Як обшити балкон своїми руками

17.01.2021
5 973
Admin

Как обшить балкон своими руками

  1. Внутрішня обшивка
  2. Зовнішня обшивка

Красивий і затишний балкон може бути справжнім місцем відпочинку для всієї сім'ї. Про те, як обшити балкон своїми руками, не звертаючись до дорогих фахівців, буде розказано в цій статті.

Балкон можна обшивати як зсередини, так і зовні. Безліч сучасних матеріалів надають великий простір для дизайнерських рішень по обробці балконів і лоджій.

Внутрішня обшивка

До початку робіт по обшивці балкон потрібно склити, для цього використовуються дерев'яні, пластикові або металеві рами. Для обробки можна використовувати такі матеріали: дерев'яний і пластикову вагонку, євровагонку, гіпсокартон, сайдинг, пробку, листи МДФ, пластикові і ПВХ-панелі. Всі перераховані матеріали довговічні, не вимагають трудомісткого обслуговування і прості при монтажі.

Материалы для обшивки балкона

Порядок виконання робіт включає в себе проведення наступних операцій:

  1. Повністю звільнити всі приміщення балкона.
  2. Для кращої гідроізоляції необхідно закріпити на всій поверхні стін і стелі гідроізоляційну плівку, толь або руберойд.
  3. Встановити обрешітку на стінах і стелі. Решетування виконується з дерев'яних рейок перетином 20×40 мм або металевого профілю перпендикулярно напрямку майбутньої обшивки (крок від 300 до 500 мм). При застосуванні дерев'яних рейок необхідно залишати теплові зазори в 20 - 30 мм від поверхні стін, це охоронить викривлення рейок при розширенні і усадки деревини. Нижня рейка кріпиться на висоті 50 мм від підлоги, а сама верхня на рівні кріплення обрешітки стелі.
  4. Кріплення на дюбель-цвяхи або дюбель-шурупах. Рівність установки обрешітки перевіряється за допомогою гідравлічного рівня.
  5. Укладання в простір між елементами решетування утеплювача (екотермікс, мінвата, URSA XPS екструдований пінополістирол і т. д.). Потім для забезпечення пароізоляції укладається пароізоляційна плівка.
  6. Монтаж облицювання.

Обрешетка на балконе

У разі застосування для обшивки балкона гіпсокартону його можна покрити бамбуковими або рідкими шпалерами, виконати декоративну штукатурку. Особливо це актуально у випадку, якщо балкон є продовженням кухні або кімнати.

Бамбуковые обои

Для виконання робіт, в залежності від виду матеріалу обшивки, знадобляться наступні інструменти: ножівка по дереву з дрібними зубцями, ножівка по металу, ножиці по металу, молоток, дриль, шуруповерт, електролобзик, гідравлічний рівень, меблевий степлер.

Инструменты для обшивки балкона

Після обшивки стін і стелі необхідно настелити підлогу. Економічним і простим рішенням є дерев'яна підлога. Для цього з кроком 500 мм укладають лаги з брусків 100×150 мм, потім між ними утеплювач, пароізоляційна плівка і настилається шпунтовая статева дошка. Всі дерев'яні елементи необхідно обробити антисептирующим складом. Готову підлогу можна покрити лаком, пофарбувати або настелити поверх дощок лінолеум.

Деревянный пол на балконе

При обшивці балкона необхідно дотримання дуже важливої умови - не допускати перевантаження його конструкції. Враховуючи ту обставину, що балкон защемлен тільки однією стороною, допустиме навантаження по його краю становить не більше 400 кг/м2. У старих будинках необхідно враховувати знос, зменшивши це значення на 30%. В залежності від серії будинку ця величина може бути іншою, що можна уточнити в нормативних джерелах. Перед початком роботи треба прикинути вага всіх матеріалів, включаючи засклення на смузі 0,8 метра по всій довжині балкона. З практики відомо, що не можна допускати величину постійної навантаження 200 кг/м2.

Зовнішня обшивка

Наружная обшивка балкона

Зовнішня обробка вашого балкона повинна бути виконана у відповідності з загальною архітектурою всього будинку, інакше в наглядових інстанціях можуть виникнути претензії.

Для обшивки балкона треба застосовувати матеріали, що володіють стійкістю до атмосферних явищ, довговічністю і зручністю в експлуатації. Найкращими матеріалами, що відповідають таким вимогам є: металевий і вініловий сайдинг, профнастил та якісні пластикові панелі.

Обшивку балкона зовні необхідно починати до скління. Як утеплювач можна застосувати ті ж матеріали, що і при внутрішній обшивці, звертаючи увагу на їх властивості сприймати впливу знижених температур і вологостійкість. Для захисту бетонної плити від стікаючої з виконаної обшивки води бажано встановити водовідлив.

Особливу увагу при роботі на висоті необхідно приділити заходам безпеки. Роботи краще виконувати силами двох осіб із застосуванням будівельного монтажного пояса і страхувального троса.

Ретельно виконана внутрішня і зовнішня обшивка балкона, крім його утеплення, буде ще і відмінною звукоізоляцією, що не маловажно для комфортного проживання в міському багатоквартирному будинку.

Читайте також: