторонні.

Що стосується вибору кількості петель, то слід виходити з ваги дверей. Для звичайної двостулкової міжкімнатних дверей цілком достатньо по дві петлі на кожну стулку. Для одностулкової, оскільки вона виявиться ширше, ніж кожне з полотен двостулкової, а значить, і важче. Краще зупинитися на трьох петлях. Вхідні двері також кріпиться на трьох, а то й чотирьох петлях.

Купуючи петлі, обов'язково спробуйте їх розкрити: дефект у вигляді викривленого стрижня - не така вже й рідкість.

При виборі постарайтеся, щоб петлі за кольором відповідали решті фурнітурі - ручкам, замку і т. д. То ж відноситься і до шурупах - тоді вони на навісі будуть менш помітними. Шурупи краще купити саморізи, тоді не буде необхідності свердлити під них отвори.

Як правильно навісити двері

Для того щоб навісити двері на завіси, потрібні інструменти: схил, а ще краще - рівень, дриль з регулятором швидкості або шуруповерт, стамеска, молоток, рулетка і столярний олівець.

Установка петель проводиться на відстані 20 см від верхнього краю і 20 або 30 см від нижнього краю дверей. Якщо є і третя петля, то її кріплять строго посередині між верхньою і нижньою. Як навісити двері на чотири петлі? Немає нічого простіше - вся висота дверей ділиться на 5, і в місцях розмітки кріпляться петлі.

На дверні полотна встановлюються тільки верхні частини петель. Нижні частини, що мають стрижні, кріпляться на дверну коробку.

Петля прикладається до торця дверного полотна на необхідну відстань від його краю, вивіряється рівнем і обводиться олівцем. Стамескою знімається верхній шар обведеного ділянки. Його глибина повинна бути рівною товщині навісу петлі.

Потім дрилем на малій швидкості або шуруповертом навіс прикріплюється саморізами до дверного полотна. Якщо використовуються звичайні шурупи, то спочатку під них просверліваются отвори.

Діаметр свердла повинен бути на 0,5 мм тонше діаметра шурупа, тоді шуруп увійде в отвір щільно, і кріплення буде надійним.

Двері встановлюються в коробку, потім відкривається, в один з навісів вставляється його нижня частина так, щоб вона виявилася впритул до коробки двері, а потім обводиться олівцем. Це проробляється з усіма петлями. Після цього двері можна прибрати.

У обведених місцях знімається верхній шар дерева так само, як це було зроблено з дверним полотном і в ці поглиблення кріпляться нижні навіси петель. При цьому потрібно стежити, щоб стрижні петель розташовувалися суворо горизонтально, інакше двері буде відкриватися риками і трохи важко.

Порядок роботи можна трохи змінити і зміцнити спочатку нижні навіси петлі на коробці, а потім вже верхні - на дверному полотні.

Помістивши стулку дверей перпендикулярно (під кутом 90°) до коробці і трохи вище неї, можна з'єднати частини петлі, одягнувши верхні навіси на стрижні нижніх навісів, і з'єднавши петлі на дверному полотні і на коробці.

Якщо двері при русі скрипить, то петлі необхідно змастити машинним маслом, технічним вазеліном або солідолом. У разі, коли петлі виявилися занадто глибоко врізаними, ситуацію можна виправити, помістивши під петлю прокладку з гуми, оргалита або цупкого картону.

Часто трапляється так, що дверне полотно знаходиться дуже низько і при закриванні або відкриванні дряпає підлогу. Його можна трохи підняти, помістивши між навісами петлі шайбу.

Іноді в місцях, намічених для врізання петель, є дефекти деревини типу сучків. У подібних випадках петлю варто трохи перемістити, що слід врахувати при розташуванні інших петель.

Що робити, якщо шуруп застряг і його неможливо витягнути? Такий шуруп висвердлюється дрилем і в отвір вставляється дерев'яний нагель, змащений клеєм ПВА. Після того, як клей висохне, інший можна вкрутити шуруп безпосередньо в нагель.

Ось і вся робота, спочатку здавалася такою складною...

Відео

Подивившись цей ролик, ви гарантовано впораєтеся із завданням навішування дверей.

Читайте також: