Як покрити дах єврорубероїдом

17.01.2021
4 976
Admin

Как покрыть крышу еврорубероидом

  1. Різноманітність покрівельних матеріалів
  2. Демонтаж
  3. Стяжка
  4. Монтаж нижнього шару
  5. Завершення робіт
  6. Відео

Люблять у нас придумувати мудровані назви простим предметів. Але оскільки все в природі прагне до простоти, то люди ці назви не приймають. В результаті копіювальні апарати ми називаємо «ксероксами», єврошифер в народі називають «ондулін», а ось, коли при робітників-кровельщиках вимовляєш слово «євроруберойд», багато впадають в ступор.

Материал еврорубероид

Не знають робочі такого терміна. Для них те, що називається єврорубероїдом - це «техноніколь»: верхній і нижній шар. В черговий раз компанія - виробник подарувала свою назву всім відомому товару. Втім, про все по порядку.

Різноманітність покрівельних матеріалів

Багатьом, напевно, відомо, дах будь-якого будинку може бути:

  • скатної;
  • плоскою.

Для ремонту скатної покрівлі найчастіше використовуються тверді покрівельні матеріали (черепиця, металочерепиця, профнастил, шифер, єврошифер і т. д.)

Ремонт плоской крыши

Для ремонту плоскої покрівлі використовують м'які направляємі матеріали, об'єднані в поняття євроруберойд і покрівельні мембранні матеріали.

М'які направляємі матеріали, незалежно від їх властивостей, складаються з двох компонентів - нижнього і верхнього шарів. Верхній шар на відміну від нижнього має захист у вигляді посипання зеленого або сірого кольору.

А зараз ми розповімо про те, як покрити дах єврорубероїдом.

Демонтаж

Будь-які роботи з укладання євроруберойду починаються з обстеження покрівлі. Фахівці визначають ступінь зносу попереднього матеріалу. Перевіряють і визначають ухили для стоку води. Оцінюють ступінь зносу зливової системи і т. д.

Далі на даху починаються демонтажні роботи. Необхідно прибрати все зайве, включаючи телевізійні антени і звисають дроти. Після того, як поверхня даху очищена, починаються найбільш трудомісткі роботи - демонтаж старої покрівлі.

Подготовка к укладке еврорубероида

Робітники за допомогою спеціального апарату взрезают старий покрівельний матеріал, нарізаючи квадрати площею близько 2,5 м2. Потім за допомогою покрівельних скребків (зазвичай це сокира, приварений до труби діаметром 30 мм) піднімають стару покрівлю.

Після цього необхідно оцінити стан бетонної підстави або стяжки, яка вже перебувала під старою покрівлею. При необхідності її так само знімають.

Стяжка

Поверхня підготовлена до подальшого етапу - підготовки підстави. Підстава для євроруберойду - стяжка, цементно-піщана суміш, яку зазвичай доставляють безпосередньо з заводу ЗБК в готовому вигляді.

Перш ніж укласти стяжку, фахівці визначають ухили стоку води і виставляють напрямні, які будуть служити орієнтиром для робітників.

Стяжка плоской кровли

Стяжку тим чи іншим чином піднімають на дах і укладають на бетонну основу, вирівнюючи розчин за допомогою правил, які тягнуть по напрямних.

Стяжка повинна висохнути. Після цього її ґрунтують праймером - рідкої бітумної сумішшю, яка проникає крізь пори стяжки, створюючи шар, до якого кріпитиметься нижній шар гідроізоляції. Праймеру теж потрібен час для того, щоб висохнути.

Одночасно з роботами по грунтовці поверхні праймером проводяться роботи по нарізці деформаційних швів по стяжці.

Монтаж нижнього шару

Ход работы по укладке рубероида

З цього моменту починається безпосередньо монтаж євроруберойду. Роботи починаються з самого нижнього ділянки даху - району, де встановлена лівневка. Місце це найнебезпечніший з точки зору протікання покрівлі, бо власне лівньовку встановлюють з особливою ретельністю, посилюючи її розплавленим бітумом і додатковими шарами наплавляються матеріалів.

Перший рулон євроруберойду розкачують таким чином, щоб він накривав дощову каналізацію. Для дощової каналізації в покрівельному матеріалі за допомогою покрівельного ножа роблять пропускний отвір потрібного діаметру.

Розкатаний рулон вирівнюють, а потім скачують у напрямку до лівневка. У справу вступає основний інструмент покрівельника - газовий або дизельний пальник.

Сварочная горелка

За допомогою неї розігрівають верхній, просочений праймером шар стяжки і нижній шар гідроізоляції. Євроруберойд притискають до розігрітій поверхні. І так до того самого моменту, коли матеріал досягне парапету.

Другий і наступні рулони покрівельного матеріалу розкочують і укладають аналогічним чином, внахлест з першим рулоном. Нахлест становить близько десяти сантиметрів.

Монтаж нижнего слоя

Подальший монтаж нижнього шару проблем не становить. Єдине, що іноді матеріал доводиться різати. На покрівлі існують вентканали, шахти сміттєпроводів, ліфтові, які доводиться обходити, проклеівая плоскі поверхні, роблячи нахлести.

Проклеєна нижнім шаром поверхню даху все ще вразлива для атмосферної вологи, особливо в місцях примикання до згаданих вище перешкодам. Тому місця з'єднання зміцнюють смугами євроруберойду, монтуючи так звані «примикання».

Тільки після того, як приклеєне останнім примикання, можна на 90 % бути впевненим, що під час дощу дах не протече. На всякий випадок можна взяти кельму муляра і пройтися з пальником уздовж швів з'єднання, розігріваючи шви і притискаючи растекшийся бітум кельмою.

Завершення робіт

Завершение работ

Після того, як нижній шар гідроізоляції охолоне, можна приступати до монтажу верхнього шару матеріалу. У цій роботі існує тільки одна особливість. Верхній шар матеріалу повинен лягати на нижній шар таким чином, щоб перекривати шов.

А ще верхній шар гідроізоляції прогрівати треба дуже обережно, щоб не «потекла» посипання. Всі інші роботи з верхнім шаром матеріалу повністю повторюють дії з нижнім шаром матеріалу.

Коли роботи по приклеюванню наплавляемого матеріалу закінчуються, в справу вступають бляхарі. Але це вже геть інша історія.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, в якому подемонстрирован процес наплавлення євроруберойду.

Читайте також: