Як покрити дах профнастилом

17.01.2021
4 591
Admin

Как покрыть крышу профнастилом

 1. Переваги профнастилу
 2. Укладання покриття
 3. Вибір обрешітки
 4. Кут нахилу
 5. Кріплення листів

Вже багато років досить високим попитом користується у російського споживача такий добре відомий будівельний матеріал для даху, як профнастил. Причому найчастіше це покриття використовується при облаштуванні покрівлі житлових споруд різного призначення.

У продаж покрівельний профнастил надходить зазвичай у вигляді холодногнутих сталевих листів трапецієподібного профілю з нанесеним на їх робочу поверхню шаром спеціального захисного покриття.

Сучасний вітчизняний ринок профнастилу представлений в наші дні зразками матеріалу наступного виду:

 • листи з покриттям з полімерів;
 • оцинкований профіль;
 • профілі з комбінованим покриттям.

Від інших видів будівельних покриттів подібного роду профільний настил відрізняється наявністю чітко отформованного профілю певної конфігурації, одержуваного в результаті холодного прокату сталевих листів. Отриманий при прокатці профіль надає цьому матеріалу високу поперечну жорсткість і необхідну міцність, що особливо цінується при використанні його в якості покрівельного покриття.

У цій статті ми розповімо вам про те, як правильно покрити дах профнастилом.

Переваги профнастилу

Преимущества профнастила

Великий вплив на вибір профнастилу в якості покрівельного матеріалу зазвичай надає той факт, що він є найлегшим з усіх відомих матеріалів, тому покривати їм можна дах без потужної системи крокв.

До загальновизнаним достоїнств цього матеріалу слід віднести, крім того, і наступні його чудові властивості:

 • висока універсальність матеріалу, що дозволяє використовувати його при організації будівельних робіт самого широкого профілю, що проводяться на об'єктах і спорудах різного призначення;
 • простота роботи з матеріалом, що дозволяє легко отримувати (шляхом різання та згинання) листи необхідної форми і розміру;
 • необов'язковість спеціальної (професійної) підготовки для роботи з матеріалом (можливість укладання його власними силами);
 • мінімум робочих відходів.

Крім того, будь-які роботи, пов'язані з вирішенням питання про те, як покрити дах профнастилом, ви можете проводити цілорічно і при цьому користуватися звичайним інструментом, завжди наявним у розпорядженні кожного пересічного дачника.

Відзначимо також, що цей вид покрівельного покриття може бути застосований при облаштуванні покрівлі, мають зовсім незначний нахил по відношенню до горизонту (даху звичайного гаража, наприклад). Профнастил в змозі надійно захистити будь-яку покрівлю від протікання навіть у випадку затяжних і проливних дощів.

Всі наведені вище факти свідчать нам про те, що дах з профнастилу є дуже економічним і найбільш довговічним варіантом облаштування покрівлі власними силами.

Укладання покриття

Для того, щоб покрити дах профнастилом, необхідно дотримуватися певні правила монтажу і враховувати деяких особливостей поводження з цим матеріалом.

Вибір обрешітки

Выбор обрешетки крыши

Як правило, у разі заміни старої покрівлі будинку на профнастил решетування під неї допускається залишати незмінною. При цьому необхідності в додатковому кріпленні кроквяної системи зазвичай не виникає, оскільки стандартні листи профнастилу відрізняються відносно низькою вагою і лише незначно навантажують наявну конструкцію.

Конструктивні особливості монтованою заново або оновлюваною обрешіткової системи залежать, як правило, від кута нахилу даху і від висоти профільного настилу.

(Повна висота профілю покриття вказується звичайно в його робочої маркування і позначається цифрою, наступного за літерою «С»).

 1. У тому випадку, якщо ви працюєте з матеріалом марки С20 (висота профілю 20 мм), а кут нахилу покрівлі менше 15° - обрешітку слід робити суцільний. При цьому суміжні бічні листи повинні перекриватися на дві профільні хвилі.
 2. При тому ж вугіллі нахилу, але вже для листів марки С35 крок обрешітки повинен бути не більше 30 см при взаємному поперечному перекритті суміжних листів на одну хвилю.
 3. При використанні профільованих листів марки С44 і вище крок обрешітки слід збільшити до 40 см, а при кутах більше 15° решетування повинна бути виконана з кроком 40-50 см (залежно від висоти профілю).

Кут нахилу

Угол наклона крыши

Величина поздовжнього перекриття між суміжними листами профільованого покриття (листами, що укладаються вище по схилу) безпосередньо залежить від того, який кут нахилу закривається за його допомогою даху.

 1. У тому випадку, якщо цей кут становить величину менше 14°, то перекриття суміжних аркушів має бути не менше 20 див.
 2. При куті нахилу схилу близько 15°-25° взаємний «нахлест» суміжних листів профнастилу не повинен бути менше 15 див.
 3. У ситуації, коли кут нахилу складає величину більше 30° - поздовжнє перекриття суміжних аркушів має бути в межах 10-15 див.

Ну а при ухилі покрівельного ската менше 12° вам обов'язково потрібно спеціальний силіконовий герметик, який використовується для герметизації як горизонтальних, так і вертикальних стиків покриття.

Кріплення листів

Для надійного кріплення до даху листів профлистила до елементів конструкції дерев'яної обрешітки краще всього скористатися оригінальними саморізами, розробленими спеціально для кріплення покрівель. Робочий (вхідна) жало таких саморізів виконано у вигляді свердла, а їх капелюшок має спеціальну захисну прокладку з неопрену.

Крепление листов профнастила на крыше

Подібні елементи кріплення покрівель можуть мати саму різну забарвлення і досить просто підбираються під колір використовуваного вами покриття.

Відзначимо ще одну важливу деталь, що стосується кріплення аркушів покриття. Місця кріплення профнастилу до решетування повинні розташовуватися в западинах профільної хвилі (для порівняння: шифер кріпиться в точках, розташованих на її гребені).

Стандартний розмір використовуваних для кріплення саморезов - 4,8х35 мм. Ну а для кріплення коника покрівлі слід запастися саморізами більшої довжини (80 мм).

Читайте також: