Як правильно наносити декоративну штукатурку

17.01.2021
4 480
Admin

Как правильно наносить декоративную штукатурку

  1. Підготовка стін
  2. Нанесення декоративної штукатурки

Загальне поняття «декоративна штукатурка» об'єднує найрізноманітніші за своїм складом матеріали - це і флок, і рідкі шпалери, і «венеціанська та фактурна, і імітація різних матеріалів - дерева, каменю, шкіри, тканини і безлічі інших. Декоративна штукатурка формує оригінальний стиль приміщення і часто стає його основою. Декорування стін за допомогою цього матеріалу поєднує в собі художні та малярні роботи.

Пропонуємо вам кілька порад, як правильно наносити декоративну штукатуркусамостоятельно.

Підготовка стін

Перед нанесенням декоративної штукатурки необхідно ретельно очистити стіну від старих шпалер або відшарувались шматочків старої штукатурки. Потім поверхня стін затирається наждачним шкіркою, знімаються опуклості і нерівності стін. Вся пил, під час роботи осіла на стінах, акуратно змітається пензликом.

Під декоративну штукатурку обов'язково потрібно нанести грунт. Звичайна грунтовка наноситься шпателем, а грунт-просочення - валиком. Після повного висихання стіни можна починати роботу з декоративною штукатуркою.

Нанесення декоративної штукатурки

Нанесение декоративной штукатурки

Приготування декоративної штукатурки проводиться у відповідності з інструкцією, нанесеної на упаковку, що представляє собою пластмасове відро різної ємності. Зазвичай все зводиться до ретельного перемішування складу спеціальною насадкою, встановленого в дриль. Якщо дрилі у вас немає, то перемішайте вміст відра вручну вузькою дошкою або шматком арматури.

Тонким моментом в нескладної роботи нанесення штукатурки є додавання барвника. У вас є кілька варіантів:

  • додати барвник відразу у відро з складом в пропорції 1:10;
  • додати колорантів в фінішний склад
  • на закінчення робіт в рівних частинах розвести барвник з складом штукатурки і нерівними, хаотичними рухами нанести на стіну звичайною губкою або валиком.

Третій варіант, звичайно, найбільш трудомісткий, але зате і виглядає штукатурка, виконана таким чином, дуже ефектно.

Після того, як ви визначилися з колорантом, можна приступати до нанесення штукатурки. Шпателем або кельмою наносять шар складу на заґрунтовану поверхню стіни. Товщина шару 2-5 мм

Зараз ви, звичайно, вже побачите і зрозумієте, чому обов'язково потрібно було наносити грунтовку:

  • склад лягає на поверхню стін дуже легко;
  • не всмоктується порами стіни;
  • поверхня стін досить гладка і має гарну адгезію.

Склад інструментом на стіну наноситься в одному напрямку - або знизу вгору і навпаки, або круговими рухами.

Нанесение декоративной штукатурки снизу вверх

Нанесение декоративной штукатурки вращательными движениями

Саме зараз настає слушний момент для того, щоб проявити свою художню фантазію. Нанесеного шару штукатурки можна щіткою надати смугасту структуру.

Щетка для придания штукатурке полосатой фактуры

Можна зробити рельєф. Для цього використовуються зубчасті кельми чи фігурні валики. Дуже зручно працювати широким інструментом, який відразу охоплює велику площу.

Широкий инструмент для удобства нанесения декоративной штукатурки

Дуже цікавий рельєф, що нагадує місячну поверхню, виходить, якщо взяти зім'ятий грудкою поліетиленовий кульок і злегка натискати на стіну.

Использование полиэтиленового кулька для придания штукатурке необычной фактуры

Крім перерахованих інструментів для створення рельєфних візерунків використовуються різні аплікатори і штампи, з їх допомогою виходять повторювані рельєфи.

Сохне декоративна штукатурка від 8 до 48 годин, в залежності від товщини шару. По висохлій стіни обов'язково потрібно злегка пройтися некрупною наждачним шкіркою для того, щоб прибрати гострі рельєфні краю. Вся пил обов'язково знову змітається.

На закінчення оштукатурена поверхня покривається фінішним розчином, який треба підбирати по сумісності з складом штукатурки. Замість фінішного покриття будівельники часто використовують спеціальний віск, надає стіні високу водонепроникність. Його теж можна покривати фарбувальним складом.

Декоративная штукатурка — результат

Читайте також: