Як побудувати альтанку своїми руками

17.01.2021
14 522
Admin

Как построить беседку своими руками

 1. Види альтанок
 2. Приступаємо до будівництва альтанки
 3. Каркас альтанки
 4. Робимо дерев'яну альтанку
 5. Навіс, альтанка або мобільний альтанка
 6. Цегляна альтанка
 7. Висновок
 8. Фото
 9. Відео

Поважаючі себе власники будинків і дач не можуть встояти перед спокусою спорудити на своїй ділянці альтанку. З юного віку ми, так чи інакше стикаємося з цим архітектурним об'єктом. Альтанки нерідко прикрашають двори великих багатоповерхівок, пісочниці дитячих майданчиків, створюють затишний куточок на садових ділянках. Альтанка - це затишний куточок, де можна посидіти і попити чай, почитати книжку, поговорити з друзями, просто дивитися і нічого не робити, особливо теплими літніми вечорами. Жоден проект садово-паркового дизайну не обходиться без застосування альтанки як ключового елемента.

Спробуємо розібратися з тим, які матеріали застосовуються при будівництві альтанки, які форми вона може мати і які основні етапи її побудови. Сподіваємося, що ця стаття допоможе вам визначитися з типом альтанки, і побудувати її своїми руками.

Види альтанок

Декоративная беседка

Види і матеріали для альтанок обмежуються тільки уявою будівельника і його можливостями. Основний вибір засобів і способів при проектуванні альтанки виходить від місця і призначення споруджуваного об'єкта. Тільки якість альтанки має бути незмінно високим, так як вона уособлення легкості, витонченості і єднання з навколишнім ландшафтом і природою в цілому.

Найпопулярнішими в даний час видами альтанок для дачі є:

 • Дерев'яні альтанки (з бруса, колод, дощок).
 • Цегляні альтанки.
 • Металеві альтанки.
 • Ковані альтанки.
 • Альтанки з полікарбонату.
 • Засклені альтанки.

Різноманітні і форми альтанок:

 • Квадратна.
 • Шестигранна.
 • П'ятигранна.
 • Прямокутна.
 • Кругла.
 • Альтанка, навіс.

Альтанки також бувають капітальними (стаціонарними) і розбірними (мобільними), відкритими і закритими.

Приступаємо до будівництва альтанки

Готовая беседка

Для успішного проведення будівництва альтанки потрібно буде робити все поетапно.

Складання проекту альтанки

Схема беседки

Перш за все, необхідно вирішити, які будуть використані матеріали, враховуючи їх форму і розмір. Важливо визначитися з типом альтанки. Необхідно, зробити начерк на папері або план в комп'ютерній програмі. Розрахувати приблизний витрата матеріалів, подивитися який інструмент вам може знадобитися, і в якій послідовності буде йти будівництво. Всі ці параметри цілком залежать від виду і типу вашої альтанки. Обов'язково включіть в кошторис витрати на декор та меблювання цієї споруди.

Вибір місця

Хорошо расположенная беседка

Вибір місця, де буде побудована альтанка, залежить від кількох факторів:

 • Вага матеріалів, з яких вона зроблена (наприклад, важка цегляна або легка дерев'яна).
 • Який би ми її хотіли бачити (стоїть на освітленій сонцем майданчику або в тіні гіллястих дерев).

На місцевості потрібно переконатися в правильності своїх розрахунків. Для цього достатньо вбити кілочки по периметру об'єкта і натягнути мотузку. Після чого можна розмістити стіл і стільці, перевіряючи, чи всі бажані деталі конструкції вписуються в поточне розташування, а також де краще розмістити стовпи та інші масивні деталі альтанки.

Для перевірки габаритів альтанки можна використовувати муляжі меблів. Це може бути шматок картону, який має розміри стільця і т. д.

Фундамент

Фундамент беседки

Тип фундаменту повністю залежить від того, яку альтанку ви будете будувати: від ваги, матеріалів, розмірів і статевого покриття. Він може бути стрічковий, плитковий або стовпчастий. Для легкої будівлі можна зробити стовпчастий фундамент.

Каркас альтанки

Установка каркаса беседки

Коли тип і форма альтанки визначені заздалегідь, то проблем зі зведенням каркасу не виникне. Складність і тривалість робіт цілком залежить від того, яку саме альтанку мають намір звести і який ваш будівельний досвід.

Дах альтанки

Крыша беседки

Каркас даху також повністю залежить від типу альтанки. Покрівельний матеріал теж різноманітний, це може бути:

 • Шифер.
 • Полікарбонат.
 • Профнастил.
 • Ондулін.
 • Металочерепиця.
 • Брезент і т. д.

Виготовлення даху альтанки складний і трудомісткий процес. Вона повинна бути акуратною, надійною, міцною, стійкою до погодних змін і обов'язково вписуватися в основний дизайн.

Декор альтанки

Оформление беседки

Альтанка повинна стати справжнім куточком раю: затишною, зручною і багатофункціональною. Цього можна досягти за допомогою звичайних або не зовсім звичайних предметів меблів і інтер'єру. Найчастіше основними елементами меблів в альтанці виступають великий стіл, стільці, крісла або лавки. Все залежить від фантазії і смаку господаря. Нерідкими аксесуарами альтанки виступають мангал, піч, барбекю.

Прикрасити альтанку можна як звичайними елементами декору, такими, наприклад, як квіткові горщики і фіранки, так і незвичайними, наприклад, футляр від гітари, старий парасолька. В якості прикраси підійде все, що підкаже уява і смак її творця - головне, щоб все це було підібрано зі смаком і радувало господаря.

Робимо дерев'яну альтанку

Делаем деревянную беседку

Необхідно впевнитися, що розміри альтанки дозволять вмістити в неї потрібну кількість людина і там знайдеться місце для великого столу і лавок.

Розглянемо всі етапи на прикладі конкретної споруди. Отже, потрібно побудувати прямокутну альтанку з дерева на 10 осіб.

 • На папері робимо замальовку нашої альтанки, визначаємося з розмірами; 3,5×2,2 і висотою 2,5 метра. Робимо попередній розрахунок матеріалів. Нам знадобиться:
 1. 4 стовпа перетином 10×10 см і довжиною 3 м;
 2. 2 бруса перерізом 5×10 см і довжиною 3,5 м;
 3. 2 бруса перерізом 5×10 см і довжиною 2,2 м;
 4. Крокви. Можна використовувати брус перетином 5×10 см, загальна довжина від 26 м;
 5. 13-14 м2 фанери або OSB;
 6. Черепиця або профнастил - в межах 12-14 м2 корисної площі покрівельного матеріалу (кількість залежить від обраного матеріалу, кута схилу даху, наявності козирків і прораховується індивідуально);
 7. Захисні планки.
 8. Дерев'яні рейки.
 9. Дошка для перил.
 10. Дошка для підлоги.
 11. Цемент.
 12. Пісок і дрібний щебінь.
 13. Руберойд.
 14. Гудрон.
 15. Засоби для обробки деревини.
 16. Коньок і сливи на дах.
 17. Цвяхи, шурупи.
 18. Рівень.
 19. Ємність для замішування розчину.
 20. Молоток.
 21. Шуруповерт, дриль.
 22. Пила.
 23. Лопата.
 24. Рукавички.
 25. Дріт, волосінь тощо

У процесі проведення робіт, кошторис може коригуватися.

 • Вибираємо місце для альтанки в саду. Згідно з розмірами по кутах вбиваємо кілочки і натягуємо волосінь (мотузку, капронову нитку). Робимо «примірку». Фундамент для легкої альтанки краще зробити стовпчастого типу. Для цього, по чотирьох кутах альтанки викопаємо ями глибиною 50 см для стовпів перетином 10×10 см і висотою 3 метри. Додатково викопаємо ями посередині великих сторін альтанки, а також в її центрі (якщо альтанка буде з центральною опорою). Перед зануренням стовпів в землю, необхідно обробити закапываемую їх частина гудроном і обернути руберойдом. Після занурення стовпи вирівнюються по висоті, а потім рівнем по вертикалі (можна використовувати рейки для тимчасового з'єднання стовпів) і заливаються попередньо приготованим бетонним розчином. Також можна забити простір навколо стовпів битою цеглою і все це залити рідким цементним розчином.
 • Через добу, коли розчин схопиться, на верхніх краях стовпів робиться обв'язка з брусів перетином 5×10 сантиметрів.
 • Після цього можна переходити до створення даху альтанки своїми руками. Дах будемо робити двосхилий. В ролі покрівельного матеріалу виберемо бітумну черепицю. Торець буде розташований за малим сторонам, а скіс - за довгим.

У ролі каркасу даху використовуємо просту і надійну сполучну конструкцію: з довгих сторін альтанки робимо по 4 крокви (всього 8), з'єднаних поперечинами. В результаті з торця конструкція нагадує букву «А». Покривати дах можна як листами фанери, так і листами OSB. Після цього здійснюємо кладку бітумної черепиці, встановлюємо коник і захисні планки на краю даху. При використанні дерева обов'язково обробіть його антисептиками, біозахисними та вогнезахисними складами. Вони допоможуть захистити вашу деревину від атмосферних і біологічних впливів, тим самим збережуть зовнішній вигляд і продовжать термін служби альтанки.

Основна частина будівництва альтанки завершена, можна приступати до її обробці.

Про обробці альтанки своїми руками можна говорити багато, так як цей процес є абсолютно творчим. Виконаємо нашу альтанку в класичному варіанті. Для цього знизу на висоту 110×120 см обошьем її рейками чи вагонкою і зробимо перила. Така огорожа буде служити захистом у вітряну погоду. Опрацюємо всі дерев'яні матеріали захисним складом, а для міцності і краси можна покрити їх лаком.

При необхідності до альтанки можна підвести електрику. Це підвищить комфортабельність і зробить її багатофункціональною.

Всі подальші дії по прикрасі і облагороджування альтанки будуть залежати виключно від вашої фантазії.

Навіс, альтанка або мобільний альтанка

Сборка мобильной беседки

Існує ще один бюджетний, розбірний і легкий варіант дачної альтанки - навіс. Це близька родичка пляжного парасольки або шатра. Їй не потрібен фундамент і ще розташування можна легко міняти. Така альтанка легко розбирається і встановлюється в будь-якому зручному місці не тільки біля будинку, але і на природі далеко від нього.

Конструкція цієї альтанки виконана з труб зі спеціальними сполуками. Ці труби служать каркасом, і підставою. В якості даху можна використовувати будь-натяжна матеріал: брезент, тканина, спеціальна плівка.

Таку альтанку можна зберігати в зимовий період у хліві чи на горищі.

Цегляна альтанка

Кирпичная беседка

Найбільш міцним варіантом на дачі буде альтанка, виконана з цегли. Вона може бути абсолютно будь-якої форми і розміру. Таку альтанку можна зробити як відкритої, так і закритої, заскливши прорізи або вставивши в них склопакети. У ній можна організувати і літню кухню, та додаткові спальні місця. Для такого типу альтанки необхідний ґрунтовний фундамент.

Висновок

Строительство беседки своими руками

Підводячи підсумок, хочеться зауважити, що пропонований варіант будівництва далеко не єдиний, але, основні принципи, викладені в цій статті, допоможуть розібратися в технології створення альтанки своїми руками. Можливо, у вас з'являться якісь нові ідеї, які зможете самостійно втілити в життя і поділитися з читачами в коментарях.

Фото

Беседка 1

Беседка 2

Беседка 3

Беседка 4

Беседка 5

Беседка 6

Беседка 7

Беседка 8

Беседка 9

Беседка 10

Беседка 11

Беседка 12

Беседка 13

Беседка 14

Беседка 15

Відео

У наступному відео розглянуто приклад побудови альтанки розміру 3×3:

У наступному відео розглянуто приклад побудови альтанки розміру 4×4:

Читайте також: