Як очистити шви між плиткою

17.01.2021
5 433
Admin

Как очистить швы между плиткой

 1. Способи очищення швів
 2. Заміна затірки
 3. Відео

Помічено, що декоративні шви між плитками, укладеними на кухні або у ванній кімнаті, з роками втрачають первинний вигляд. І відбувається це зазвичай із-за появи в них побутових відкладень (плісняви, залишків жиру і кіптяви), а також з-за підвищеної вологості в приміщенні.

Что нужно для очистки швов

Перед тим як очистити шви між плиткою, вам доведеться підготувати набір з таких допоміжних засобів:

 • стара зубна щітка або губка невеликого розміру;
 • спеціальний засіб для очищення швів;
 • фломастер з барвником;
 • дрібна наждачний папір.

Способи очищення швів

Серед відомих способів очищення плиткових швів найбільш часто використовуються наступні:

 • за допомогою побутових миючих засобів;
 • з використанням сумішей, що містять хлор;
 • з застосуванням складів, підготовлених своїми силами;
 • маскування швів;
 • з використанням прийому очищення парою.

Розглянемо кожен з цих прийомів більш докладно.

Очистка швов бытовыми чистящими средствами

У тому випадку, якщо у швах плиткового покриття накопичилося дуже багато бруду - скористайтесь вживаної зубною щіткою і обробіть місця забруднення з допомогою одного з відомих чистячих засобів (Cif, Silit тощо). Після 10-хвилинної витримки слід змити нанесене чистячий засіб теплою водою, а потім протерти місця стиків м'якою ганчіркою.

Якщо по завершенні всіх чистячих процедур забруднення повністю не видаляються - це означає, що у швах утворився грибок, для виведення якого використовуються інші прийоми.

У ситуації, коли затірка остаточно вражена грибком і починає кришитися, вам доведеться оновлювати її повністю.

Белизна для очистки швов

При появі у швах свіжої чорноти необхідно скористатися миючими речовинами з вмістом хлору (засобами типу «Білизна»).

Крім зазначених способів очищення швів існує і народне засіб видалення забруднень, до складу якого входять такі побутові добавки:

 1. звичайна харчова сода;
 2. лимонний сік, розведений водою;
 3. столовий оцет або гірчиця;
 4. паста зубна і нашатир.

Народное средство очистки швов

Рецепт приготування такої суміші досить простий. На 7 склянок води береться половина склянки соди і все це заливається лимонним соком і оцтом (однієї третю і однією чвертю відповідно). Після цього утворилась суміш ретельно перемішується з нашатирем.

Перед початком нанесення отриманого складу на шви рекомендується відкрити усі вікна і двері з метою отримання протягу в приміщенні.

Скориставшись гумовими рукавичками, ви можете заповнити шви отриманим раніше розчином і затерти їх. По закінченні заповнення всіх оновлюваних швів слід дати поверхні відстоятися 10-15 хвилин, після чого вона протирається змоченою у воді чистою ганчіркою.

Использование фломастера

У тих випадках, коли уражені грибком невеликі ділянки розшивки, спробуйте замаскувати їх фломастером з водостійким наповнювачем. Зрозуміло, що такий маскування вистачає, звичайно ж, ненадовго. У разі неможливості повного виведення грибка з великих уражених площ можна спробувати пофарбувати шви який-небудь вологостійкою фарбою (краще всього водоемульсійною).

Для очищення швів можуть використовуватися і так звані парогенератори, за допомогою яких ви зможете видалити будь-які забруднення. При роботі з цими пристроями досить направити струмінь гарячої пари на потрібне місце, після чого можна буде видалити бруд масу і ретельно протерти очищений шов.

Очистка швов парогенератором

Крім того, як грибок, так і сильні забруднення можуть бути видалені з поверхні за допомогою дрібної наждачного паперу.

При цьому необхідно уважно стежити за збереженням основного шару затірки.

Ми дуже сподіваємося, що очищення затирання між плитками допоможе повернути вашим стінах і підлозі первозданний свіжий вигляд.

Заміна затірки

У цьому випадку після видалення старої шпаклівки слід відразу ж обробити порожні шви спеціальним складом ґрунтових з протигрибковою добавкою. І лише потім у невеликій пластиковій ємності необхідно буде підготувати суміш для затирання швів, яка розводиться згідно з доданою до неї інструкцією.

Замена затирки

Оскільки затирочна суміш досить швидко густіє, радимо всім початківцям готувати її в невеликих дозах, яких вистачило б на поточні дії. По ходу ремонтних робіт готовий склад із зусиллям втирається в шви, які попередньо розшиваються гумовим шпателем. По завершенні всіх протирочных процедур поверхня стін або підлоги ретельно протирається вологою ганчіркою; при цьому залишки затирочного складу легко зчищаються з неї.

За кольором суміш, використовувана для оновлення швів, може трохи відрізнятися від тієї, що була у віддаленій розшивки. При виборі колірної гами необхідно стежити за тим, щоб контраст між плиткою і швами не дуже кидався в очі.

Відео

Найпростіший варіант очищення швів показаний в цьому ролику.

Секрет очищення швів від господині зі стажем.

Читайте також: