Як побудувати сарай своїми руками

17.01.2021
29 016
Admin

Как построить сарай своими руками

 1. Фундамент для сараю
 2. Збірка каркаса сараю
 3. Простий сарай з необрізної дошки
 4. Цегляний сарай
 5. Види сараїв
 6. Як зробити хозблок
 7. Відео

Сарай - необхідна для дачі або садової ділянки конструкція. Для того, щоб його встановити, немає необхідності користуватися послугами професіоналів, все можна зробити власноруч. Перед тим, як побудувати сарай своїми руками, треба розібратися в тонкощах закладання фундаменту.

Фундамент для сараю

Фундамент для сарая

Сараю, як будь-якої іншої конструкції, необхідний фундамент. Він служить опорою для будови і забезпечує його довговічність. У випадку з сараєм потрібен монолітний стрічковий фундамент.

 1. Спочатку треба зняти дерен і зробити траншею по периметру майбутньої споруди. На дно траншеї засипається шар гравію. Фундамент заливається бетоном.
 2. Нижню обв'язку роблять руберойдом. Потім частини обв'язки потрібно прикріпити до стін конструкції дюбелями.
 3. Між нижньою обв'язкою і фундаментом треба робити гідроізоляційний шар. Для цього можна застосувати бітумну мастику. Стіна в області фундаменту також повинна бути оброблена.
 4. Каркасна стійка кріпиться до стіни будинку.
 5. Слідом до стіни кріпиться верхня балка і зовнішні стійки.

Збірка каркаса сараю

Сборка каркаса сарая

Весь каркас сараю робиться на цвяхах і шурупах. Нічого складного в такій роботі немає. Коли основний каркас (стінки і дах) зібрано, треба встановити всі необхідні додаткові стійки і опори.

Каркас можна робити не тільки з дощок, але також з колод, цегли або комбінованим способом.

У випадку з комбінованою конструкцією (цегла і колода) спочатку треба викласти цоколь із цегли, а продовжити роботу з колодами. Цегла викладається в 4 ряди на бетонну плиту. Кріплення колоди або бруса до цеглини проводиться анкерними шпильками. Між цеглою і деревом треба встановити шар гідроізоляції.

Якщо сарай будується з струганих дощок, то краще встановлювати їх вертикально. Горизонтальне положення більше популярне, однак воно не володіє тими перевагами, які має вертикальний ряд.

При спорудженні такого сараю можна скріплювати дошки "внахлест" (коли одна дошка злегка перекриває іншу). Будівництво сараю своїми руками таким способом займає близько 30 годин чистого робочого часу.

Простий сарай з необрізної дошки

Простой сарай из необрезной доски

Переносной сарай

 1. Для установки простого сараю можна навіть не зводити фундамент. В разі чого його можна буде потім перенести. Все, що потрібно зробити, це підняти підлогу конструкції та стіни над землею за допомогою брусків дерева.
 2. Встановивши нижню обв'язку і дошки для підлоги, треба ретельно промазати всі антисептиком. Можна також скористатися гідроізоляційними засобами. Перш ніж продовжувати роботи, треба почекати, поки склад висохне.
 3. Тепер можна установити стійки і опори для стійок, а також балки для даху. Основа для каркаса готова.
 4. Для того, щоб завершити будівництво, потрібно необрізні дошки. Їх набивають внапуск, частіше горизонтально, а вертикально. При обшивці останньої стіни потрібно враховувати, що тут ще буде розташовуватися двері. Тому краще провести заміри заздалегідь.
 5. Дах накривається руберойдом і прибивають планками.
 6. Внутрішню частину сараю можна зробити більш міцною, оббивши її суцільною металевою стрічкою по периметру.
 7. Останній встановлюється двері. Зовсім необов'язково робити двері своїми руками, її можна знайти серед непотрібних речей або придбати вживаний.

Сарай можна побудувати навіть з непотребу. Не вірите? Тоді дивіться ролик.

Цегляний сарай

Кирпичный сарай

Сарай з цегли більш міцний, він добре протистоїть вогню, а також вологи. Обійдеться такий сарай дорожче, але і служитиме довше. Якщо конструкцію добре утеплити, то всередині завжди буде плюсова температура.

Для роботи добре підійде силікатна цегла, він добре витримує вогкість. Також можна взяти б/у цеглу. Для даху використовуються дошки і руберойд.

Фундамент для цегельного будови необхідний. Тут також застосовується стрічкова конструкція, яку бажано посилити арматурою.

Стандартні розміри дачного сараю з цегли - 2 на 2,5 метри. Новачки, які цікавляться, як зробити сарай своїми руками, часто запитують, чи не зіпсує це будова вид на ділянці.

Кам'яна будівля має одну велику перевагу - його легко задекорувати.

Декоративная отделка сайдингом

Причому зробити це можна декількома способами. Один з них - замаскувати сарай кучерявими рослинами. Ще один спосіб - це декоративні прикраси, профлист і сайдинг. Втім, останній багато вважатимуть надто великою розкішшю для такої споруди.

Маскировка сарая вьющимися растениями

Види сараїв

Сараї, крім того, що вони можуть бути побудовані з різних матеріалів, можуть мати різноманітну структуру. Наприклад, для зберігання продуктів на дачі або в приватному будиночку розумніше побудувати конструкцію, що примикає до кухні. Робиться така прибудова так само, як і звичайне будова такого типу.

Як зробити хозблок

Хозблок

Хозблок - сарай, який безпосередньо примикає до кухні. Він необхідний для зберігання продуктів харчування. Така споруда проводиться в кілька етапів.

Для роботи знадобиться:

 • дошки для обшивки;
 • каркасні стовпчики;
 • шифер або інший матеріал для даху;
 • покрівельні плити;
 • бетон і пісок.

Хід роботи:

 1. Треба вирити чотири кутові ямки завглибшки в 1 метр. В ямки встановлюються стійки для майбутнього сараю. Стовпчики заливаються бетоном.
 2. Тепер треба зробити опалубку і теж залити її бетоном. В результаті після висихання вийде єдиний бетонний моноліт.
 3. Наступний етап - нижня і верхня обв'язка. Стійки треба закріпити додатково балками. За допомогою вертикальних балок можна створити вікно та двері. Споруда обшивається дошками.
 4. Дах сараю, крім покрівельних плит, захищається шифером.
 5. Залишилося вставити вікно та двері.

Якщо ж вам дозволяють кошти, то можна купити госпблок для дачі під ключ.

Для цегляних будинків зазвичай будуються цегляні сараї, для дерев'яних - дерев'яні. Часто сараєм стає тимчасовий будиночок, який використовувався в якості тимчасового місця проживання при будівництві.

Сараях звичайно не надають великого значення при будівництві, та марно. Звичайно, якщо споруда робиться на один - два роки і призначена виключно для зберігання інвентарю, то можна зробити і просту будову з дощок. Однак для тривалого використання краще зробити цегляний сарай, який дозволяє, до речі, заощадити. Економія досягається за рахунок грунтовності. Господареві не доводиться постійно витрачати час і кошти на зведення неміцних дерев'яних конструкцій.

Рекомендуємо прочитати наступні статті:

Відео

Цей ролик покаже вам готовий функціональний сарай.

Якщо ж у вас немає часу будувати дачний сарай, то ви можете купити готовий сарай для дачі або битовку.

Читайте також: