Як повісити люстру самостійно

17.01.2021
1 465
Admin

Как повесить люстру самостоятельно

  1. Покрокова інструкція
  2. Відео

Повісити люстру в принципі не складно, але ця робота вимагає наявності хоч якогось досвіду в електромонтажних роботах. При монтажі люстри потрібно пам'ятати про правила безпеки, які вимагають вести подібні роботи виключно при відключеному електриці. В цій справі треба мати витримку і обережність не можна поспішати і слід акуратно все робити, дотримуючись наших вказівок. Отже, спочатку давайте дізнаємося, що нам знадобиться з інструментів для такого виду роботи.

Необходимый инструмент

Вам знадобитися:

  • індикатор - викрутка;
  • звичайна викрутка;
  • ножик;
  • клеми;
  • стійка сходи;
  • перфоратор.

Покрокова інструкція

Пошаговая инструкция по навешиванию люстры

Ну а тепер перейдемо до покрокової інструкції нашого монтажу:

Спочатку потрібно відключити лічильник. Якщо у вас є підозри, що на люстру йде фазний провід, то можна просто вимкнути вимикач. Потім акуратно зніміть стару люстру, з утворився отвори повинен звисати гак з двома (трьома) проводами. Число проводів залежить від чисельності клавіш вашого вимикача і наявності або ж відсутності провідника - заземлювача.

Снимаем люстру

Потрібно обов'язково визначити, які з наявних проводів є саме фазними. Для цього необхідно включити знову електропостачання і торкнутися індикатором до кінчика кожного з проводів. Якщо лампочка на індикаторі загориться на якомусь проводі, то це означає що він має фазу. Тепер вам потрібно запам'ятати ці дроти.

Якщо з пам'яттю у вас проблема то потрібно запам'ятати їх забарвлення: зазвичай нульові дроти мають блакитний колір, а фазні дроти зустрічаються червоного, білого та коричневого кольору. Дроти заземлювачі мають, як правило, зелений або жовто - зелений колір. Дуже часто в старих будинках проводка має ізоляцію одного кольору і тут, звичайно, важко визначити, де який провід. Тут вам доведеться самим розпізнавати знову за допомогою індикатора дроти і відзначати їх фломастерами різних кольорів. Після того, як фазний провід ви виявите, електроенергію можна відключити.

Монтаж люстры

Дуже часто монтаж освітлювального приладу залежить від його конструкції. Найчастіше зустрічаються люстри, які підвішують на гачок, після цього проводяться всі роботи. Але зустрічаються й такі екземпляри люстр, які потрібно прикручувати на плиту перекриття. Для такого випадку потрібно підставити до стелі основу.

Вешаем люстру

Обов'язково стежте за тим, щоб воно розташовувалося по центру рівного. Коли з цією роботою ви впораєтеся, позначте олівцем точки просвердлювання. Необхідно, щоб вони розташовувалися на достатньому видаленні від отвори в стелі. Інакше під час свердління бетон просто може раскрошиться і тоді люстру неможливо буде прикріпити. Після того, як ви зробите розмітку, можна переходити безпосередньо до просвердлювання отворів і встановлення в них дюбелів.

Клеммы

Підключення проводів до люстрі рекомендується проводити за допомогою спеціальних затискачів - клем. Якщо в комплекті люстри таких затискачів не є, то їх треба обов'язково купити. Коли ви розберетеся з клемами - проводи потрібно зачистити на один сантиметр. На будь-яких клемах і проводах люстри повинна видно маркування, по якій можна визначити, куди приєднувати нульові, фазні дроти і заземлення. Обов'язково дотримуйтесь цим маленьким підказок при підключенні проводів.

Дроти затягувати в клеми потрібно якомога сильніше, щоб перевірити якість контакту можна спробувати висмикнути шнур. Якщо у вас це не вийшло, значить, контакт надійно закріплений.

Подключение люстры

Після цього люстру можна вішати на гачок або підставу. Всі непотрібні проводи необхідно прибрати в стельове отвір. В самому кінці монтажу на люстру вішають плафони, вкручують лампочки і декоративні елементи. Ось і все наш монтаж люстри закінчено і можна включити електрику і перевірити свою роботу.

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеоролик, який наочно показує процес монтажу люстри.

Читайте також: