Як покласти плитку у ванній кімнаті

17.01.2021
3 971
Admin

Как положить плитку в ванной комнате

  1. Хід роботи по укладанню плитки
  2. Відео

Вирішили покласти плитку у ванній кімнаті своїми руками? Справа не складна, але щоб покласти плитку красиво і якісно, потрібно володіти деякими будівельними навичками і знаннями, інформацію про яких ми і постараємося донести в цій статті.

Хід роботи по укладанню плитки

  • Насамперед необхідно порахувати, яку кількість плиток вам знадобиться для роботи. До підсумкового кількості сміливо додавайте 5%. Робиться це тому, що в процесі роботи не виключені втрати (пошкодження плитки), а також можливий виробничий брак у деяких плиток.
  • При покупці зверніть увагу на колір плиток, перевірте, щоб всі плитки були одного тону. Якщо на око це зробити складно, то порівняйте їх маркування. Додаткові поради з вибору плитки ви знайдете в цій статті.
  • В якості розчину можна використовувати різні види і найменування сумішей для кріплення плитки, це може бути клей, мастика. Професіонали часто використовують розчини з портландцементу.
  • В якості підкладки радимо використовувати цементну плиту, яка дозволяє згладити нерівності стін ванної кімнати. При фіксації плиток на поверхні плити вони будуть лежати ідеально рівно. А в свою чергу щільна укладка, що досягається за рахунок цементної плити, забезпечить дуже високі показники вологонепроникності. Найбільш зручний розмір цементної плити 900х1500х12 мм. Також плиту в разі необхідності можна зручно нарізати. Плити прикручуються на спеціальні шурупи з кроком в 15-20 див. Стики між цементними плитами необхідно проклеювати спеціальною стрічкою з скловолокна.
  • Для зручності з допомогою виска наносяться вертикальні позначки, по яким можна буде орієнтуватися в подальшому, щоб класти плитку рівними рядами. Намагайтеся, щоб шви плиток і цементних плит не збігалися, таким чином, ви підвищите загальну міцність конструкції.
Зверніть увагу на використовуваний клей і мастику, вони повинні бути призначені для роботи з вертикальними поверхнями. Це забезпечить швидке схоплювання і дозволить уникнути сползаний плиток. Наносити розчин слід скребком, мають зубці, це поліпшить фіксацію плитки на поверхні.

Не забувайте перевіряти вертикальність рядів і вчасно виправляти їх. Надлишки клею і мастики видаляйте шпателем, а щоб не подряпати поверхню можете використовувати змочену тканину або губку.

Для різання кахля існує спеціальний пристрій - кафелеріз, а для вирізання більш складних отворів використовуються спеціальні кусачки для кахлю. У більшості випадків, для остаточного висихання клею потрібно почекати добу.

Після повного висихання потрібно обробити шви, для цього використовують затірку. У разі плитки у ванній краще використовувати латексну затірку, що збільшує зчеплення і час служби в цілому.

Для поліпшення водонепроникності, через місяць рекомендується обробляти затірку герметиком.

Укладка плитки в ванной

Ось і всі секрети, як покласти плитку у ванній кімнаті. Як бачите, покласти плитку у ванній кімнаті своїми руками не так вже й складно, якщо спиратися на наведені тут поради. Вдалого вам ремонту.

Плитка для ванной

Кафельная плитка для ванной

Відео

Вибрати керамічну плитку допоможе це відео.

Цей відеоролик буде корисний для всіх, хто затіває ремонт ванної.

Читайте також: