Як правильно клеїти шпалери

17.01.2021
2 209
Admin

Как правильно клеить обои

  1. Як наносити клей для шпалер?
  2. Як правильно клеїти шпалери на стелю?
  3. Як правильно клеїти шпалери в кутах?
  4. Як клеїти шпалери з бордюром?

У цій статті ми відповімо на питання «Як правильно клеїти шпалери?». У наші дні ринок пропонує нам велику різноманітність шпалер самих різних видів - паперових, тканинних, вінілових, на флізеліновій основі. Всі вони мають абсолютно різну структуру і основу, тому кріпляться на стіну за допомогою спеціального клею. Якщо ж ви клеїте шпалери на стелю, то рекомендуємо прочитати статтю «Як клеїти шпалери на стелю» Однак існують і універсальні види клею, підходять для всіх типів. Перед тим, як почати наклеювати шпалери, необхідно попередньо підготувати стіни. Непотрібні старі шпалери зі стін видаляються, інакше існує ризик того, що знову наклеєні шпалери через деякий час просто відваляться разом зі старими. Зробити це можна простим способом - змочити їх водою. Після завершення цієї процедури стіни перевіряються на наявність тріщин. При виявленні тріщин, потрібно поштукатурити стіну, а потім сліди побілки ретельно змити водою. Якщо поверхня покрита емаллю або олійною фарбою, то її необхідно зачистити шматком наждачного паперу. Більшість видів шпалер мають властивість всихати після поклейки, тому при відрізанні потрібного шматка полотна обов'язково зробіть запас, приблизно по 5 див. вгорі і внизу. Після цього зайвий шматок полотна можна буде обрізати, використовуючи канцелярський ніж або бритвене лезо. Перша смуга шпалер має вымеряться по схилу, а наступні смуги потрібно вирівнювати по першій.

Як наносити клей для шпалер?

Как наносить клей для обоев

Клей слід наносити від середини полотна в напрямку його країв. У такому вигляді шпалери залишають приблизно на 10 хвилин (для паперових шпалер цей термін коротший - не більше 3-х хвилин) для того, щоб вони встигли добре просочитися і стати м'якими. Поки приготовані смуги шпалер просочуються, можна зайнятися грунтовкою стін більш рідким клеєм. Тут потрібно врахувати, що грунтовка глибокого проникнення має властивість значною мірою знижувати поглинаючу можливість стін, бо вона не годиться для наклеювання паперових шпалер. Різні види шпалер проявляють себе по-різному при висиханні, це залежить від грунтовки і покриття. Наприклад, вінілові шпалери мають властивість сохнути в стіну, а водонепроникні висихають і в стіну, і в атмосферу. Коли висихання шпалер в повітря відбувається значно швидше, ніж у стіну, шви можуть почати розповзатися, т. к. основа в таких випадках стягується по невисохлій клею, і шпалери відстають від стіни. Якщо шпалери не встигли просочитися клеєм достатньою мірою, то їх стики можуть почати наповзає один на одного. Для розгладження найкраще підійде валик, він видаляє весь зайвий клей з-під полотна, при цьому не завдаючи шкоди малюнку. Ганчірка використовується тільки при наклеюванні паперових шпалер. Шпалери клеять завжди в напрямку світла, при такому способі не буде заважати тінь. Якщо Ви клеїте полотна шпалер внахлест, то краї необхідно ретельно промазати і клеїти від вікна, в такому випадку стики не будуть занадто помітними.

Як правильно клеїти шпалери на стелю?

Как правильно клеить обои на потолок

При обклеюванні стелі полотна необхідно розташовувати за напрямком до світла. Шпалери, використовувані під фарбування, треба наклеювати встик, тоді при висиханні швів не буде видно. Щоб стики були непомітними, їх потрібно обов'язково пропрасувати гумовим валиком.

Як правильно клеїти шпалери в кутах?

Особливо складною є обклеювання кутів. Не потрібно клеїти в кут все полотно, тому що при висиханні шпалери відстають від стіни. Краще буде кути обклеїти внапуск, покривши полотна приблизно на сантиметр. Якщо середина полотна все ж потрапляє в кут, то його необхідно розрізати, а потім в кутку зробити нахлест. При наклеюванні шпалер в районі вимикачів і штепсельних розеток спочатку потрібно вимкнути електрику, потім зняти кожух, наклеїти шпалери, обрізати їх навколо розетки, а після цього кожух пригвинтити назад.

Як клеїти шпалери з бордюром?

Как клеить обои с бордюром

Бордюри варто приклеювати тільки в тому випадку, якщо вибрані шпалери володіють незначним рельєфом. З наклеюванням бордюру до вініловим шпалерам досить добре справляється спеціальний бордюрний клей. Для того, щоб наклеїти бордюр рівно, потрібно натягнути вздовж стіни нитка, після чого зробити на ній позначки. Якщо Ви хочете вставити в бордюр шпалери, що мають високе тиснення, то спочатку акуратно проріжте на них смугу, дорівнює ширині бордюру, після приступайте безпосередньо до вставлення. При наклеюванні шпалер вікна краще за все закрити. Це правило не поширюється на вінілові та флізелінові шпалери, останні ніяк не реагують на намокання. При наклеюванні таких шпалер рясно намажте стіну клеєм, а кромки полотна змочіть водою для додання їм більшої м'якості. Спочатку полотно складіть шарами, потім приступайте до наклеювання, починаючи зверху і поступово розгортаючи складений аркуш.

Красивые обои

Оклейка стен обоями

Читайте також: