Як побудувати мансардну дах

17.01.2021
5 511
Admin

Как построить мансардную крышу своими руками

 1. Вибір конструкції
 2. Вибір покрівельного матеріалу
 3. Проектування мансардного даху
 4. Будівництво покрівлі
 5. Вибір утеплювача

Якщо ви вирішили зайнятися будівництвом власного заміського будинку, візьміть собі на замітку те, що облаштування мансардного даху дозволить вам з мінімальними витратами збільшити житлову площу. Задаючись питанням, як побудувати мансардну дах, ви повинні розуміти, що це є досить складним завданням. Щоб мансардні приміщення вийшли досить зручними, комфортними і радували вас, необхідно виконати такі кроки.

Вибір конструкції

Виды крыш

Мансарду можна облаштувати в будинках, які використовують наступні види даху:

 • Односхила. Даний вид є самим простим по конструкції, але з-за малої корисної площі він найменш зручний для облаштування мансарди.
 • Двосхилий. Даний вид складніший по конструкції, але завдяки високій жорсткості і надійності він є найпоширенішим для облаштування мансарди.
 • Ламані. Є різновидом двосхилих дахів, але мають з кожної сторони два ламаних ската. З отриманої житлової площі приміщення є найбільш ефективним видом.
 • Вальні і полувальные. Даний вид має чотири скати. Площа мансард, обладнаних на цих дахах менше ніж у двосхилих, але більше ніж у односхилих дахів.
 • Шатрові. Бувають пірамідальними, купольними або конічними. Через складність виготовлення, мансарда в шатрових дахах виконується досить рідко.

Помещение под мансардной крышей

Після вибору конструкції, яка буде відповідати вашим запитам, можна приступати до вибору покрівельного матеріалу і етапу проектування.

Вибір покрівельного матеріалу

Битумная черепица для мансардной крыши

В якості покрівельного матеріалу варто звернути увагу на бітумну черепицю або металочерепицю, оскільки вона володіє наступними перевагами:

 • невелика вага;
 • досить простий монтаж;
 • зовнішня привабливість;
 • багата колірна гамма;
 • негорючість;
 • висока міцність;
 • довговічність.

Проектування мансардного даху

Схема мансардной крыши

На даному етапі вам потрібно зробити розрахунок конструкції кроквяної системи, крім цього важливо вже визначитися з типами використовуваних вікон (вертикальними або похилими) і варіантом входу в мансардне приміщення.

Устройство конструкции мансардной крыши

Також здійсните підбір покрівельних матеріалів, що поєднуються з основою будівлі, прийміть рішення по теплозахисту, гідроізоляції, герметизації і пароізоляції, розробіть докладні креслення і складіть специфікацію. При виборі матеріалів слід враховувати їх вагу. Перевагу варто віддавати більш легким матеріалами, так як це спростить транспортування і значно зменшить навантаження на будівлю.

Будівництво покрівлі

Строительство кровли

Першим справою, на підставі проекту, потрібно виконати міцну кроквяну систему. Врахуйте, що для будинків з бруса, верхні вінці зрубу будуть служити підставою для монтажу кроквяної системи. А для будинків з цегли або бетонних блоків, для отримання міцної і рівної основи під кроквяну систему, як правило, влаштовують армований залізобетонний пояс. В залізобетонний пояс закладають оцинковані шпильки для подальшого насадження на них мауерлата, який і буде нести всю навантаження від змонтованих крокв, решетування і самого «покрівельного пирога».

Возведение крыши

Після установки мауерлата на подвійний шар гідроізоляції і його закріплення, провадиться монтаж кроквяної системи. Спочатку виготовляється зразок-шаблон дерев'яної кроквяної ферми (із сухої хвойної дошки 50х150мм), за якою на землі будуть виготовлятися всі інші ферми. Монтування кроквяних ферм до мауерлату проводиться за допомогою шпильок, скоб і кронштейнів на саморізах, починаючи з крайніх ферм. При цьому між кониками встановлених крайніх ферм, натягується стек гілок рівень, за яким проводиться монтаж інших ферм. Далі проводиться встановлення додаткових ребер жорсткості, вікон і монтування основи безпосередньо для мансардного приміщення.

На наступному етапі робіт з внутрішньої (нижньої) сторони крокв кріпиться шар пароізоляції, між кроквами проводиться укладання утеплювача і поверх утеплювача монтується гідроізоляційний шар. Далі вже можна приступати до монтажу обрешітки. Для м'якої черепиці та металочерепиці використовується суцільна обрешітка, що виготовляється з шпунтованих, оброблених антисептиком дощок (іноді застосовують вологостійку фанеру). Суцільна обрешітка встановлюється на розріджену обрешітку з кроком 30 див. В підсумку виходить подвійна обрешітка. У завершенні монтується покрівельний матеріал (згідно інструкції виробника).

Вибір утеплювача

Выбор утеплителя для мансардной крыши

Щоб приміщення мансардного даху вийшли теплими, використовують такі утеплювачі:

 • пінополістирольні матеріали;
 • мінеральну вату;
 • скловату.

Найбільш кращим для утеплення є використання матеріалів, виготовлених з мінеральної вати, оскільки вони відмінно прилягають до конструкції крокв, завдяки чому не створюються містки холоду, в яких неминуче утворюється конденсат.

Виготовлення мансардного даху є досить складним завданням і якщо у вас недостатньо досвіду, то краще залучити фахівців для виконання даного виду робіт.

Читайте також: