Як очистити плитку від клею

17.01.2021
2 525
Admin

Как очистить плитку от клея

  1. Різновиди плитки
  2. Способи видалення клею
  3. Відео

У цій статті ми вирішили дати відповідь на питання, яке є дуже актуальним після закінчення ремонту - як очистити плитку від клею.

Облицювальна плитка є неодмінним атрибутом при проведенні ремонтних і будівельних робіт в санвузлі або на кухні.

Плитка в ванной

Плитка володіє такими властивостями, як міцність, чудовий зовнішній вигляд і найголовніше - абсолютно не пропускає вологу. Саме з-за цього керамічну плитку найчастіше використовують в тих приміщеннях, до яких пред'являються підвищені вимоги щодо санітарного стану.

Різновиди плитки

На сьогоднішній день існує безліч різновидів облицювальної плитки, і стандартного ради по очищенню для всієї плитки бути не може. Давайте розглянемо, в чому полягає відмінність плитки, і які методи очищення підійдуть в кожному конкретному випадку.

  • Керамічна плитка (кахель), при виготовленні якої змішують такі інгредієнти як глина, пісок та мінерали. В процесі виробництва плитка піддається випалу і покривається глазур'ю, яка дозволяє отримати не тільки різні візерунки і малюнки, але і текстуру і рельєф. Чим рівніше поверхня такої плитки, тим легше її очистити. У деяких випадках для цього досить добре розм'якшити засохлий клей теплою водою.

Плитка керамическая

  • Керамогранітна плитка виділяється тим, що технологія її виробництва багато в чому схожа з методами виготовлення порцеляни. Керамогранітную плитку виготовляють методом сухого пресування, що забезпечує готовому продукту практично нульову водопроникність і, як наслідок, така плитка стійка до морозів, агресивних середовищ і зовнішніх впливів, але очистити з неї засохлий клей набагато важче з-за її структури. Іноді це вдавалося зробити тільки оцтовою есенцією.

Керамогранитная плитка

  • Особливий вид облицювальної плитки - це клінкер. Отримують її за допомогою методу екструзії або пресування, а потім піддають випаленню при дуже високій температурі. У підсумку виходить плитка з чудовими механічними властивостями і різної геометричної форми, що дозволяє використовувати її при будівництві басейнів на відкритих майданчиках. Клінкер потрібно чистити особливо акуратно, так як його можна легко зіпсувати. Його можна помити щіткою, або очистити за допомогою миючого апарату високого тиску. Також можна чистити абразивними миючими засобами. Іноді можна скористатися слабкими розчинами кислот.

Клинкерная плитка

Різноманітність форм і різновидів облицювальної плитки як не можна краще використовується для реалізації дизайнерських ідей в інтер'єрі. Однак по закінченні будівельних робіт на плитці залишаються розводи від клейового розчину, які здатні звести нанівець всі старання створити прекрасний зовнішній вигляд приміщення. Багатьох таке положення речей приводить у відчай, так як часом позбутися від плям на різних видах плитки буває досить складно. Тому перш ніж приступати до очищення плитки від клею, з'ясуйте, що потрібно для ефективної роботи в вашому випадку.

Способи видалення клею

Фахівці у сфері будівництва пропонують кілька способів, як очистити плитку від клею. Основне правило тут свідчить, що видаляти клей з поверхні будь плитки потрібно негайно, не чекаючи поки він затвердіє. Тоді весь обсяг роботи зведеться до того, щоб просто зчистити клей шпателем або іншим відповідним інструментом.

Работа по укладке плитки

Однак бувають випадки, коли недбайливі будівельники залишають плями клею без уваги і він перетворюється з часом в суху, брудну масу, намертво прилипла до плитки. При такому положенні речей потрібно пригнути до наступних методів:

  1. Добре допомагають позбутися від засохлого клею на плитці спеціальні будівельні порошки і концентровані рідини, які є у продажу в будь-якому профільному магазині. Слід уважно прочитати інструкцію при проведенні очищення плитки від клею, а також подбати про захист рук та обличчя, так як подібні засоби містять досить агресивні компоненти і речовини.
  2. Описаний вище механічний спосіб також може допомогти позбавитися від розлучень і плям на плитці, але тут існує ймовірність того, що ви просто подряпаєте поверхню кераміки, і ремонт потрібно буде починати спочатку.
  3. Найпоширенішим методом видалення сухого клею з поверхні плитки є застосування звичайного розчину оцту, який присутній на кухні в будь-якої домогосподарки. Однак не варто забувати, що подібний спосіб також слід застосовувати з обережністю.

Средство для очистки плитки от клея

Слід зазначити, що іноді існує необхідність очистити плитку від клею для повторного її застосування. Особливо це актуально, коли внаслідок непрофесійних дій будівельників дорогі види керамогранітної плитки покладені неправильно або без дотримання необхідних технічних умов. Вартість такої плитки іноді перевищує кілька сотень умовних одиниць за квадратний метр, тому покупка нового комплекту не завжди виправдано.

Керамогранітна плитка на відміну від клею абсолютно несприйнятлива до вологому середовищі, тому знімати її можна за допомогою... пароочисника.

Использование пароочистителя

Сучасні зразки цієї техніки здатні створювати струмінь водяної пари з температурою близько 100 градусів за Цельсієм, при цьому він подається під сильним тиском. В результаті клей розм'якшується і плитку можна акуратно зняти зі стіни абсолютно неушкоджену. Залишки клею прибираються традиційними способами, описаними вище, і плитка знову придатна для будівельних робіт.

В арсеналі досвідчених будівельників існує безліч методів очищення керамічної плитки від залишків засохлого клею. При цьому використовуються не зовсім традиційні варіанти, такі як засіб для миття скла, харчова сода і навіть хлорне вапно.

Деякі з цих речовин містять абразивні речовини, тому очищення слід проводити обережно. В іншому випадку ви ризикуєте почати ремонт заново.

Відео

Наочна демонстрація ще одного способу очищення плитки від клею та затирання:

Читайте також: