Як покласти паркет самому

17.01.2021
4 038
Admin

Как положить паркет

  1. З чого почати
  2. Укладання паркету

Вже не те що роками, а цілі століття паркет вважається одним з найпрестижніших підлогових покриттів, особливо якщо він виготовлений з цінних порід дерева. Сьогодні паркет залишається класикою жанру і як і раніше в моді.

Боячись не впоратися з роботою по укладанню паркету, ви вирішили довірити цю справу фахівцеві? Але сьогодні багато хто, залишившись не у справ в роки кризи, стали називати себе професіоналами, по суті залишаючись дилетантами... і не дай Бог, нарватися на такого майстра - і гроші, викинуті на вітер, і паркет, покладений абияк. Звичайно, вам може посміхнутися успіх, і ви знайдете справжнього укладальника паркету, але його послуги дуже і дуже недешеві. А чому б все-таки вам не спробувати укласти паркет самостійно? Адже технологія його укладання дуже проста.

З чого почати

Будь-які будівельні роботи починаються з покупки матеріалу, і паркет - не виняток. Важливо при покупці переконатися, що паркет добре просушений, що він зберігався при нормальній температурі (18-25°С) і вологості (до 60%). Крім того, збираючись стелити паркет самостійно в перший раз, вам краще вибрати більш великі ламелі - їх та настилати зручніше і швидше, і виглядає такий паркет на підлозі красивіше, ніж дрібний. Ще один важливий момент - зверніть увагу на те, наскільки добре оброблені ламелі, вони не повинні мати великих задирок, тріщин, сколів, численних сучків і сильних контрастів в кольорі деревини.

Разрез паркетной доски

Обов'язково зверніть увагу на ціну, а ще краще - на співвідношення «ціна-якість». Дубовий паркет вважається одним з кращих підлогових покриттів, і ціна на нього досить висока, а ось паркет з бука, ясена або клена коштує дешевше і за якістю деревини майже не поступається дубу. Особливо красиво виглядає клен, його деревина має світлий, перламутрово-рожевий відтінок і по твердості клен лише трохи м'якше дуба, а значить, відрізняється високою зносостійкістю.

Другим, не менш важливим кроком є підготовка основи. Чим воно рівніше, тим простіше вам буде працювати з ламелями і тим красивіше вийде ваш пол. Що для цього потрібно зробити?

При великих нерівностях (від 2 см) на підлогу заливається цементна стяжка. Перед цим підстава вивіряється рівнем і через всю довжину кімнати на підлозі встановлюються маяки. Для цього вам доведеться купити 2-3 спеціальні довгі металеві смужки, які укладаються паралельно через усю кімнату на цементні стовпчики, встановлені у місцях западин. Смужки повинні лежати в ідеальній горизонтальній площині, заливати підлогу потрібно по їх рівню.

Якщо нерівності невеликі (до 2 см), то можна використовувати самовирівнюється суміш. Недоліком такої заливки є те, що для повного схоплювання і висихання стяжки необхідно два-три тижні. Як покласти паркет в максимально стислі терміни? Для цього можна виконати підставу системі беспустотных конструкцій, пропонованої KNAUF, цей «сухий» метод не вимагає часу на схоплювання і сушку.

Поверхня стяжки шліфується і зачищається пилососом. У будь-якому випадку підготовчі роботи завершуються нанесенням за допомогою валика грунтовки, а потім - клейової мастики, яка служить паро - і гідроізоляцією. При покупці потрібно переконатися в їхній відповідності типу стяжки.

Укладання паркету

Укладка паркета

Перед початком робіт необхідно вибрати спосіб укладання ламелей. Найбільш просто виконати пряме розташування, оскільки «ялинка» вимагає більш вмілого поводження зі штучним паркетом. Якщо приміщення вузьке й довге, то ряди паркету краще укладати поперек кімнати, тоді вона буде виглядати трохи ширше і коротше.

Вірним відповіддю на питання: «як правильно покласти паркет?» буде його укладання на фанерну основу.

Для цього необхідно:

  • взяти аркуш водостійкої фанери і розрізати його на кілька частин, розміри яких не принципові, наприклад, 50х50 см;
  • на стяжку за допомогою спеціального шпателя, має зубці, нанести клей (можна використовувати ПВА);
  • укласти фанеру на клей, простукать її гумовим молоточком і закріпити в стяжці з допомогою пластмасових дюбелів і саморезов або шурупів;
  • не можна укладати фанеру, так само, як і сам паркет, впритул до стін, необхідно залишати зазор в 1-2 см, який потім можна заповнити шпаклівкою і закрити плінтусом.

Схема укладки паркета

Через 2-3 дні, коли клей під фанерою висохне, покриття шліфується (особливу увагу потрібно приділити стиках) і покривається грунтовкою, яка перешкоджає «всмоктуванню» паркетного клею.

Укладання паркету починається з кута кімнати. Для надійності перша ламель додатково закріплюється у фанері цвяхами або саморізами. Кожен укладений ряд повинен мати зміщення по відношенню до попереднього на половину ламелі.

Паркетный молоток

Підганяються ламелі один одному за допомогою спеціального гумового молотка. Паркетний клей наноситься на фанеру безпосередньо перед укладанням паркету зубчастим шпателем.

Набор инструментов для укладки паркета

Зачекавши кілька днів до повного висихання клею, паркет необхідно кілька разів відшліфувати, а наявні щілини заповнити шпаклівкою під колір дерева, після чого зробити фінішну шліфування.

Лак на паркет наноситься в кілька шарів (від 2 до 4) залежно від його якості. Кожен добре висохлий шар перед нанесенням наступного злегка зашліфовивается. Фінішний шар лаку потребує повному висиханні. При бажанні отримати якийсь особливий відтінок можна використовувати спеціальні лаки, що містять барвники. З їх допомогою можна домогтися того, що паркет з самої дешевої деревини буде виглядати селекційним.

Сьогодні для покриття паркету також використовуються спеціальні масла, які, всмоктуючись в деревину, надають їй не тільки особливий шик, але і оберігають її від проникнення грибків і деревних шкідників.

Паркет в интерьере

Як бачите, всі роботи виконуються легко і просто. Дивлячись на красивий підлогу, зроблений власними руками, ви напевно відчуєте те глибоке задоволення, яке може дати тільки результат своєї праці!

Читайте також: