Як користуватися валиком і малярськими кистями

17.01.2021
901
Admin

Как пользоваться валиком и малярными кистями

Не всі знають, як користуватися валиком, адже при проведенні малярних робіт у себе в будинку дуже часто нам потрібно очищати з валика зайву фарбу. Для цього підійде шматок дроту, взутий на краї відра з фарбою. Його можна використовувати як підставку для кисті, і як її очищувач. Слідкуйте за збереженням кисті. При фарбуванні не слід тримати пензель окремо від відра з фарбою. Пензель завжди повинна знаходитися у відрі. У рукоятці кисті зробіть кілька отворів по довжині і просмикніть в одне з них металевий пруток так, щоб тримати пензель опущеною у фарбу. У міру спустошення відра продевайте пруток в інший отвір і ставте кисть у відро.

Как пользоваться малярной кистью

Як правило, малярська кисть служить досить довго, але лише в тому випадку, якщо після фарбування ви її ретельно відмиєте в розчиннику і теплій воді з милом або порошком. Після миття кисть незайвим буде розчесати рідким гребенем, щоб вона стала знову як нова. Якщо ви хочете очистити кисть від масляної фарби, щоб щетина не висохла, покладіть кисть у скляну банку, наповнену розчинником, надягніть на банку поліетиленовий мішечок і затягніть його гумкою або шпагатом. Для нетривалого зберігання малярних кистей можна використовувати і шматок велосипедної камери, обтягнутий гумовим кільцем.

Очистка малярных кистей

Також кисть від фарби можна очистити і таким способом. Береться невеличкий поліетиленовий пакет, в нього опускається кисть, заливається розчинник і верхня частина пакету герметизується гумовим кільцем. І розчинник не витече, і кисть в підсумку стане чистою. А ось позбавитися від лаку на малярської кисті не завжди легко. Його можна очистити органічним розчинником, але не у кожного він в запасі. Але є народний спосіб: після роботи кисть з лаком помістіть у воду на добу. Не переживайте, що лак затвердне і його неможливо буде видалити з кисті. Вода зробить його пухким, і він легко очиститися.

Как отмыть кисть от лака

Якщо ви не очистили вчасно кисть від фарби, в результаті чого щетина намертво засохла, прокип'ятіть пензель у воді з пральним порошком протягом 2-3 годин. Потім візьміть кисть і роз'єднайте щетину шилом, металевою щіткою розчешіть її і промийте у воді. Іноді під рукою немає флейца, але є кілька невеликих плоских кистей. Так що ж, зробимо його самостійно! Беріть дві плоскі кисті, скріпіть їх разом за допомогою двох фанерних накладок і декількох дрібних цвяхів. Для фарбування поверхні, обробленої шпаклівкою, на якій є нерівності, дуже корисно використовувати спільно шпатель і кисть. Працювати таким універсальним інструментом відразу стане простіше і швидше.

Как пользоваться валиком

Щоб побілити стелю, потрібно кисть з довгою ручкою. Але вона не завжди є під рукою. Можна звичайну кисть насадити на палицю і фарбувати собі спокійно. Але щоб така саморобна конструкція не розбовталася під час роботи, кінець палиці спиляти під кутом 30 градусів і надіньте на неї відрізок від гумового шланга. У відрізку зробіть кілька отворів і вставте в них ручку малярської кисті. Таке кріплення істотно надійніше звичайної мотузки. У ванній кімнаті або на кухні можна пофарбувати стелю і малярським валиком, але його знову ж таки доведеться подовжити алюмінієвою трубкою або палицею, щоб зручніше було діставати. Дуже до речі буде закріпити під валиком щось на зразок бляшаного піддону, щоб краплі фарби не потрапляли вам в обличчя.

Побелка потолка

Фарбування поношеного пензлем, у якій постійно вилазить волосся, - кошмар ще той. Зробіть невеликий хомут і одягніть його на обойму, яка зміцнює волосся, потім сильно затягніть болтом. Тепер кисть не буде «лисіти». Можна обійтися і без хомута. Досить покапать декількома краплями клею в просвердлений отвір в обоймі, і випадання волосся також припиниться. Якщо ви білите стелю, то частина білила постійно стікає в рукав. Щоб цього уникнути, на ручку кисті насаджується ковпачок з водостійкого матеріалу (жерсть, картон). Місце, де закріплений ковпачок до кисті, промажте замазкою або пластиліном. Стікає з кисті розчин тепер буде потрапляти в цей ковпачок. При проведенні малярних робіт зберегти рукава в чистоті допоможуть також нарукавники з поліетиленових пакетів, на дні яких прорізані отвори для пальців.

Как хранить валик

Щоб уникнути висихання валика з фарбою, його потрібно зберігати в циліндричному склянці малого діаметра. Такий стакан можна виготовити з шматка труби або жерсті. Валик ставлять у склянку, після чого заливають туди красу або оліфу.

З поролонового шматка, затиснутого бляшаним держателем, може вийти досить непогана кисть для розтушовування. Поролон не буде залишати смуг, не потрібно мучитися з його миттям. Досить використовувати новий шматок поролону для нової кисті.

Читайте також: