Як відремонтувати дах гаража

17.01.2021
1 776
Admin

Как отремонтировать крышу гаража

 1. Причини пошкодження покрівлі
 2. Ремонт покрівлі з бітумних матеріалів
 3. Ремонт покрівлі з металевим покриттям
 4. Відновлення бітумної черепиці
 5. Відео

Однією з найважливіших експлуатаційних характеристик сучасного будови є, як відомо, стан його покрівельного покриття. І незалежно від того, до якої категорії відноситься підлягає ремонту споруду, його покрівля повинна забезпечувати надійний захист від негоди і атмосферних опадів.Відразу зазначимо, що вибір тієї чи іншої покрівельної конструкції в значній мірі визначається міркуваннями економічного характеру. Виходячи з цього, ми і спробуємо розібратися з тим, як відремонтувати дах гаража, не вдаючись до сторонньої допомоги.

Але перш за все, хотілося б більш детально ознайомити вас з видами покрівель, традиційно використовуваних в гаражних будівлях. Найбільш придатними для споруд цього типу вважаються наступні види покрівельних конструкцій:

 • Односхилі даху гаража у вигляді похилої площини, що закривається наплавляемыми матеріалами рулонного типу (при невеликих ухилах можуть застосовуватися шифер або металопрофіль).

Гараж с односкатной крышей

 • Подвійні конструкції покрівельного матеріалу, обраного з урахуванням смаку і фінансових можливостей виконавця. Найчастіше для облаштування подібних покрівель використовуються спеціальні бітумні матеріали або металочерепиця.

Гараж с двускатной крышей

Причини пошкодження покрівлі

Відомо кілька критеріїв, використовуваних для визначення причин виникнення пошкодження даху гаража:

 • Поява течі під час опадів свідчить про порушення цілісності покриття (герметичності стиків у матеріалі покрівлі).
 • Не пов'язане з опадами протікання покрівлі пояснюється попаданням снігу або води в шар утеплювача, що відбувається зазвичай при незначному пошкодженні покриття або гідроізоляції.
 • Поява течі на карнизах будови в період відлиги вказує на неполадки в водостоках (на їх засмічення).

Причины повреждения кровли

Ось чому в першу чергу необхідно ретельно оглянути покрівлю як зовні, так і усередині (із боку горища).

При візуальному огляді поверхні обов'язково слід оглянути місця її сполучення з вентиляційними люками та іншими елементами комунікацій.

Ремонт покрівлі з бітумних матеріалів

Вибір того чи іншого способу усунення протікання даху гаража залежить від обсягу виявлених при огляді ушкоджень і передбачає проведення наступних ремонтних робіт:

 • Усунення локальних ушкоджень шляхом накладення на них невеликих латок (латок).
 • У разі виявлення численних протікань - повна заміна покриття.

При будь-якому варіанті ремонтних робіт поверхню покрівлі повинна бути очищена від зайвих предметів і сміття. Для накладання латок на місце пошкодження використовується заздалегідь розігріта до рідкого стану бітумна маса.

Ремонт кровли из битумных материалов

Повна заміна покриття проводиться зазвичай в такому порядку:

 1. Насамперед, рулон наплавляемого матеріалу розкочується вздовж оздоблюваного ділянки покрівлі.
 2. Потім поверхню листа рівномірно прогрівається газовим пальником до робочого стану (готовність до укладання визначається за кольором захисної плівки, яка повинна помітно посвітліти при прогріві).
 3. Слідом за цим покладений на місце матеріал грунтовно прокочується невеликим ковзанкою, що забезпечує його надійне прилягання до поверхні даху гаража.
Перекриття між суміжними смугами, що укладаються «внахлест», має становити не менше 12 - 15 див.

Ремонт покрівлі з металевим покриттям

Ремонт кровли из профнастила

Ремонт покрівлі з профнастилу здійснюється аналогічно до вже розглянутого вище випадку. Невеликі пошкодження усуваються за допомогою латок, що укладаються на відповідне місце і закріплюються за допомогою спеціальних заклепок або саморізів. Причому місце розміщення подібних «латок» має ущільнюватися за допомогою силіконового герметика.

Не слід забувати і про те, що всі кромки покриття з профнастилу необхідно зафарбовувати спеціальним ремонтним складом, що захищає матеріал від корозії.

При виявленні більш масштабних ушкоджень вам доведеться міняти весь лист профнастилу повністю.

Відновлення бітумної черепиці

Восстановление битумной черепицы

Усунення пошкоджень, виявлених на гаражних покриттях з гнучкої бітумної черепиці, зводиться, як правило, до заміни пошкодженого сегмента (гонта), що здійснюється в наступному порядку:

 • Насамперед, необхідно зняти пошкоджений сегмент, що має робитися з особливою обережністю (щоб не пошкодити інші елементи).
 • Потім видаляються старі цвяхи та поновлюється підкладка.
 • Новий сегмент черепиці встановлюється на місце пошкодженої і кріпиться на ньому цвяхами; при цьому стики між елементами обробляються спеціальним герметичним клеєм.

Дуже сподіваємося, що інформація про те, як відремонтувати дах гаража, наведена в цій статті, допоможе вам самостійно впоратися з майбутнім ремонтом.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеосюжет про те, як покрити дах гаража.

Читайте також: