Як покрити лаком дерев'яна підлога

17.01.2021
5 988
Admin

Как покрыть лаком деревянный пол

  1. Чим покрити дерев'яну підлогу?
  2. Вибір лаку для дерев'яної підлоги
  3. Обробляємо підлогу перед нанесенням лаку
  4. Зверніть увагу на властивості лаку

Дерев'яна підлога в будинку - це мабуть єдиний прийнятний варіант для житлового приміщення. Зустрічаються в квартирах, звичайно, і цементні підлоги, бетонні, кам'яні, проте це все в більшості випадків - з економії. Підлоги в житлових приміщеннях повинні бути тільки дерев'яними, інакше приміщення втрачає весь свій затишок, а часто в такому навіть шкідливо жити. Отже, будемо вважати, що у нас дерев'яну підлогу, а тепер поміркуємо, чим такий покривати підлогу. Покриття типу лінолеуму, ламінату та інших відкинемо відразу - це здебільшого "замінники".

Чим покрити дерев'яну підлогу?

Чем покрыть деревянный пол

Зазвичай дерев'яна підлога (не паркет, а струганная дошка) покривається фарбою, але у виняткових випадках найкраще дерево покривати саме лаком. Покривши дерев'яну підлогу лаком, ми з одного боку захистимо його від зовнішнього впливу, а з іншого - збережемо всю неповторну красу дерева. Тут, правда, слід враховувати, що дерево - дуже м'який матеріал, і його дуже легко пошкодити навіть підборами взуття, тому, прийнявши рішення про застосування лаку, ви повинні розуміти, що і навіщо ви робите. Особливо м'які сосна і ялина, і тому з допомогою лаку від фізичного впливу ви дерево не захистите, твердіше його, таким чином, не зробите. Лак навіть в засохлому стані є досить еластичним речовиною, і тому при пошкодженні дерева він переміщається разом з його волокнами, так що по такій підлозі треба переміщатися в м'якому взутті і не влаштовувати на ньому різного роду дискотек. У старовину дерев'яні підлоги практично ніколи не обробляли затвердевающими речовинами, залишаючи його поверхня не закритою, а якщо і чистили їх, то тільки водою, часто з мильними розчинами, що, звичайно, підлога ніяк не захищала, а тільки на час облагороджувало. У більш багатих будинках робили паркетні підлоги, які натирали мастикою, але і ця «захист» насправді ніякої захистом не є, так як тримається лише короткий час. Єдиним більш-менш дійовим і універсальним засобом (захист від агресивної атмосфери і чудовий зовнішній вигляд) залишається лак, і це засіб добре тим, що за допомогою нього можна власними руками перетворити свій підлогу так, що він не тільки отримає належний захист, але і стане справжнім витвором мистецтва. І так, перейдемо до питання, як покрити лаком дерев'яна підлога?

Вибір лаку для дерев'яної підлоги

Выбор лака для деревянного пола

Спершу необхідно з'ясувати, які саме лаки годяться для обробки підлоги в житловій кімнаті, а які ні. З самого початку треба відмовитися від усіх лаків, які виготовлені на основі різного роду їдких розчинників. Ну, по-перше, такі лаки дуже шкідливі для здоров'я мешканців оброблюваного приміщення, а з іншого боку ці речовини досить негативно відіб'ються на самих підлогах. Ви, звичайно ж, можете відмовитися від використання лаку, і захищати поверхню дерев'яної підлоги за допомогою олії, лугу, і навіть рідкого мила, але зовнішній вигляд буде не таким блискучим, як при обробці лаком, так і оновлювати його потрібно буде набагато частіше.

Обробляємо підлогу перед нанесенням лаку

Якщо у вас паркет, і він новий, тобто ніколи до цього лаком не покриваються, то попередня обробка не потрібна. Якщо ж вам дістався паркет, вже покритий коли-небудь лаком, нанести зверху новий шар необхідно, так як старі підлоги часто покривалися лаками, якість яких залишала бажати кращого. Якщо ж підлога у вашій оселі не паркетна, а дощана, і тим більше виготовлений з таких м'яких і податливих порід дерева сосна або ялина, то попередня обробка обов'язкова навіть для нового підлоги. Для початку вам треба дерево добре обшліфувати, так як якщо ви цього не зробите, то на поверхні залишаться різного роду нерівності й навіть занози. Після шліфування поверхню потрібно пропилососити, тому що на ній після обробки залишаються мікроскопічні відходи, які після покриття лаком зіпсують зовнішній вигляд так, створивши так званий ефект «піщинок».

Зверніть увагу на властивості лаку

Свойства лака

Також ви повинні знати, що кожен лак може змінити колір дерев'яного покриття абсолютно по-різному. Світлі сорти дерева після обробки можуть стати темніше, темні навпаки, можуть посвітліти. Дуже часто від впливу лаку дерево змінює кольору, найчастіше червоніють або жовтіють. В основному кольори і відтінки змінюються відразу після того як підлога була вкрита лаком, але буває, що колір дерева змінюється протягом тривалого часу. Породи дерева різної твердості вимагають нанесення на них різної кількості шарів лаку. Так, такі м'які породи, як сосна і ялина краще всього покривати трьома шарами, інші породи - двома. Кожен наступний шар накладається лише тоді, коли попередній шар повністю висохне. Якщо ви використовуєте алкідний лак, то в самий перший шар додається уайт-спірит у співвідношенні 10% від загальної маси суміші. Сподіваємося, ця стаття допоможе вам розібратися з питанням «Як покрити підлогу лаком».

Красивый деревянный пол

Деревянный пол покрытый лаком

Покрытый лаком пол

Читайте також: