Як повісити витяжку над плитою

17.01.2021
2 907
Admin

Как повесить вытяжку над плитой

 1. Загальні підходи до встановлення витяжки
 2. Схема установки
 3. Підготовчі роботи
 4. Монтаж витяжки
 5. Приєднання витяжки до системи вентиляції
 6. Відео

Сьогодні складно уявити сучасну кухню без спеціальної витяжки, встановленої над кухонною плитою. Головним її завданням вважається видалення всіляких випарів, що утворюються під час приготування їжі. За рахунок цього значно зменшується поширення запахів в житлових приміщеннях, забезпечується хороша вентиляція, що дозволяє підтримувати чистоту на кухні. Якщо обладнати кухню не витяжкою, то це неминуче призведе до наступних негативних наслідків:

 • Поява розшарувань і тріщин на декоративному покритті навісних шафок за рахунок впливу на них гарячої водяної пари, що піднімається над плитою.
 • Осідання на поверхні стін частинок жиру і кіптяви, що виникають при приготуванні їжі. З часом цей наліт міцно в'їдається в поверхню і єдиним способом позбутися від нього є проведення ремонту.
 • Якщо приготування їжі проводиться на газовій плиті, то найдрібніші частинки сажі, що утворюється в процесі згорання газу, осідають крім кухні і в інших приміщеннях.

Сподіваємося, що тепер ви переконалися в необхідності встановлення такого важливого обладнання на кухні. Робота по монтажу і правильного підключення витяжки вимагає певних знань і навичок. Але, маючи час, бажання і, розібравшись, як повісити витяжку над плитою, ви цілком зможете виконати цю роботу своїми силами.

Загальні підходи до встановлення витяжки

Размеры вытяжки

Для забезпечення ефективної роботи витяжки необхідно, щоб її ширина була дещо більше варильної поверхні. Висота розміщення витяжки над рівнем плити повинна бути не менше 70 см, з розташуванням строго по центру, не допускаючи зсуву в бік.

Установка воздухоотвода

Відвід повітря найбільш часто здійснюється у багатьох квартирах через вентиляційний канал. При цьому з-за планування квартир і використовуваної меблів не завжди вдається забезпечити встановлення витяжки в безпосередній близькості від вентиляційного каналу. Тому при виборі місця установки і виконанні монтажу витяжки важливо слідувати простому правилу - мінімальна довжина воздуховода і зменшення кількості поворотів підвищать ефективність роботи витяжки.

Схема установки

В інструкції від виробника зазвичай наводиться схема установки, що представляє собою опис правильного розташування витяжки над плитою, підключення її до електромережі і вентиляційній системі.

Підготовчі роботи

Розетка для вытяжки

На самому початку необхідно переконатися в працездатності витяжки, інакше ви ризикуєте після виконання всіх монтажних робіт отримати непрацюючу техніку. Крім цього необхідно виконати точну розмітку місця установки і забезпечити наявність електричної розетки в необхідному місці. Вибір місця розташування розетки провадиться виходячи з наступних факторів:

 • Розетка повинна використовуватися індивідуально для даної витяжки. Для захисту від коротких замикань і електричних перевантажень бажано використовувати пристрій захисного відключення.
 • Довжини шнура витяжки (він зазвичай досить короткий) повинно вистачати до розетки.

Розетку бажано розташувати трохи вище витяжки, що дозволить уникнути перегинів і провисання кабелю.

Монтаж витяжки

Залежно від типу використовуваної витяжки, послідовність і набір монтажних робіт може бути різною.

Стандартна плоска витяжка

Плоская вытяжка

Монтаж стандартної рециркуляційної витяжки найбільш простий (т. к. не потрібно підключення до вентиляції) і зводиться до закріплення її до стіни над плитою. Для цього, згідно з розміткою, необхідно висвердлити отвори в стіні, вставте дюбелі і пригвинтити навіси. На завершення потрібно закріпити витяжку на навіси і підключити її до електророзетки.

Купольна витяжка

Вытяжка купольная

Монтаж купольної витяжки більш складний. Кріплення її до стіни здійснюється за допомогою дюбелів і шурупів. Для якісної установки необхідно точно виконати розмітку (вона більш складна, ніж у стандартної плоскої витяжки). При цьому бажано скористатися рівнем і схилом. Після висвердлювання отворів в стіні і забивання дюбелів необхідно за допомогою шурупів закріпити конструкцію до стіни.

Приєднання витяжки до системи вентиляції

Гофр над вытяжкой

Дана робота може бути виконана з використанням різних матеріалів:

 • Пластиковий або алюмінієвий гофр. При роботі з алюмінієвим гофром можуть знадобитися додаткові стики, оскільки він продається шматками певної довжини. Щоб уникнути зайвих стиків, можна застосувати пластикову гофру необхідної довжини.
 • Короби (круглі або прямокутні). Завдяки своєму відмінному зовнішньому вигляду, дозволяють більш естетично вирішити питання підключення витяжки до системи вентиляції. Щоправда, роботи з коробами належить значно більше.
Незалежно від обраних матеріалів, важливо забезпечити ретельну закладення стиків за допомогою герметика. Це забезпечить гарантований відведення забрудненого повітря в систему вентиляції.

Правильний вибір витяжки, точне дотримання рекомендацій виробника в частині монтажу та її подальшої експлуатації забезпечить тривалу і якісну очистку повітря на вашій кухні з мінімальними витратами на її обслуговування.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, який присвячений підключення витяжки.

Читайте також: