Як облаштувати дачну ділянку

17.01.2021
13 490
Admin

Как облагородить дачный участок

  1. Підготовчий етап
  2. Конструктивне облаштування ділянки
  3. Декоруємо садову територію
  4. Оформлення дачної ділянки, фото:
  5. Відео:

Декорувати і прикрашати свій заміський ділянку завжди приємно, це заняття творче і захоплююче. Багато власників дач і приватних будинків часто замислюються над тим, як облаштувати дачну ділянку, але не вживають ніяких дій, думаючи, що це дуже витратна справа. Виявляється, при бажанні можна всі роботи самостійно виконати з мінімальними витратами. Досить визначити для себе основний напрямок заходів, прописати послідовність дій і скласти список матеріалів. Може бути, щось з необхідного є в наявності, а якісь декоративні предмети можна не купувати, а зробити зі старих, непотрібних речей, взуття та деталей домашнього вжитку.

Кілька важливих порад, як облаштувати дачну ділянку:

  • Якщо планується для декорування території використовувати різні рослини, то їх потрібно гармонійно поєднати з вихідним ландшафтом, органічно виконавши перехід від примірників з дрібним листям до більш великим і яскравим культурам.

Идеи оформления участка

  • Елементи декору, виготовлені з однакових матеріалів і старих речей, слід розташовувати на ділянці в одному місці, узагальнюючи колірну гаму і поєднуючи розміри всіх предметів.
  • Красиво можна обіграти навіть спиляні дерева, перетворивши пень в елегантний стілець або малу архітектурну форму. Розпилювання деревини можна використовувати для укладання доріжок або облаштування зони відпочинку.

Рокарий на участке

  • Найефектніше і доступне по вартості поєднання ландшафтних елементів - це камінь і рослини, які можна поєднувати в різних місцях на ділянці або викласти ними окрему зону у вигляді альпійської гірки або рокарію.

Підготовчий етап

Склавши для себе загальне уявлення того, як облаштувати дачну ділянку, необхідно намалювати план ділянки, на якому намітити майбутнє розташування декоративних елементів і функціональних споруд: малих архітектурних форм, водойм, клумб та інших видів ландшафтного дизайну. Це робиться для того, щоб уникнути надмірностей, нагромадження предметів, садових меблів або рослин. Реалізуючи задуману картинку майбутнього саду, не варто відходити від неї ні на крок. Навіть одна зайва клумба, поставлена не в тому місці, може порушити гармонійну композицію саду.

План ландшафтного дизайна участка

На підготовчому етапі позбавляються від усього непотрібного, що псує вигляд саду і не несе в ньому функціональне навантаження. Формують основу майбутніх елементів: альпійської гірки, саду каменів, водоспадів та інших ландшафтних деталей. Заздалегідь слід передбачити організацію ухилу, подачу води для поливу, її відведення і загальну дренажну систему на ділянці. Схематично намічають розташування стежок, контури потічка чи водойми. Далі приступають до робіт з благоустрою садової території.

Конструктивне облаштування ділянки

При благоустрій садової ділянки слід вчасно задуматися про огородженні території. Паркан можна виконати у вигляді капітального будови з цегли, бетону або металевих конструкцій. Сучасні тенденції ландшафтного дизайну віддають перевагу огородженням з живих рослин, вічнозелених кущів і дерев. Такі рослини відмінно виконують огороджувальні і захисні функції, утворюючи при зростанні і правильному догляді щільну стіну з гілок і листя.

Живое ограждение

Стильно та оригінально виглядають завжди огорожі з дерева, для зведення яких можна використовувати штахетник або суцільну дошку. Найсучасніша захисна конструкція з дерев'яної дошки - це вертикальне кріплення з нахлестом. Головне - заздалегідь підготувати надійну основу для фіксації дощок і після їх монтажу провести якісну обробку деревини для захисту від кліматичних явищ, жучків і цвілі.

Забор на даче

Дуже ефектно виглядає на території «жива арка» з спеціальних рослин. Щоб така конструкція протягом тривалого часу радувала своїх власників, слід заздалегідь спорудити надійний каркас заздалегідь підібраної форми з металевих прутів. Висаджені в'юнкі рослини в процесі росту по каркасу арки необхідно буде своєчасно стригти, для створення красивої, плавної форми.

Декоруємо садову територію

Для створення оригінальних і незвичайних декоративних елементів для саду можна з успіхом використовувати зламану або старі меблі. З допомогою недорогий фасадної фарби предмети можна перефарбувати в яскраві, соковиті тони, які будуть стильно виглядати на тлі зелені і квітів. Для такого декору підійде будь-яка меблі: стільці, комоди, тумби, крісла та інші елементи. У висувні ящики можна посадити однорічні рослини або газонну траву, а на стільці або етажерки розвісити кашпо.

Оригинальная клумба в старой кровати

Традиційно для декорування саду використовуються відпрацьовані шини легкових машин. У них можна вирізати різні структурні елементи, перефарбувати гуми в будь-який колір. Нестандартно і ексклюзивно виглядають вертикальні конструкції з коліс, які можна застосовувати для рослин і декорування дитячої площадки.

Оформлення дачної ділянки, фото:

Комод-клумба

Роспись камня

Цветник в чемодане

Росписной чайник с цветами

Фонари-"маяки"

Відео:

Пропонуємо вам переглянути сюжет про те, як можна своїми руками перетворити дачну ділянку у справжній казковий куточок.

Читайте також: