Як поклеїти стелю рідкими шпалерами

17.01.2021
2 026
Admin

Как поклеить потолок жидкими обоями

 1. Переваги та області застосування рідких шпалер
 2. Опис матеріалу
 3. Використовуваний інструмент
 4. Порядок підготовки рідких шпалер
 5. Способи нанесення
 6. Відео

Техніка декоративної обробки приміщень «класичними» шпалерами добре знайома більшості користувачів, яким не раз доводилося займатися ремонтом своєї квартири. Останнім часом для оновлення інтер'єрів окремих приміщень (їх стін і стелі) все частіше застосовуються так звані «рідкі шпалери, помітно перевершують по своїх параметрах традиційні паперові вироби. У цій статті ми хотіли б розповісти вам про те, як поклеїти стелю рідкими шпалерами.

На думку більшості фахівців, обробка стель рідкими шпалерами (шовкової декоративною штукатуркою) можна віднести до найбільш економічним прийомів нанесення декору на стелю. Основу таких шпалер складають натуральні волокна з шовку або бавовни, до яких додаються целюлоза і шпалерний клей.

Фасовка жидких обоев

В якості єднальної складової іноді застосовуються акрилові компоненти, замішані зі спеціальними барвниками. При нанесенні на площину стелі такі шпалери утворюють однорідну рівну поверхню, що не має яких-небудь переходів або швів.

Переваги та області застосування рідких шпалер

Преимущества жидких обоев

Матеріали розглянутого нами класу використовуються для ремонту стелі в будь-яких приміщеннях з невисоким рівнем вологості (у вітальнях, спальнях і коридорах). При цьому вони добре «лягають» на бетонні, гіпсокартонні і обштукатурені поверхні.

Не рекомендується наносити рідкі покриття на дерево, пластик і металеві поверхні, якщо останні не були покриті попередньо грунтовкою.

Серед переваг рідких шпалер особливо виділяються наступні:

 • екологічна чистота вихідного матеріалу;
 • великий вибір варіантів оформлення стелі;
 • простота нанесення робочого складу на стельову поверхню;
 • цілком прийнятна ціна;
 • можливість оновлення вже нанесеного покриття (не менше 4-х разів);
 • здатність приховувати дрібні нерівності і дефекти;
 • стійкість до займання;
 • хороші шумо - і теплоізоляційні характеристики;
 • експлуатаційна довговічність (термін служби - не менше 10 років).

Опис матеріалу

Описание материала

Своєю назвою шпалери цього класу зобов'язані способу підготовки вихідного матеріалу, що передбачає розведення у воді сухого порошку, продається в фасованій упаковці.

Техніка нанесення готової суміші на стелю нагадує обробку з використанням декоративної штукатурки і забезпечує отримання суцільного покриття, позбавленого будь-яких швів і стиків. Крім того, ви завжди можете відновити пошкоджений фрагмент шпалер, по завершенні процесу на їх поверхні не залишається помітних для ока слідів.

Нанесення рідкого матеріалу може здійснюватись однією людиною, не мають досвіду проведення подібних робіт.

Використовуваний інструмент

Что нужно для поклейки жидких обоев

Для нанесення рідкого матеріалу вам потрібно:

 • рідкі шпалери в кількості, розраховує виходячи з того, що упаковки вагою 1,6 кг може вистачити для закриття площі близько 5 кв. метра (при товщині шару близько 1,5 мм);
 • ємність для підготовки робочої суміші;
 • кельма (шпатель), що використовується для нанесення шпалерного складу на стелю. Цей інструмент може бути виготовлений з шматка оргскла самостійно;

Инструмент для работы с жидкими обоями

 • валик з гумовою (поролоновою) робочою частиною;
 • пульверизатор;
 • пластикові затірки.

Порядок підготовки рідких шпалер

Приготовление жидких обоев

Перед тим, як поклеїти стелю рідкими шпалерами, слід видалити старе покриття (з урахуванням того, що рідкі шпалери допускається наносити на поверхню, раніше покриту водно-дисперсійними складами або олійною фарбою). Перед їх нанесенням стелю обробляється грунтовкою, яка виготовляється на тій же водно-дисперсійної основі (клей ПВА, наприклад).

Для підготовки робочого складу вам потрібно невелика ємність з теплою водою, в яку потім невеликими дозами засипається порошкоподібна суміш. Після додавання всіх необхідних компонентів утворилася маса ретельно перемішується до отримання складу потрібної консистенції (нагадує густу сметану). Потім отриманої складу дають відстоятися кілька хвилин, а перед нанесенням ще раз гарненько перемішують.

Крім сухих сумішей нашою промисловістю освоєно випуск готових рідких шпалер. Для приведення в «робочий» стан досить дати їм розмокнути в ємності об'ємом не менше 12 літрів, куди вихідний матеріал поміщається на 1,5 - 2 години.

Способи нанесення

Способы нанесения жидких обоев

Ручна обробка рідкими шпалерами передбачає накидання готового складу на стелю з подальшим його вирівнюванням за допомогою валика або кельми. Фактурні роботи виконуються при цьому з використанням спеціального рельєфного валика, періодично смачиваемого водою.

Для розпилення шпалер пульверизатором вам слід придбати невеликий компресор продуктивністю близько 400 л/хв. При використанні пульверизатора на стелю попередньо напилюється тонкий шар (приблизно 1,5 мм), а після його висихання наноситься фінішне покриття необхідної консистенції.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоінструкцію по роботі з рідкими шпалерами.

Читайте також: