Як обштукатурити фасад будинку

17.01.2021
3 185
Admin

Как отштукатурить фасад дома

 1. Переваги сучасних штукатурок
 2. Види покриття
 3. Особливості нанесення штукатурки
 4. Технологія нанесення штукатурки
 5. Відео

Будь-який власник заміського будинку, дачі або котеджу рано чи пізно стикається з необхідністю ремонту або реставрації зовнішньої поверхні будинку, яке в процесі експлуатації піддається негативному впливу значних перепадів вологості і температури, різних кліматичних явищ, таких як сніг, дощ, пориви вітру, морози і т. д.

Штукатурка для фасада

Традиційно для вирівнювання поверхні зовнішніх стін будинку використовуються різні види штукатурки, які сучасні вітчизняні і зарубіжні виробники пропонують у величезному асортименті. Знаючи, як обштукатурити фасад будинку, і правильно підібравши матеріали, можна швидко і якісно обробити будь-які поверхні, незалежно від їх обсягу і конструктивної складності.

Переваги сучасних штукатурок

Преимущества современных штукатурок

Сучасні штукатурки для попередньої і остаточної обробки фасаду володіють відмінними експлуатаційними і технічними властивостями:

 • водонепроникністю;
 • звукоізоляцією;
 • теплоеффектівность;
 • огнезащитой;
 • водовідштовхувальними якостями;
 • відмінною паропроникністю;
 • морозостійкістю;
 • підвищеною механічною міцністю.

Поєднання цих властивостей робить штукатурку оптимальним матеріалом для обробки фасадів, а доступна вартість, невисокі вимоги до попередньої підготовки поверхні і простота нанесення роблять цей матеріал одним з найбільш оптимальних в своїй ціновій категорії.

Види покриття

Виды покрытия

В даний час на ринку представлений великий вибір штукатурок, які декоруються і фарбуються, можуть надати поверхні різну структуру і текстуру. При грамотному виборі і нанесенні такі матеріали дозволяють домогтися стильного, естетично привабливого ефекту. До складу сучасних штукатурок можуть входити різні наповнювачі:

 • Кварцовий пісок.
 • Мармурова крихта.
 • Гранули різних кольорів.
 • Найдрібніші елементи скла та інші матеріали.

Разнообразие штукатурок

Декоративна штукатурка може відразу продаватися з кольоровим тонуванням або кольорувати спеціальними фарбами під необхідну гаму.

Найзручніше тонувати штукатурку по каталогу за допомогою спеціального обладнання безпосередньо в торговому центрі або в спеціалізованій організації. Це дуже зручно, якщо в подальшому доведеться докуповувати матеріал при нестачі або поточного ремонту покриття.

Особливості нанесення штукатурки

Для штукатурки кращої поверхнею є стіна з невеликою шорсткістю, яка забезпечує якісну адгезію матеріалу. Керамзитобетон і цегляна кладка відмінно підходять для нанесення фасадної штукатурки. Однак слід пам'ятати, що при значних перепадах у рівні слід провести попереднє вирівнювання підстави, використовуючи цементно-піщаний розчин і арматурну сітку. На гладку поверхню для кращої адгезії роблять попередній набризк штукатурки, а потім вже наносять чистову обробку. У дерев'яних будинках, перед тим як обштукатурити фасад будинку на стіни монтують плити утеплювача або звукоізоляції: мінеральну вату, пористий пластик, напыляемую теплоізоляцію і т. д.

Нанесение штукатурки после укладки теплоизоляции

Фасадна штукатурка наноситься тільки на суху поверхню, при дотриманні режим температури і вологості. Для різних типів матеріалів встановлені свої правила роботи, з якими слід попередньо ознайомитися до початку робіт по штукатурці поверхонь.

Технологія нанесення штукатурки

Технология нанесения штукатурки

До початку проведення робіт обов'язково повинна бути нанесена зовнішня гідро - і пароізоляція, змонтована покрівля і кріпильні елементи для водостічної системи. Поверхня фасадних стін очищається від бруду і пилу, бітумних плям і виступаючих з кладки солей. При температурі навколишнього середовища понад 25 градусів в суху погоду підлягають штукатурці зовнішні стіни обов'язково необхідно зволожувати.

Нанесение отделочного слоя

Під будь-яку декоративну штукатурку фахівці рекомендують наносити підготовчий шар товщиною не менше 20 мм, щоб уникнути в подальшому утворення висолів.

Залежно від використовуваних матеріалів і температури навколишнього середовища підготовчий шар повинен витримуватися не менше 7 днів.

Опоряджувальний шар наносять в декілька прийомів, зазвичай використовують 2-3 прийоми, кожен завтовшки 10-15 мм Можна створити на поверхні стін певну фактуру з ще пластичному розчину поки він не застиг. Для цього використовуються спеціальні шпателі або щетинна щітка, малка з півкруглими зубцями та інші малярські інструменти. Наприклад, малкою, проводячи вздовж правила, можна отримують борозни, параметри яких залежать від розміру зубців малки.

Придание декоративного эффекта

Красиву декоративну поверхню на фасаді можна отримати з допомогою рельєфного валика, набрызга зі щітки або навіть із звичайного віника. Оригінальність фасаду додадуть різні камінчики, щебінь або гравій, додані в фінішний розчин.

Відео

Сьогодні дуже популярна штукатурка, яку по-простому часто називають "короїд". Цей ролик покаже, як виконати роботу з нанесення такої штукатурки.

Читайте також: