Як підключити розетку із заземленням

17.01.2021
3 241
Admin

Как подключить розетку с заземлением

 1. Проводка
 2. Розетка з заземленням
 3. Підключаємо розетку
 4. Відео

Якщо ви не хочете отримати удар струмом від своїх улюблених побутових електроприладів, не нехтуйте такою формою захисту, як заземлення. Звичайно, в одній окремо взятій квартирі заземлення виконати неможливо, якщо тільки воно не передбачене для всього під'їзду. А ось в своєму будинку зробити його потрібно обов'язково (благо, для цього потрібно не так вже й багато матеріалів і зусиль).

Ну а так як підключити розетку із заземленням досить просто (про це буде розказано трохи нижче), можете ці роботи виконати навіть самостійно, не запрошуючи електрика.

Проводка

Трехжильная проводка

Для підключення розеток із заземленням необхідно наявність трижильній проводки. Відразу зверніть увагу, що ізоляція проводів кольорова:

 • фаза - коричневий або білий;
 • нуль - чорний, синій або блакитний;
 • заземлення - жовто-зелений або жовтий.
Якщо ж проводка стара, то її краще всього замінити, інакше підключити заземлення не вийде.

Деякі умільці рекомендують в цьому випадку з'єднувати заземлюючий контакт розетки з нульовим проводом (що має при витоку привести до спрацьовування УЗО), однак на практиці така «схема» нерідко призводить до спалахів і великих пожеж. А так як винною особою в цьому випадку будете ви самі, то і відповідальність за наслідки (включаючи будь-які пошкодження від вогню сусідніх з вашої квартир) ляже на вас (як матеріально, так і морально).

Розетка з заземленням

Розетка с заземлением

Всі сучасні розетки мають вихід заземлюючого контакту на корпус. Розташовуються такі контакти зверху і знизу від основних отворів для электровилки, і виглядають вони як загнуті тонкі смужки металу. Їх розташування дозволяє при включенні електроприладу в розетку спочатку стикнутися відповідним частинам виделки з ними, а лише потім відбудеться з'єднання струмопровідних елементів.

Заземлюючий елемент з внутрішньої сторони розетки - це тонка металева пластина, виконана у вигляді літери «П». В ній є отвір з різьбою, а також болт (з його допомогою до пластині ви повинні будете закріпити відповідний провід).

Підключаємо розетку

Подключаем розетку

Всі подальші роботи, як ви розумієте, треба виконувати при відключеному електриці, якщо не хочете випробувати на собі його вплив. Звичайно, немає необхідності знеструмлювати всю квартиру, тому можете обмежитися лише лінією, на якій встановлюєте розетку.

 • Перш за все, до нової розетки необхідно прокласти проводку, заховавши її під штукатурку, потім слід просвердлити отвір в стіні в місці її розміщення і встановити в ньому пластиковий підрозетники. Після цього необхідно наклеїти на стіни шпалери, якщо це вами планувалося.
 • Якщо у вас був залишений занадто довгий дріт для розетки, обріжте його до необхідної довжини, залишивши не більше 20 сантиметрів, так як підключити розетку із заземленням на більш довгому дроті буде вельми проблематично.
 • Розібравшись з призначенням проводів (визначивши фазу, нуль і заземлення), їх кінці потрібно очистити від ізоляції.
Попередньо зніміть зовнішню оплетку з усього виступає із стіни дроти (так його надлишки буде простіше заховати в розетці).
 • Зніміть з розетки декоративну панель - зараз вам буде потрібна тільки її металева частина. Якщо ззаду на неї надіта гумка, зніміть і її теж.

Подключение розетки

 • Провід заземлення вам треба буде за допомогою центрального болта прикріпити до заземлювальної пластині розетки, а до двох інших контактів під'єднати нуль і фазу (їх також слід затиснути болтами).
 • Встановіть металеву частину розетки в отвір.
 • Закрутіть внутрішні розпірні гвинти і зовнішні кріпильні.
 • Поставте на місце декоративну панель розетки.

Відео

Процес установки розетки добре показаний в цьому сюжеье.

Читайте також: