Як пофарбувати декоративну штукатурку

17.01.2021
6 278
Admin

Как покрасить декоративную штукатурку

  1. Особливості фарбування штукатурки
  2. Підготовчі роботи
  3. Технологія фарбування декоративної штукатурки
  4. Відео

Сьогодні, вивчивши технологію нанесення структурної основи і знаючи, як пофарбувати декоративну штукатурку, можна самому швидко і ефектно оформити будь-житловий простір вітальні і передпокою, їдальні і кухні. Тим більше, що сучасні виробники пропонують широкий вибір готових розчинів та сухих сумішей, з яких будь-який, навіть не підготовлена людина, може створити стильний декор з відмінними експлуатаційними характеристиками.

Отделка декоративной штукатуркой

Оздоблення стін декоративною штукатуркою в даний час широко затребувана у власників міських квартир, заміських дач і котеджів, завдяки своїй практичності, естетичної привабливості і довговічності. При виконанні ремонтних робіт для даного виду оформлення приміщень не потрібна складна, дорога підготовка, багатоетапне вирівнювання стін і перегородок.

Особливості фарбування штукатурки

Особенности покраски штукатурки

Тонування рельєфної поверхні штукатурки проводиться після закінчення всіх підготовчих і загальноремонтних робіт, що дозволяє споживачам максимально точно підібрати колір, матовість або блиск. Головне - це заздалегідь ознайомитися з правилами нанесення фарби, підібрати якісні матеріали та інструменти. Забарвлення поверхні може проводитися не лише під час проведення ремонтних робіт, але і для оновлення інтер'єру через якийсь період. До того ж, в процесі експлуатації, знаючи як пофарбувати декоративну штукатурку, можна самостійно швидко і легко змінити дизайн навколишнього простору, надавши поверхні стін новий, оригінальний вигляд.

Підготовчі роботи

Колірна гамма для фарбування стін, перегородок та інших поверхонь підбирається з величезної різноманітності відтінків і тонів, що дозволяє максимально урізноманітнити й прикрасити інтер'єр. Для виконання фарбувальних робіт можуть використовуватися інтер'єрні та фасадні фарби, вироблені на органічній основі: акрилові, силіконові і силікатні. З метою визначення обсягу необхідної декоративної штукатурки слід попередньо заміряти приміщення, враховуючи розміри віконних і дверних прорізів. Витрата фарби зазвичай виробник вказує на упаковці. Там же зазвичай пояснюється технологія розведення фарби з водою і вказується рекомендована ґрунтовка для підготовки поверхні.

До розрахункового обсягу слід додати ще додатково 10% матеріалу на різні непередбачені заходи.

До речі, фахівці рекомендують відразу тонувати фарби при її покупці в магазині за допомогою спеціальних машин і вкладишів квітів. Справа в тому, що якщо матеріалу виявиться недостатньо або в подальшому потрібно буде щось підправити, дофарбувати або перефарбувати, то можна буде завжди купити фарбу потрібного кольору з номером.

Инструмент для покраски штукатурки

Крім цього, перед тим як пофарбувати декоративну штукатурку, слід підібрати наступні якісні інструменти:

  • валик;
  • спеціальний лоток для фарби і умочування валика;
  • широку і вузьку кисть;
  • фактурну рукавицю;
  • малярську стрічку для обклеювання стиків;
  • плівку для покриття меблів та підлоги.

Технологія фарбування декоративної штукатурки

Технология покраски декоративной штукатурки

До нанесення фарби слід ретельно обробити поверхню стін заздалегідь підібраного грунтовкою, яка має за своїми властивостями відповідати експлуатаційним особливостям приміщення. Грунтувати основу слід у відповідності з технологією виробника і обов'язково витримати точний час, вказаний в інструкції. Поки поверхня підсихає, слід підготувати декоративну штукатурку, розвести її у відповідності з обраною технологією і рекомендаціями виробника. Найчастіше для структурних покриттів використовують два-три тони, щоб підкреслити об'єм фактури і текстури розлучення.

Кожному шару потрібно обов'язково дати повністю схопитися і висохнути.

При проведенні робіт може використовуватися два методи: розмивання або сухої кисті. Нанесення штукатурки размывкой яскравіше підкреслює западини і всі особливості рельєфу стін, а робота сухий пензлем більше акцентує увагу на нерівностях. У будь-якому випадку спочатку наноситься в два-три шари фоновий колір. Для цього рекомендується носити фарбу за допомогою спеціального валика, що має довгий ворс. Однак потрібно стежити за тим, щоб товстий шар декоративної штукатурки не приховав невелику структуру покриття.

Для виділення рельєфу краще використовувати контрастні, більш світлі тони, а для підкреслення розмивання і текстури навпаки підбирати більш темні відтінки.

Декоративная штукатурка под покраску

У висновку фахівці рекомендують покривати пофарбовану фактурну поверхню спеціальним захисним лаком або воском. Такий прийом забезпечить більш насичений і яскравий колір, блиск або благородну матовість. Як правило, захисне покриття наноситься на фарбу в кілька шарів у чистому вигляді після додавання невеликого об'єму води. Додатково у фінішний шар можна ввести спеціальні перламутрові, сріблясті або золотисті тони, які ефектно будуть виглядати при спрямованому освітленні.

Відео

На відео, представлений майстер класспо нанесенню декоративної штукатурки Версажель

У цьому ролику показаний процес фарбування штукатурки "короїд".

Читайте також: