Як покласти плитку на підлогу

17.01.2021
2 546
Admin

Как положить плитку на пол

  1. Процес укладання плитки на підлогу

Перш ніж задатися питанням укладання керамічної плитки, вам необхідно придбати. Ми не будемо зупинятися на виборі плитки, тому що це суто індивідуальний процес, а різноманітні форми і забарвлення допоможуть реалізувати самі дивовижні ідеї. У нашій статті мова піде про те, як покласти плитку на підлогу своїми руками. І ми постараємося дати всю необхідну інформацію стосовно всього процесу укладання.

Процес укладання плитки на підлогу

Процесс укладки плитки на пол

Процес укладання плитки на підлогу включає наступні моменти:

  1. Підготовка підлоги. Потрібно вирівняти поверхню підлоги, що істотно прискорить процес укладання і забезпечить рівність при укладанні плиток. Перевіряти правильність вирівнювання підлоги необхідно рівнем.
  2. Визначення орієнтирів. Потрібно визначити, як буде виглядати кінцевий малюнок, і визначити місце, з якого почнеться укладання, а також визначити тип укладки (по діагоналі, прямолінійно або ж по малюнку). Вкрай важливо правильно покласти першу плитку, бажано її класти на місце, яке згодом буде на самому видному місці. Робиться це тому, що обрізана плитка виглядає менш привабливо, ніж цілісна. При діагональному укладанні радимо вам дотримуватися лінії вікна, щоб лінії укладання були паралельні лінії вікна.
  3. Підготовка розчину та інструменту. Розчин готується шляхом змішування води з сухою сумішшю в співвідношенні 4 до 1 відповідно. Не варто робити відразу багато розчину, він досить швидко засихає. Що стосується інструментів, то нам знадобиться вище зазначений спеціальний клей для плитки, ємність для його приготування, гумовий шпатель, зубчастий шпатель (15 - 20 см), плиткоріз, будівельний рівень, болгарка, губка, рулетка, лінійка, олівець і пластмасові хрестики.
  4. Укладання плитки на підлогу своїми руками. Укладання на підлогу починаємо з того місця, яке визначили в пункті 2. Наносимо розчин на плитку зубчастим шпателем і притискаємо до підлоги. При укладанні другої плитки повторюємо операцію і притискаємо її до полу з акцентом на першу плитку. Клей, який видавився вбираємо. Після цього поділяємо їх на невелику відстань, використовуючи пластмасові хрестики. В ході укладання обов'язково перевіряємо рівність рівнем. Якщо ви кладете на теплу підлогу, то вам потрібно використовувати спеціальний клей, наприклад "Люкс". Якщо ви хочете укласти плитку на дерев'яну підлогу, то змішуйте клей ще додатково з клеєм ПВА (можна навіть без додавання води). Також при укладанні на дерев'яну підлогу потрібно наносити клей на плитку, так і на дерев'яну основу, причому проводити зубчастим шпателем під різними кутами відносно один одного. Це забезпечить найкращу схвативаемость.
  5. Різання здійснюється плиткорізом, а якщо у вас його немає, можете скористатися склорізом. Для вирізання з певного контуру використовувати болгарку.
  6. Затирка швів. Переходити до даного пункту потрібно після повного засихання плитки. Виконувати затірку швів потрібно дуже ретельно і акуратно. Від виконання затирання буде залежати кінцевий вигляд. Затірку можна підібрати під колір. Буває вона в сухому вигляді, а також у готовому до застосування. Затирка відбувається за допомогою гумового шпателя, рівномірно втираючи в шви. Після засихання затирання треба протерти поверхню вологою губкою. Після цього потрібно взяти округлий шматок (наприклад, проводи), товщиною трохи більше шва, і пройтися по швах, рівномірно вдавлюючи затірку. Після цього потрібно ще раз помити підлогу.

Підлога своїми руками готовий.

Укладка плитки на пол

Читайте також: