Як покрити дах руберойдом своїми руками

17.01.2021
3 046
Admin

Как покрыть крышу рубероидом своими руками

  1. Переваги руберойду
  2. Приготування клею
  3. Покриваємо дах руберойдом
  4. Технологія монтажу руберойду
  5. Відео

Руберойд - це матеріал, який складається з декількох шарів картону. Картон, у свою чергу, оброблений бітумом та іншими відповідними складами. Укладання руберойду на підставу - справа нескладна, але при наявності грубих помилок таке покриття може дати збій під час експлуатації (з'являться протікання). У цій статті ми поговоримо про те, як покрити дах руберойдом своїми руками.

Переваги руберойду

Материал рубероид

  • стійкість до впливу ультрафіолетового світла, інших явищ природи і температурних перепадів;
  • великий термін експлуатації;
  • даний матеріал не потребує в подальшому догляді.

Перед тим як купувати руберойд, необхідно знати властивості матеріалу і його маркування.

Для верхнього шару варто вибрати покриття з крупнозернистою або лускатим посипанням. Дрібнозернисте напилення підходить для нижніх шарів настилу.

Рулонный рубероид

На початку роботи необхідно приготувати спеціальну гарячу мастику, яка складається з бітумної суміші і наповнювача. Останній може бути представлений як деревна або торф'яна крихта, азбест.

Приготування клею

Приготовление клеящего состава

В товстостінну бочку необхідно помістити близько 8 кг бітумної суміші, так щоб ємність залишалася на чверть порожній. Після чого бітум нагрівається до температури кипіння. Кип'ятити склеювальний склад потрібно до припинення утворення піни, яку прибирають у міру її появи.

Коли бітум готовий, його прибирають з вогню і всипають в нього вибраний наповнювач. Далі суміш ретельно перемішується.

Готова мастика повинна використовуватися тільки в гарячому стані, тому починати приготування необхідно за 4 години до початку всіх робіт.

Тепер розглянемо, як покрити дах руберойдом без використання гарячої мастики.

Приготовление мастики

Також є спосіб приготувати мастику холодного застосування, яку можна використовувати при будь-якій необхідності. Її нагрівають до 200 градусів, і вона набуває рідку консистенцію. Для приготування цього складу необхідно 5 кг бітуму, 2 кг крихти і 3 л гасу. Як і в першому випадку, бітум кип'ятити до повного зникнення піни, що забирається з вогню і змішується з гасом і наповнювачем. Готова мастика повинна зберігатися в герметичних ємностях.

Варто пам'ятати, що такий матеріал, як руберойд наноситься тільки на суцільну дах, але не на обрешітку. У разі якщо присутній решетування, набиваються листи фанери, які стануть підставою для настилу.

Якщо ви вирішили покривати дах руберойдом, переконайтеся в тому, що покрівельна конструкція витримає навантаження, яку створять кілька настилів. Покрівельне споруда повинна надійно тримати руберойд і не прогнутися з часом.

Покриваємо дах руберойдом

Перед тим як почати працювати, необхідно розкатати рулони руберойду на відкритій місцевості і протримати їх в такому стані близько доби. Це робиться для того, щоб листи вирівнялися і добре лягали на поверхню.

Сама поверхня повинна бути просушена і ідеально рівною. Її заздалегідь вирівнюють і підсушують. Роботи проводяться тільки в суху сонячну погоду при невеликій вологості повітря. Дрібнозернистий руберойд лягає першим шаром з нахлестом більше 10 див. Наступні шари зміщуються відносно швів першого захисного шару.

Технологія монтажу руберойду

Технология укладки рубероида

Робота по настилу покрівлі проводиться не менш як двома працівниками. Для початку необхідно укласти підготовлений рулон на місце його кріплення, зробити потрібні підрізи і змотати руберойд в рулон. Одна людина наносить мастику на поверхню, а інший поступово розкручує рулон і щільно притискає його до основи. При цьому руберойд поступово нагрівається пальником і розкочується по поверхні.

Другий шар можна наклеювати лише тоді, коли повністю висохне перший. Це приблизно через 12 годин. Накладаючи другий шар матеріалу, необхідно зняти захисну плівку по всій довжині шматка руберойду - по ширині нахлеста. Можна цього не робити, але тоді на це місце треба накласти більше мастики.

Схема настила

Кількість шарів обчислюється в залежності від кута нахилу даху. Плоска покрівля повинна налічувати не менше п'яти шарів, при ухилі ската менше 15% - приблизно три, при більшому ухилі - два. У тих місцях, де руберойд примикає до конструкцій на даху, додаються кілька шарів додатково для хорошої герметизації (при різному нахилі).

При приклеюванні руберойду необхідно стежити за тим, щоб під аркушами не залишалося бульбашок. Це дуже важлива умова при монтажі. Для полегшення роботи можна скористатися спеціальною ковзанкою, що дозволяє ущільнити з'єднання руберойду з підставою.

Каток для рубероида

Для покрівлі двосхилого даху будь-якому працівникові знадобиться сходи, довжина якої повинна бути дорівнює схилу. При цьому людина повинна без труднощів дотягнутися до краю даху. На плоскій покрівлі все просто, а от для складних конструкцій необхідно попередньо вимірювати шматки руберойду і міцно закріплювати їх на стиках з виступаючими елементами на даху. Все повинно бути герметично. Тоді ваша покрівля прослужить вам довгі роки.

Відео

Цей диск допоможе вам легко впоратися з роботою по настилу руберойду. Коментарів немає, але вони і не потрібні.

Читайте також: