Як знайти воду на ділянці

17.01.2021
3 343
Admin

Как найти воду на участке

  1. Види підземних вод
  2. Спосіб пошуку води

На дачі неможливо прожити без води, як в плані харчування, так і в побуті. І незважаючи на те, що питної води потрібно не дуже багато, возити її звідкись досить складно, крім того вода необхідна і для поливу рослин. Тому варто задуматися про те, як знайти воду на ділянці і викопати свій колодязь. В принципі, можна обмежитися свердловиною, але для цього вам буде потрібно придбати насос.

Вода на участке

Якщо ви не входите в число тих дачників, чий ділянка розташована поблизу з водоймами, то вам варто запастися певними знаннями, щоб пошуки води на ділянці увінчалися успіхом. Перш за все, варто розібратися в заляганні підземних вод і їх різновидах.

Види підземних вод

Виды грунтовых вод

При проникненні атмосферних опадів через верхній ґрунтовий шар вони стрімко опускаються вниз, поки не досягнуть водотривкого шару, який являє собою скупчення щільною жирної глини. Саме тут вода починає накопичуватися, змішуючись з піском, землею, глиною і гравієм.

Якщо на водотривкому шарі є тріщини або щілини, вода починає проникати глибше і накопичується в просторі між двома шарами водотривкого грунту.

Саме глибина і форма залягання підземних вод є визначальними показниками для їхньої класифікації:

  • глибина менше 4 метрів - верховодка;
  • менше 10 метрів - ґрунтові води;
  • менше 40 метрів - міжпластові води;
  • більше 40 метрів - артезіанські води.

Варто розібратися, що являє собою кожний вид вод більш докладно.

Верховодка - тип води, що утворюється на невеликій глибині, безпосередньо під верхніми шарами ґрунту завдяки просочуванню атмосферних опадів. Верховодка не придатна для використання в побутових цілях, оскільки вона досить забруднена і в неї можуть проникнути нечистоти з туалету. Більш того, наявність верховодки безпосередньо залежить від наявності дощів, або талих вод.

Верховодка

Грунтовий вид вод - цей шар води розташований ближче всіх і знаходиться безпосередньо під верховодка. Грунтові води не змінюють свій рівень і не залежать від опадів, оскільки розташовані над водотривким шаром, який не дає їм йти. В даному джерелі води немає напору, тому якщо ви знайдете грунтові води і викопаєте на ділянці яму до її рівня, він залишиться незмінним.

Грунтовые воды

Крім стабільності грунтові води набагато чистіше, ніж верховодка, оскільки фільтрується в процесі проходження через верхній шар ґрунту. Саме ці води можуть застосовуватися в якості джерела водопостачання на ділянці.

Межпластовые воды

Артезианские воды

Артезіанські води ідеально підходять в якості джерела питної води. Крім того, що вони проходять відмінну очищення і мають стабільний рівень. Для подачі води на ділянку не потрібно додаткового обладнання, оскільки вони подаються під напором.

Спосіб пошуку води

Для того щоб пошуки води пройшли успішно, можна скористатися кількома народними методами:

Використання методу індикації

Метод индикации

Для здійснення цього способу пошуку води на ділянці вам знадобиться алюмінієвий дріт, з якої необхідно зробити два відрізки довжиною близько 40 см. Після цього загніть кінці (по 10 см) обох відрізків і вставити їх в трубочки з дерева, але вони при цьому дріт повинна вільно обертатися.

Далі отримані відрізки візьміть в руки і розгорніть на 180 градусів для початку пошукових робіт і пересувайтеся по території ділянки. У тому місці, де знаходяться джерела води, відрізки почнуть з'єднуватися по напрямку до течії води. Трохи відійшовши від цього місця, ви помітите, як зволікання розходяться в різні сторони.

Відзначте на ділянці місце, де зволікання з'єдналися, потім розведіть їх в сторону і трохи відійдіть. Якщо вони знову зійшлися - це означає, що ви йдете за напрямом ґрунтових вод. Якщо ж відрізки розходяться, продовжуйте пошуки до тих пір, поки не знайдете водний джерело.

Спостереження за рослинами

Наблюдение за растениями

Щоб знайти воду під землею, можна поспостерігати за рослинністю на ділянці. Вони служать прекрасними індикаторами пролягання ґрунтових вод. А точніше там, де протікає вода, вся рослинність має більш яскраве забарвлення і соковите листя. Найбільш гарними рослинами для орієнтиру є верба і щавель, саме вони підкажуть оптимальне місце для копки колодязя.

Спостереження за тваринами і комахами

Наблюдение за животными

Спостереження за тваринами і комахами також допоможе вам у пошуку водних джерел, наприклад під час спраги собаки копають землю саме в тому місці, під яким є вода. Гуси починають нести яйця там, де розташоване перетин водяних жив. Після заходу сонця поспостерігайте за мошкарою або комарами - вони збираються там, де є підземна вода.

Керуючись цими нескладними порадами, ви отримаєте на своїй території колодязь і забудете про проблеми, пов'язаних з нестачею води на ділянці.

Читайте також: