Як побудувати будинок з пінобетону

17.01.2021
4 371
Admin

Как построить дом из пенобетона

 1. Виробництво пінобетону
 2. Основні переваги пінобетону
 3. Технологія будівництва будинку з пінобетону
 4. Вибір пінобетону
 5. Етапи будівництва будинку з пінобетону

Пінобетон - якісний і доступний будівельний матеріал, який користується сьогодні великим попитом для зведення заміських будинків, дач, господарських і побутових будівель, так як за його допомогою можна втілити в будівлях найоригінальніші і незвичайні проекти. Завдяки ряду відмінних якісних і функціональних властивостей і його низькій теплопровідності його також широко застосовують при капітальному ремонті і реконструкції будівель та споруд. Невелика товщина пінобетону дозволяє значно збільшити в будинку корисну площу приміщень.

Виробництво пінобетону

Перед тим як побудувати будинок з пінобетону, необхідно знати, наскільки безпечний цей матеріал і як його виготовляють. Виробляють пінобетон за спеціальною технологією з цементу, води, піноутворювача та піску. Завдяки пенообразующим речовин (білковим або синтетичним) пінобетонні блоки отримують пористу структуру.

Класичний метод виробництва передбачає виготовлення цементного розчину і последющее додавання в нього піногенератора. Так, після змішування піногенератора і бетону утворюється пінобетонна суміш, з якої виробляють пінобетонні блоки. Даний спосіб є найбільш поширеним.

Основні переваги пінобетону

Достоинства пенобетона

 • Економія коштів. Витрата цементу при кладці пінобетону значно нижче, ніж при будівництві цегляних стін, що суттєво знижує загальні витрати на будівництво будинку. Розміри блоків майже в чотири рази велике традиційної цегли, що призводить до економії з-за меншого обсягу робіт.
 • Екологічність. Матеріал виробляють з натуральних матеріалів, тому має нешкідливістю та екологічністю, стіни будинку зможуть "дихати", абсолютно не вбираючи вологу в процесі експлуатації.
 • Звуко - і теплоізоляція. Пінобетон має пористу структуру, а виробництво ефективних блоків з пустотами робить вдома з нього одними з найбільш енергозберігаючих будівель.
 • Довговічність. Оригінальна технологія виробництва пінобетону і використовувані матеріали робить його довговічним, стійким до негативних зовнішніх атмосферних факторів і морозостійким. Матеріал володіє також стійкою пожежостійкість.
 • Легкість конструкції. Будова з пінобетону має вагу стін в 2,5 рази нижче, ніж при звичайній цегельній кладці, що значно знизить навантаження на фундамент будинку і заощадить кошти на його зведення.
 • Відсутність усадки. Позитивне властивість пінобетону - відсутність усадки будинку після зведення, що дозволяє уникнути тріщин і зміна геометрії стін.

Технологія будівництва будинку з пінобетону

Технология строительства дома из пенобетона

Будівництво будинку з пінобетону складається з декількох обов'язкових етапів. Як і зведення будь-якого іншого будівлі, починати слід з розробки проекту будинку, його поверховості і продумування розташування внутрішній приміщень. Слід пам'ятати, що пінобетон має обмежену міцність, тому якщо ви плануєте будувати багатоповерховий будинок, і надалі продумуєте перспективу його висоти вище 10-12 м, заздалегідь продумуйте посилення конструктивних елементів - кутів будинку, несучих стін, армуючих поясів і т. д. Сучасні виробники для таких будівель пропонують спеціальні армовані блоки, які вироблені з додаванням спеціальної поліпропіленової фібри.

Вибір пінобетону

Дуже важливий момент - вибір якісного пінобетону, так як в даний час багато недобросовісних виробників випускають продукцію з порушенням технології, що призводить до зниження міцності матеріалу і зменшує його опір теплопередачі. Неякісний пінобетон має великі похибки в лінійних розмірах, що веде до більш товстого шару розчину. Це призведе до перевитрат фінансових засобів у процесі будівництва та оздоблення, а також до виникнення «містків холоду», що знизить енергозберігаючу ефективність будови. Фасадні стіни з неякісного матеріалу зажадають додаткове утеплення зовні, що також призведе до додаткових витрат.

Етапи будівництва будинку з пінобетону

Процесс строительства дома из пенобетона

Підготовчі роботи. Розмітка ділянки та земляні роботи для будівництва фундаменту будинку. Підведення до будинку зовнішніх інженерних комунікацій.

Фундаментні роботи. Вибір конструкції фундаменту відбувається ще на стадії розробки проекту будинку, та безпосередньо залежить від поверховості будинку, стану ґрунтів на ділянці й особливостей кліматичних умов у регіоні. Найпоширеніші фундаменти для будинку з пінобетону:

Кладка зовнішніх та внутрішніх стін. Стіни з пінобетону зводять з обов'язковим сполученням зовнішніх і внутрішніх стін за допомогою стикового або штрабового з'єднання. Рекомендується останній ряд кладки несучих стін робити нижче перекриття сантиметра на два, щоб не навантажувати внутрішні стіни вагою конструкції. Згодом виникла щілина герметизують, наприклад - штукатурять.

Облаштовують міжповерхові перекриття. Це можуть бути залізобетонні плити чи комбіновані дерев'яні перекриття. Все залежить від вибору конструкції будинку.

Зведення даху. Влаштовують кроквяну систему з обробкою деревини спеціальної біозахистом і вогнестійкими просоченнями. Покрівельне покриття.

6. Облаштування вимощення будинку та системи водовідведення.

При зведенні котеджів з піноблоків проблема неестетичного вигляду зовні досить просто вирішується за допомогою сучасної зовнішньої обробки, яка виконується із застосуванням різних матеріалів і технологій:

Вибравши якісний сертифікований пінобетон і виконувати всі технологічні норми в процесі будівництва, Ви отримаєте надійний і комфортний будинок, який буде служити Вам і Вашій родині довгі роки.

Готовый дом из пенобетона

Читайте також: