Як правильно купити гараж

17.01.2021
6 484
Admin

Как правильно купить гараж

 1. Вимоги до продає стороні
 2. Договір купівлі-продажу
 3. Оформлення прав власності на купівлю

Добре відомо, що будь-якому власникові автотранспортного засобу рано чи пізно доводиться займатися проблемою покупки гаражного будови, яка б повністю задовольняла всіх його побажань.

Давайте розглянемо ситуацію, коли тому чи іншому бажаючому вдалося знайти підходящий варіант гаражної споруди, причому всі умови, що стосуються її місця розташування, габаритів і вартості його цілком влаштовують.

У подібному випадку будь-якому покупцеві насамперед слід переконатися у коректному оформленні всіх паперів, що підтверджують законність здійсненого акту купівлі-продажу, тобто вирішити для себе досить важливе питання про те, як правильно придбати гараж.

Вимоги до продає стороні

Перед оформленням угоди вам, перш за все, необхідно буде встановити контакт безпосередньо з власником гаража, що передбачає відмову від варіанту покупки будови за дорученням.

Подписание договора купли-продажи гаража

Пояснюється це тим, що в якості продавців виступають часом досить підозрілі особи, що володіють правом продажу будівлі по довіреності. Подібні угоди рідко закінчуються благополучно - ось чому буде краще, якщо ви відмовитеся від таких придбань. (Безпечніше всього виглядає в цьому плані купівля об'єкта, розташованого в новобудовах, де завжди можна придбати власність як кажуть «з перших рук»).

При вивченні повного комплекту документів, наявних у розпорядженні продавця, ви можете зіткнутися з такими ситуаціями.

У тому випадку, коли власник не має документальним підтвердженням прав власності на продаване споруда - він зобов'язаний надати у ваше розпорядження наступні документи:

 • довідку про реєстрацію будівлі в ГБК і про повної виплати його вартості (паю), що видається, як правило, в БТІ;
 • копію технічного паспорта на спорудження.

Кадастровый паспорт на гараж

При наявності документально підтверджених прав власності ситуація з наданої вам документацією буде виглядати наступним чином:

 • довідки з БТІ та ГСК в цьому випадку вам вже не потрібні;
 • у тому випадку, якщо будівля було придбано власником по дарчим - він повинен буде надати у ваше розпорядження оригінал договору дарування на гараж.

Договір купівлі-продажу

Згідно з чинним російським законодавством покупець і власник гаража зобов'язані оформити всі свої домовленості з актом купівлі-продажу письмово, причому на цьому документі кожна з договірних сторін повинна поставити особистий підпис. В іншому випадку (з точки зору чинного законодавства) подібна угода не може вважатися дійсною.

Договор купли-продажи

Але навіть якщо ваш договір і оформлений коректно - вступити в права володіння гаражем ви зможете лише після того, як отримаєте свідоцтво про право власності на цю нерухомість.

Зазвичай підписаний сторонами договір про купівлю-продаж не завіряється - його потрібно лише зареєструвати у відділенні реєстраційної палати. Вам необхідно буде скласти три примірники цього документа (один - в реєстраційну палату і по одному - для продавця і покупця).

Оформлення прав власності на купівлю

Росреестр

Для остаточного підтвердження прав володіння нерухомістю у вигляді гаражного будови з боку продавця повинні бути надані наступні документи:

 • довідку про реєстрацію права власності на споруду у відповідному державному органі;
 • документ, службовець підставою для отримання продавцем прав власності на об'єкт;
 • завірена в нотаріальному органі згода дружини на операцію з продажу нерухомості, якщо продавець на момент її оформлення перебував у шлюбі. Або ж завірений у нотаріуса заяву стандартного зразка, що свідчить про те, що на момент вчинення правочину продавець не перебуває у шлюбі;
 • договір купівлі-продажу будівлі, укладений між двома договірними сторонами (у 3-х примірниках);
 • виписка з технічного паспорта на об'єкт (копія);
 • заяву встановленого зразка з проханням про реєстрацію передачі прав власності покупцю;
 • квитанція, що підтверджує факт оплати держмита за реєстрацію передачі прав;
 • акт передачі будівлі від продавця покупцю, що додається, як правило, до договору (в 3-х примірниках).

З боку покупця для підтвердження прав на володіння буде потрібно:

 • завірений у нотаріуса згода дружини на придбання гаража (якщо покупець на момент угоди перебуває у шлюбі) або ж завірений там ж заяву про те, що він у шлюбі не перебуває;
 • заяву з проханням про реєстрацію права власності, написане від свого імені.

У разі правильного оформлення всіх зазначених документів, видається свідоцтво, що підтверджує право власності покупця на гараж, видається протягом одного місяця.

Свидетельство о гос регистрации права на гараж

Читайте також: