Як повісити дзеркало у ванну

17.01.2021
4 320
Admin

Как повесить зеркало в ванную

 1. Вішаємо дзеркало
 2. Клеїмо дзеркало
 3. Монтажні стрічки Tesa
 4. Відео

Напевно, не існує ні однієї ванної кімнати, в якій би не висіло дзеркало над умивальником.

При цьому дзеркало може там бути не просто сама по собі, але і в якості головного елемента навісного шафки. Другий варіант, звичайно ж, краще, так як дає можливість використовувати додатковий простір для зберігання всяких дрібниць на висоті, не доступній для маленьких дітей.

Зеркало-шкафчик

Але як правильно повісити дзеркало у ванній кімнаті, щоб у процесі роботи не розкололася керамічна плитка, а саме дзеркало виявилося саме в потрібному нам місці?

Вішаємо дзеркало

Вешаем зеркало

Дзеркало, яке ви придбали в магазині, зазвичай вже має не менше двох кріпильних елементів, встановлених на його задній стінці (це значно полегшує роботу). Найчастіше в якості елементів виступають дві металеві петлі, які необхідно протягнути дюбель-гачки. При такому кріпленні дзеркало досить легко зняти в разі необхідності і замінити іншим.

Проте існує варіант, коли господарі квартири (або будинки) воліють дзеркало у ванній не вішати, а вклеювати між керамічною плиткою (в цьому випадку кріпильні елементи з дзеркала необхідно зняти).

Этапы работы

Тепер про те, як повісити дзеркало у ванній кімнаті на гачки, більш докладно:

 1. Прикладіть дзеркало до стіни. Олівцем обведіть два верхніх кута дзеркала, щоб точно позначити його місце розташування.
 2. Зніміть дзеркало, виміряйте на ньому відстань до кріпильних елементів і перенесіть його на стіну.
 3. З допомогою молотка і дюбеля зробіть невеликі поглиблення-насічки на місці майбутніх отворів (це дозволить надалі уникнути зісковзування свердла).
 4. Використовуючи дриль зі спеціальним свердлом для керамічної плитки, просвердлите отвори в зазначених місцях.
 5. Молотком акуратно забийте в отвори пластикові дюбелі.
 6. Закрутіть в дюбеля гачки.
 7. Повісьте на гачки дзеркало.

Навесные зеркала в ванной

Приблизно також вам доведеться діяти, якщо виробником дзеркала для його закріплення на стіні не передбачені гачки, а отвори в дзеркальному полотні, закриваються декоративними кришечками. У цьому випадку полегшується процес перенесення на стіну місць майбутніх отворів, а всі інші дії залишаються незмінними (за винятком вкручування замість гачків входять в комплект шурупів).

Клеїмо дзеркало

Клеим зеркало

Інший варіант, не менш поширений у ванних кімнатах - це дзеркало, вклеєне між рядами керамічної плитки і становить з ними єдину рівну площину. Такий варіант зазвичай використовується в тих випадках, коли при ремонті або первинній обробці приміщення на стіни укладається нова плитка, так як повісити дзеркало у ванну за цим методом у приміщенні, де стіна вже повністю облицьована плиткою, не вийде (акуратно видалити стару плитку вдається не завжди).

При цьому бажано, щоб товщина дзеркала відповідала товщині плитки, інакше будуть негарно виступати з площини стіни торці дзеркала.

Скажемо відразу, наклеєне на стіну дзеркало надалі з вами може зіграти поганий жарт. Справа в тому, що при спробі зняти його зі стіни для заміни, воно, швидше за все, розіб'ється. До того ж знайти точно таку ж дзеркало за розміром буде вельми проблематично (як вихід, можна запропонувати замовити його точно за вашими замірами). Тому нове дзеркало (розміром трохи більше попереднього) краще просто повісити зверху на те, що наклеєне на стіну. Однак якщо ви все ж таки віддаєте перевагу варіант з наклеєним дзеркалом, не забудьте між ним і плиткою залишити невеликий зазор, пізніше заповнивши його герметиком.

Схема нанесения клея

Наклеювати дзеркало на стіну краще на спеціальний клей (використовуючи при цьому клейовий пістолет). Клей наноситься на зворотну сторону дзеркала невеликими, але частими мазками (або зигзагоподібною лінією), після чого приблизно через 8-10 хвилин (час краще уточнити в інструкції) дзеркало сильно притискається до стіни до повного схоплювання клею.

Щоб дзеркальна поверхня трохи виділялася на тлі стіни, зробіть їй рамку з керамічних бордюрів.

Монтажні стрічки Tesa

Монтажные ленты Теса

Трохи меншою популярністю користується варіант наклеювання дзеркала на спеціальний дзеркальний скотч (вологостійку монтажну стрічку) «Tesa». Дозволяється використовувати лише ті стрічки, що пройшли сертифікацію на установку дзеркал - tesa 4952, tesa 4957 і tesa 4952. В якості підстави для них краще підійде керамічна плитка, а не штукатурка, бетон або цегла.

Для підстраховки на зворотну поверхню дзеркала можна нанести кілька мазків герметика.

Сам процес наклеювання дзеркала виглядає наступним чином:

 • Знайдіть що-небудь, що можна використовувати в якості тимчасової підставки під дзеркало (наприклад, шматок дошки відповідного розміру), упріть його в умивальник, над яким збираєтеся вішати дзеркало.
 • Наклейте на зворотну сторону дзеркала монтажну стрічку TESA.
 • Поставте на встановлену опору нижній край дзеркала, присунувши його щільно до стіни.
 • Акуратно притисніть всі дзеркало знизу вгору.

Якщо вийшло криво, швидко зніміть дзеркало зі стіни і замініть клейку стрічку (так як повісити дзеркало у ванну можна тільки на чистий невикористану скотч).

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеосюжет, в якому розповідається про те, як повісити дзеркало.

Читайте також: