Як побудувати причал своїми руками

17.01.2021
5 401
Admin

Как построить причал своими руками

  1. Які існують види причалів
  2. Будуємо причал своїми руками
  3. Відео

Якщо ваша дача або будинок знаходяться на березі озера, моря, річки або навіть маленького ставка, то вам неодмінно потрібно зробити причал, щоб додати вашій ділянці частинку унікальності, краси і комфорту. З причалу можна ловити рибу, купатися, просто проводити романтичні вечори з коханою людиною. Перед тим як побудувати причал своїми руками, варто розібратися в технологічному процесі, крім функціонального навантаження причал буде частиною ландшафтного дизайну вашої ділянки, роблячи берег більш мальовничим і викликає заздрість у сусідів.

Причал у частного дома

Спочатку визначитеся, для яких цілей вам потрібен причал, а потім приступайте до вибору необхідних матеріалів.

Які існують види причалів

Виды причалов

  1. Причали для судів. Такі причали вимагають величезних витрат і точності в будівництві. Вони призначені для пришвартовывания великих суден або яхт, і їх будівництво потрібно довірити професіоналам.
  2. Декоративні. Такі причали призначаються для загоряння, стрибків у воду, риболовлі та купання. Такий причал можна зробити своїми руками, і він вимагає набагато менше фінансових витрат і часу. Технологія його виготовлення може бути понтонної і пальової.
  3. Пальові. Такі причали відомі досить давно. Ще наші предки будували причали на палях з деревини, в основному з модрини, так як вона більш щільна і стійка до розкладання у воді. Але зараз надійними вважаються причали на палях з металу, вони витримують сильне протягом і льодохід навесні, їх можна регулювати в паводок: піднімати або опускати. Зверху такий причал покривають дошкою досить товстою, призначеної для будівництва терас. Єдиний недолік такого причалу - необхідність глибоко забивати палі, якщо дно водойми мулисте.
  4. Понтонні. Будуються такі причали, як правило, з пластика або бетону. Їх зовнішній вигляд поступається пальовим, зате такий причал дуже простий в будівництві. Пластикові причали досить просто придбати в будівельному магазині у вигляді заготовки, легко зібрати і розібрати самому.
Ці причали дуже легкі і встановлювати їх на водойму з плином не варто, інакше ваш причал просто віднесе.

Такі причали виготовляються з екологічно чистих матеріалів і вони досить дешеві. Суть такого причалу - це утримання на плаву конструкції за допомогою поплавків. Такими поплавками може служити будь-який матеріал, який не тоне - контейнер або герметично закупорена бочка. Найкраще зробити поміст, який бере початок на березі і міцно до нього закріплений. Бетонні причали, як правило, будуються для великих суден. У спеціальну форму заливається полегшений бетон, верх заливається оцинкованим залізом, щоб не було іржі, а поверх такого причалу стеляться дошки.

Будуємо причал своїми руками

Звичайно, величезний причал для яхт побудувати своїми руками не вийде, а от причал для човна або для купання цілком можна.

  • Понтонний причал. Так як такий причал перебуває на плаву, будувати його потрібно на водоймах зі стоячою водою. Для такого причалу зберемо 400 пластикових пляшок об'ємом півтора літри. Скріпити разом 250 щільно закритих і без пошкоджень пляшок. Кріпити пляшки краще на березі з допомогою синтетичної мотузки або м'якого дроту, стежачи, щоб вони перебували у вертикальному положенні. Кріпляться як горловина, так і дно. Повинна вийти майданчик з пляшок. Зверху закріплюємо настил з тонких легких дощок або пінопласту. Решту пляшки кріпимо по краях як обмежувачі, вони повинні бути трохи вище настилу. Щоб ваш причал був стійким і не поплив, кріпимо його на березі заздалегідь вбитих в землю палі.

Причал из пластиковых бутылок

  • Другий варіант понтонного причалу. Кілька звичайних синіх пластикових діжок скріпити монтажною стрічкою, зверху закріпити дерев'яний настил. В кожному куті такого причалу вбити в дно труби і закріпити до нього причал. Зробити трап, закріплений на березі і прикріплений до причалу, тоді ваш причал буде тільки злегка захитався на хвилях. На такому причалі можна встановити столик і лавочки.

Причал из бочек

  • Пальовий причал своїми руками. Такий причал потрібно будувати взимку, але перед цим досліджувати дно водойми, щоб дізнатися, наскільки воно тверде і стійке і як глибоко забивати палі. Це обстеження, звичайно, зробите влітку, коли будете купатися. Приготуйте палі (краще всього в кількості восьми штук). Коли водойма замерзне, і по ній можна буде ходити, забивайте палі. Якщо причал на водоймі з плином, наприклад річці, то слід встановлювати палі ледоломные, а сам причал виготовляти у формі букви «Г».

Причал свайный

Коли заб'єте палі, приваривайте до них куточки, до яких будете кріпити дерев'яний настил. Дошки на настилі не повинні бути викладені щільно один до одного, залишаючи невеликий зазор.

Дошки обов'язково обробіть антисептиком або восковою пропиткою.

Коли щось зроблене своїми руками якісно і красиво, це буде радувати не тільки вас, але і ваших рідних і друзів.

Відео

Відеоролик про будівництво причалу з бочок.

У цьому відео показано понтон з пластикових пляшок.

Читайте також: