Як почистити трубу від сажі

17.01.2021
4 268
Admin

Как почистить трубу от сажи

  1. Причини появи і способи усунення сажі
  2. Механічний та хімічний способи очищення
  3. За якими ознаками можна визначити якість очищення димоходів?
  4. Відео

Сажа в печі і в димарях - це постійна проблема, з якою стикаються власники печей і камінів. Для того щоб забезпечити ідеальну тягу і виключити появу і чадного газу в приміщенні необхідно регулярно очищати димар і труби від сажі.

Причини появи і способи усунення сажі

Поява сажі на внутрішній поверхні димоходів і труб не залежить від конструкції печі, причина - це сирі дрова і спалювання сміття з пластику і харчових відходів.

Якщо проводити своєчасну чистку печі від сажі, то не потрібно буде розбирати каркас і більшу частину димоходів, зчищати штукатурку і т. п. Достатньо буде відкрити спеціальні отвори і прочистити димоходи.

Якщо ви будете ігнорувати поради пічника і рідко чистити піч, то вам потрібно буде виробляти повний демонтаж печі. Це трудомісткий процес і самостійно з цим навряд чи ви зможете впоратися.

За якими ознаками можна визначити, що піч засмітилася сажею?

  • Першим ознака - це зміна кольору полум'я палаючих дров у топці печі, при використанні сухих і якісних дров полум'я буде темно апельсинового кольору. Якщо сажі немає, то язики полум'я будуть прозорими, а клубки диму будуть білого кольору.
  • Другий ознака - відсутність тяги та згасання полум'я.
  • Третя ознака - наявність характерного запаху в приміщенні, особливо він буде відчуватися в дощову погоду. Як правило, від вологого середовища сажа поглинає вологу і розбухають, відповідно ускладнює проходження повітряної маси.

Способы устранения сажи

Що стосується каміна, то в ньому система димоходів побудована трохи інакше, ніж у звичайній печі. Сажа, яка накопичилася в трубі, буде накопичуватися на поверхні димоходів і обсипатися у відкриту топку і створювати хмара диму.

Якщо сажа буде гарячою, то вона може загорітися - це дуже вогненебезпечно, в особливості, якщо камінна піч встановлена в дерев'яному будинку.

Механічний та хімічний способи очищення

Механическая очистка трубы

Щоб уникнути неприємних факторів, необхідно періодично прочищати труби і димарі від сажі. Існує кілька способів очищення - це хімічний спосіб, механічний, а також народний метод очищення димоходів.

Механічний спосіб здійснюється спеціальними пристосуваннями - йоржем або щіткою. Або ж за допомогою важкої кулі закріпленого до ланцюга або ручки. Ершовая методика вважалася і вважається найбільш зручною та ефективною. Її переваги в тому, що можна регулювати силу натискання і контролювати свої рухи.

Приспособление для очистки трубы

У разі сильного забруднення використовується куля, прикріплений до ланцюга, його опускають в жерло димоходу і маятниковими рухами простукувати по стінок димоходу. У момент удару сажа, прилиплий до поверхні труби, буде обсипатися. Для ефективного очищення димоходів слідом за кульової очищенням рекомендуємо пройтися щіткою.

Накопичилася сажу необхідно видаляти зі спеціальних колодязів і в топці печі. Щоб сажа не затримувалася в місцях, де розташовані засувки, необхідно їх періодично закривати і відкривати.

Перед тим як прочистити трубу від сажі, необхідно щільно закривати засувки. Інакше хмара пилу опиниться в кімнаті, де стоїть піч або камін.

І ще одне застереження: якщо димоходи старі, то слід проводити щадну очищення поверхні. Щітка повинна бути металева та більшого діаметру, ніж жерло димоходу.

Хімічний спосіб очищення відрізняється від механічного способу тим, що замість спеціального інструменту використовуються спеціальні присадки - таблетованої форми, рідкі засоби, гранульовані і тверді субстанції.

Химическая очистка дымохода

Хімічні присадки у вигляді таблеток та гранул - це експрес метод для видалення сажі. Вони змішуються з паливом і спалюються в топці. Рідкі розчини призначені для просочення димоходів і труб для запобігання появи сажі на поверхні.

Народний спосіб очищення - це кустарний метод, його можна використовувати у тому разі, коли димоходи печі складені з вогнетривкої цегли і мають жаростійку трубу. Суть методу полягає в тому, що сажа вигорає від впливу високих температур. «Робочим елементом служить поліно «сажотрус», картопляні очистки та осикові дрова.

За якими ознаками можна визначити якість очищення димоходів?

Качество очистки

Основний ознака якості - це відшарування сажі пластами і грудками.

Якщо обсипається сажа в малій кількості, то це може означати, що недостатньо розбитий шар сажі, або забиті ходу, через які повинна висипатися сажа. Щоб переконатися в тому, що ходу відкриті, візьміть довгу палицю і до упору опустіть її. Якщо ви відчуваєте рихлу «ґрунт» під палицею, то значить, що забилися отвори. В такому випадку розширте прохідний отвір колодязя і вычерпайте сажу совком на довгій ручці, після чого прочистіть щіткою.

По закінченні «чорнових» робіт необхідно розвести глинистий розчин і промазати їм всю поверхню димоходів, після чого просушити. Потім розмішати затирочний розчин з піску і глини і промазати їм всі тріщини і стикувальні місця. У завершенні побілити піч вапняним розчином або водоемульсійною фарбою.

Відео

Дізнайтеся ще один спосіб очищення димоходу від сажі з цього ролика. Головне "пристосування" - пластикова пляшка.

Читайте також: