Фундамент для лазні своїми руками

17.01.2021
6 348
Admin

Как построить фундамент для бани

  1. Перевіряємо грунт під фундаментом для лазні
  2. Робимо стовпи під лазню
  3. Робимо подушку під піч у лазні

У даній статті ми розглянемо, як зробити фундамент під лазню своїми руками. Фундамент для лазні будується досить просто. Фундамент є найміцнішою частиною будь-якої будови. З фундаментом не треба мудрувати в конструкції - чим простіше, тим довше простоїть будова. Звичайно ж, при будівництві фундаменту для лазні потрібно приділити особливу увагу вибору якісних складових матеріалів. Для фундаменту можна використовувати бутовий камінь, скріплюється цементним розчином, можна використовувати залізничні шпали, можна зробити дорогий, але неймовірно надійний монолітний фундамент, а також можна провести монтаж більш дешевого стовпчастого фундаменту.

Якщо у лазні вже є зруб, то для початку варто виміряти зруб по осях. Вісь - це центр колоди, тому рулетку потрібно прикладати не до країв колоди, а до центру. Тоді розмір по осях зрубу буде менше на 250-300 мм

Далі потрібно виміряти зруб лазні по діагоналі, т. к. при будівництві зрубу лазні вони могли бути порушені, і тому зроблений фундамент під лазню своїми руками, теж доведеться робити з порушеннями.

Ленточный фундамент под баню

Далі потрібно зробити креслення фундаменту лазні за осьовими розмірами. Тут є особливість: як вибрати ширину фундаменту. Для цього потрібно поміряти діаметр нижніх колод.

Якщо ви будете обкладати лазню цеглою, фундамент варто робити завширшки 50 см, якщо не будете обкладати - 40 див.

Перевіряємо грунт під фундаментом для лазні

Перед тим, як побудувати фундамент для лазні своїми руками, варто звернути увагу на те, яка у вас грунт, як близько до поверхні протікають грунтові води. Якщо у вас піщаний грунт і грунтові води глибоко - це ідеальний варіант для будівництва лазні. Чому? Тому, що пісок практично не рухається, і тут можна застосувати мелкозаглубленний стрічковий фундамент.

Якщо ж у вас глинистий грунт, чорнозем і води близько розташовані до землі, то тоді на фундамент будуть діяти великі сили, такі як сили морозного пученія. У цьому випадку фундамент потрібно опускати нижче глибини промерзання землі, а це близько 1,5 м. Для цього не обов'язково виривати траншею на півтора метра. Не забудьте насипати піску близько 15см. Для вирішення цієї проблеми рекомендуємо прочитати статтю "Фундамент на пучинистих грунтах".

Робимо стовпи під лазню

Можна заощадити і зробити фундамент для лазні з стовпів. Або за технологією ТІСЕ, або прості стовпи - палі - це сильно здешевить витрати на виготовлення фундаменту. Це окремі кам'яні або цегляні стовпи розміром 510х510 мм. Їх розташовують під кутами лазні, а також в тих місцях, де відбувається з'єднання внутрішніх і зовнішніх стін. У разі, якщо лазня досить велика, між головними стовпами варто поставити додаткові. При цьому відстань між ними не повинна перевищувати 2 метри.

Столбчатый фундамент бани

Технологія облаштування пальового фундаменту представлена у відеоролику.

Робимо подушку під піч у лазні

Фундаментну подушку потрібно залити під піч у лазні, якщо ви збираєтеся її робити цегляною, а не залізницею. Якщо лазня з бруса будується на ділянці з високим рівнем грунтових вод або на нестійкому, пухкому ґрунті зі складним рельєфом місцевості, наприклад, на схилі пагорба, гвинтовий фундамент палі - кращий з варіантів.

Гвинтові паля - це сталева труба з загостреним наконечником і наваренной на одному кінці лопаттю для полегшення заглиблення в грунт і закріплення. Зусиль двох-трьох чоловік цілком достатньо, щоб її встановити. Причому необов'язково, щоб кожна з паль була встановлена на однакову глибину. Якщо даний тип фундаменту Вам не підходить, рекомендуємо прочитати статтю "Стовпчастий фундамент своїми руками". Сподіваємося, ця стаття допомогла Вам розібратися в питанні "Як побудувати фундамент для лазні".

Строительство фундамента бани

як побудувати фундамент для лазні

Читайте також: