Як оформити дверні прорізи

17.01.2021
12 737
Admin

Как оформить дверные проемы

  1. Форма дверного отвору
  2. Привертаємо увагу до дверного отвору
  3. Відволікаємо увагу

Якщо ви не знаєте, як оформити дверні прорізи у себе в будинку або квартирі, насамперед визначтеся, що саме ви хочете зробити - привернути до них увагу або навпаки, зробити їх не дуже помітними.

Форма дверного отвору

Звичний нам прямокутник або арка? Вибирати форму дверного отвору доведеться тільки з цих двох варіантів. Отже:

  • Прямокутний отвір. Ссам по собі він вимагає обов'язкового доповнення у вигляді дверного полотна і відповідного обрамлення - обналічки. В цьому випадку двері буде одночасно виконувати свою основну функцію (відокремлювати одне приміщення від іншого), і служити частиною інтер'єру. Готівка може бути виконана як з дерева, так і з МДФ або пластика, і зазвичай поставляється в комплекті з купованої дверима. При цьому найчастіше вона має строгу геометричну форму і сама по собі виглядає малопривабливим. У тих випадках, коли отвір залишається без дверей, його слід в обов'язковому порядку або прикрасити якими-небудь елементами, або задекорувати таким чином, щоб перенести акцент з «голих» стін на деталь декору.

Прямоугольный дверной проем

  • Арка. Цей спосіб оформлення отвору можна використовувати, якщо обидва з'єднуються приміщення мають інтер'єр, виконаний в одному і тому ж стилі. Ширина і висота арки залежить не тільки від бажання власника будинку або квартири, але і від матеріалу, з якого виконана стіна. Зверніть увагу, що зовнішнє оздоблення арки жодним чином не повинно її обтяжувати. А ось двері в арочний отвір (при необхідності їх встановлення) доведеться робити на замовлення.

Двернй проем-арка

  • Імітація арки - ще один спосіб оформити високий і досить широкий прямокутний отвір. У цьому випадку у внутрішніх верхніх кутах прорізу закріплюються напівкруглі сегменти «арки», виконані ажурними. Таке оформлення прекрасно вписується в інтер'єр в східному або слов'янському стилі.

Привертаємо увагу до дверного отвору

При оформленні дверного отвору головне - це красиве обрамлення периметра. Його можна виконати кількома способами, але найпростіший з них - це ліпнина з поліуретану.

Лепнина из полиуретана

Будь-які елементи з поліуретану - це легке, красиве і довговічне прикраса для дверей, яке досить просто закріпити на стіні використовуючи спеціальний клей. Для обрамлення дверного отвору (як прямокутної, так і аркової форми) вам знадобляться молдинги (накладні планки). Не менш оригінально виглядають сандрики (виступаючі вперед з площини стіни і розміщені над дверима елементи вигляд красивого фронтону) та імітація колон.

Полиуретановая лепнина

Ліпнина з поліуретану дозволяє надати дверного отвору стиль, відповідний загальному інтер'єру приміщення: ампір, рококо, бароко, модерн або будь-який інший. Найчастіше ліпнина з поліуретану має білий колір, але при бажанні її можна пофарбувати в будь-який відтінок або придбати в магазині вже готову кольорову.

Разом з ліпниною з поліуретану можна скористатися і кольоровою мозаїкою. У цьому випадку молдинги зазвичай використовуються в якості зовнішнього обрамлення контуру при оформленні дверного отвору.

Дверные проемы с резьбой

Інший варіант - виконання обрамлення дверного отвору у вигляді вертикальних і горизонтальних дерев'яних панелей, прикрашених великої різьбленням по дереву. В деяких випадках таким чином двері оформляються цілими тематичними зображеннями тварин, рослин або птахів, перекликающимися з іншими елементами декору в кімнаті. Але так як оформити дверні прорізи в цьому стилі самостійно досить складно, дерев'яна обналічка з різьбленням застосовується рідко.

Обрамлення дверного отвору можна також виконати з керамічної плитки, що імітує натуральний камінь (особливо гарно це виглядає на арочних конструкціях), або з кольорових вітражів в рамках, закріплених по периметру дверного отвору.

Відволікаємо увагу

«Приховати» дверний отвір теж можна кількома способами.

Шторы в дверных проемах

Текстиль - один з популярних варіантів, так як оформити дверні прорізи можна з його допомогою не просто в різних стилях або колірній гамі, але і затративши при цьому мінімум коштів:

  • завіси (штори) - можуть бути як строго симетричними, так і асиметричними (коли одне з полотен коротша за іншу);
  • ламбрекен - використовуються самостійно або в доповнення до завісою; оригінально виглядають ламбрекен у вигляді шалі (тканина спадає з боків дверного отвору) або зі складками «жабо».

Плетене обрамлення дверного отвору - виконується також у вигляді ламбрекенів або завіс, виконаних з окремих товстих ниток. Техніка плетіння при цьому може бути різною (наприклад, макраме).

Шторы из бусин

Нитяні гардини - повітряний і дуже красиве обрамлення для дверного отвору, частіше використовується для скляних дверей. Нитки можуть бути прикрашені намистинами або будь-якими іншими відповідними дрібними декоративними елементами.

Читайте також: