Як правильно клеїти бамбукові шпалери

17.01.2021
3 172
Admin

Как правильно клеить флизелиновые обои

  1. Властивості флізелінових шпалер
  2. Підготовка стін
  3. Клеїмо шпалери
  4. Фото:

Шпалери - звичний матеріал для декорування стін в квартирі. Якщо раніше все зводилося лише до паперових або тканинним різновидів, то зараз вибір просто величезний. Останнім часом все більш популярними стають флізелінові шпалери. Спробуємо розібратися в тому, чим вони цікаві для використання в інтер'єрі, і як правильно клеїти шпалери на флізеліновій основі.

Властивості флізелінових шпалер

Свойства флизелиновых обоев

Неважко здогадатися, що основу даного виду шпалер становить флізелін - неткане полотно. Завдяки своїм властивостям: міцність, довговічність, здатність зберігати розмір, цей матеріал став відмінною основою для виробництва флізелінових шпалер. Самі флізелінові шпалери досить зносостійкі, міцні, протипожежні, не розтягуються, не сідають, не виділяють шкідливих речовин, а також не вигорають на сонце. Вони набагато рельєфніше паперових і вінілових шпалер і вдвічі ширше - 1,06 м. Клеїти їх на стіни значно простіше, так як вони не утворюють бульбашок і зморшок, не мають проблем зі стиками. Флізелінові шпалери досить товсті, всі нерівності стіни під ними можна легко сховати. Якщо ви захочете потім наклеїти нові шпалери, то зняти попередні буде легко.

Шпалери випускаються двох типів:

  1. На флізеліновій основі. Верхній шар складається з ПВХ, декорованого під тканина, оксамит, шовк, цегла, пробку, камінь, штукатурку, рослинні волокна. Варіанти напилення або тиснення верхнього шару вельми різноманітні. Такі шпалери вологостійкі, їх можна мити.
  2. Флізелінові. Повністю складаються з целюлози, синтетичних волокон і сполучних полімерів. Вони мають тиснену поверхню і щільну жорстку фактуру. Призначені виключно під фарбування, тому завжди мають білий колір. Фарбувати можна до 5-7 разів, використовую водоемульсійну фарбу. Попередньо краще зробити пробу, так як вихідний колір може відрізнятися від бажаного.

Ціна на флізелінові шпалери залежить від фактури, товщини і кольорів. Вітчизняні шпалери під фарбування (рулон 10 м) обійдуться в 500-700 рублів. Імпортні шпалери, як правило, дорожче на 100-300 рублів. Вітчизняну продукцію можна придбати від 800 рублів за рулон. Вартість імпортного рулону - від 1200 рублів.

Підготовка стін

Очистка стен от старых обоев

Якщо поверхня підготовлена правильно, то шпалери можна буде наклеїти легко і швидко. Зніміть старі шпалери або фарбу, почала лущитися, видалите будівельний пил. Відколи замажте алебастром. Покрийте стіну шаром клейовий антисептичної ґрунтовки.

Клеїмо шпалери

Поклейка флизелиновых обоев

Головна особливість полягає в тому, що клей наноситься тільки на стіну, а шпалери залишають сухими. Так структурні шпалери клеяться швидше. Клей береться спеціальний, для флізелінових шпалер. Широкої пензлем, валиком або щіткою, клей наноситься на стелю або стіни. Економити на ньому не варто, але і наносити рясно теж ні до чого.

Перше полотно шпалер прикладають до попередньо прокресленою вертикальної лінії на стіні. Розгладжують гумовим валиком, пластиковим шпателем або сухою чистою ганчіркою. Надлишки клею, які утворюються по краях, відразу ж ховаються вологою ганчіркою. Особливо це зачіпає шпалери під фарбування, так як шар водоемульсійною фарби може погано прилягати. Полотна приклеюються встик, а не внахлест. Зверху шпалери можна прикрасити бордюрами, використовуючи той же спеціальний клей. Клей на паперову поверхню можна наносити по-різному: горизонтально, вертикально чи по косій.

Після наклеювання флізелінових шпалер може виникнути питання: «Скільки сохнуть флізелінові шпалери?». Зазвичай такі шпалери сохне близько доби, але швидкість висихання буде залежати від температури в приміщенні, а також від вбирання стіни. Догляд за флізеліновимі шпалерами досить простий. Досить пройтися м'яким віником або пилососом. Або протерти вологою ганчіркою. А якщо набрид звичний колір, їх завжди можна перефарбувати. Практичні, стійкі, зручні в наклеюванні, бамбукові шпалери є чудовим варіантом для тих, хто прагне внести творчу нотку у своє житло, і цілком виправдовують, на перший погляд, досить високу ціну.

Фото:

Красивое сочетание различных флизелиновых обоев

Обои на флизелиновой основе

Темные флизелиновые обои

Объемные флизелиновые обои

Красивые флизелиновые обои

Флизелиновые обои

Флизелиновые художественные обои

Украшенные флизелиновые обои

Красивые обои на флизелиновой основе

Флизелиновые обои под золото

Голографические флизелиновые обои

Читайте також: