Як оновити кухонний гарнітур своїми руками

17.01.2021
10 306
Admin

Как обновить кухонный гарнитур

 1. Використання самоклеющейся плівки
 2. Технологія виконання робіт
 3. Декорування старої кухонних меблів
 4. Заміна фасадів
 5. Відео

На жаль, не завжди є можливість придбати нові кухонні меблі. Це може бути пов'язано з обмеженим сімейним бюджетом або небажанням витрачати свій час на демонтажні роботи, ремонт кухні та іншими організаційними нюансами. Знаючи, як оновити кухонний гарнітур своїми руками, можна в найкоротший термін змінити меблеве оздоблення буквально до невпізнання. Для цього не потрібні значні кошти і якісь професійні навички. Достатньо лише вибрати одну з доступних технологій, викроїти трохи вільного часу, підключити бажання, і кухонний гарнітур перетворитися на нове, стильне меблеве оздоблення.

Використання самоклеющейся плівки

Использование самоклеющейся пленки

Одним з найпростіших способів перетворити кухонні меблі є застосування самоклеющейся плівки. Вибравши якісну і естетично привабливу плівку, що імітує мармурові поверхні, деревину, керамічну плитку, природний камінь і натуральну шкіру, в лічені години можна надати старої кухонних меблів дуже гідний і оновлений, естетично привабливий вигляд. Підвищена стійкість вінілової плівки до значних перепадів вологості і температури, а також її вологостійкість, гарантують збереження первозданної краси поверхні оздоблювального матеріалу. Головне, що може знадобитися додатково, - це терпіння і акуратність.

Украшение кухонных ящиков самоклеющейся лентой

Для проведення робіт слід підготувати наступні комплектуючі матеріали та інструменти:

 • Вінілову плівку
 • Гострі ножиці
 • Лінійку
 • Канцелярський ніж
 • Сантиметр
 • Щільну тканину або спеціальний скребок для розгладження плівки.

Технологія виконання робіт

Технология выполнения работ

Для закупівлі плівки проводяться виміри шафок: фасадів, висувних ящиків, боковин і інших меблевих елементів кухонного гарнітура. Для комфортності проведення робіт фасади з меблів рекомендується зняти і покласти на ідеально рівну поверхню. Знімаються ручки і інша меблева фурнітура. Видаляються жирні плями і бруд з поверхонь.

В іншому випадку в проблемних місцях під час експлуатації плівка може почати пузиритися і відійде від поверхні. Підготовлена поверхня повинна бути знежиреною і абсолютно сухою.

Самоклеющаяся пленка с фотопринтом

Із зворотного боку плівки є сантиметрова сітка, істотно полегшує розкроювання і нарізку матеріалу. Якщо самоклейка має повторюваний малюнок, необхідно простежити, щоб раппорт малюнка співпадав. Розкрій проводиться канцелярським ножем. Криволінійні візерунки вирізають гострими ножицями. Плівку приклеюють поступово, потроху видаляючи з самоклейки захисний папір і розгладжуючи кожна ділянка шкребком. Розгладжують матеріал від центру до країв.

Повітряні бульбашки можна акуратно проколоти швейної голкою.

Декорування старої кухонних меблів

Декорирование старой кухонной мебели

Відмінний спосіб швидко і просто модернізувати стару кухонну меблі - нанести на поверхню фасадів дерев'яний молдинг і виконати фінішну фарбування виробів. Молдинг - це декоративні елементи, які використовуються для оформлення різноманітних поверхонь і конструкцій. Для декорування фасадів кухні можна придбати тонкі планки напівкруглої опуклої форми. Планки підбираються за заздалегідь складеним шаблоном, який наносять на поверхню фасадів. Кріпляться молдинги спеціальним клеєм, який призначений для фіксації деталей з дерева.

Оновити дизайн старої кухонних меблів допоможуть декоративні вставки з керамічної плитки, шпалер або ротанга, які за стилем будуть перегукуватися з інтер'єром кухні. Ротанг і плитка приклеюються до поверхні фасадів плитковим клеєм. Дуже красиво виглядають такі декоративні вставки в оточенні дерев'яного молдинга. Його після нанесення різних елементів приклеюють до поверхні дверей або ящиків і потім офарблюють в тон кухонного гарнітура.

Заміна фасадів

Замена фасадов

Замінити старі кухонні фасади на нові меблеві елементи можна сьогодні швидко і якісно. І хоча це витратний варіант оновлення старої меблів, але, все-таки цей спосіб значно дешевше, ніж придбання нового гарнітура. Особливо доступна така операція для модульної кухні, яка до теперішнього часу користується популярністю. Тоді купити готові фасади не становить особливої праці. Для вийшли з моди і ексклюзивних моделей можна замовити фасади та інші елементи кухонного гарнітура за індивідуальним замовленням.

Крепление фурнитуры на дверцы

Самостійно встановити нові меблеві фасади не складе праці, і тоді кухня прослужить довгі роки. Спочатку знімаються старі дверцята з допомогою відкручування шурупів. Готові фасади і передні стінки шухляд можуть продаватися в необробленому вигляді, без фарбування і лакування. Тому до їх кріплення слід покрити дверцята і інші елементи спеціальною грунтовкою, а потім нанести фарбу, призначену для використання в приміщеннях з агресивним середовищем і стійкої до механічних пошкоджень.

Відео

Цей відеосюжет навчить вас клеїти самоклейку.

Читайте також: