Як правильно побілити стелю

17.01.2021
5 223
Admin

Как правильно побелить потолок

  1. Знімаємо стару побілку
  2. Шпаклюємо стеля
  3. Нанесення грунтовки
  4. Побілка стелі

Не дивлячись на те, що сьогодні промисловість будівельних матеріалів пропонує величезний вибір акрилових фарб, багато людей вважають, що побілка вапном або крейдою набагато зручніше, дешевше і екологічніше. Сперечатися не будемо, кожен вибирає те, що йому подобається. Просто розповімо, як правильно побілити стелю в кімнаті.

Знімаємо стару побілку

Снимаем старую побелку

Для того щоб побілка лягла рівно і красиво, її старий шар потрібно зняти. Перед цим необхідно застелити підлогу, краще всього використовувати плівку ПВХ. Часто на давно побілених стінах і стелях можна побачити жирні або іржаві плями, незрозуміло звідки взялися. Їх обов'язково потрібно вивести. Для жирних плям можна застосувати розчин кальцинованої соди (2%), після чого стеля промивають водою. Іржа добре змивається розчином у воді мідного купоросу (3 ст. ложки купоросу на 1 л води, краще гарячої). Якщо на стелі осіла кіптяву, то її можна зняти розчином соляної кислоти (2%).

Тільки після видалення всіх плям можна зачищати стелю від старої побілки. Обприскувачем для квітів змочується невелику ділянку стелі, потім металевим шпателем знімати стару побілку. Знімається вона досить легко. Залишки змиваються поролоновою губкою, робити це доводиться по кілька разів, так як змити всю решту побілку відразу не вийде.

Шпаклюємо стеля

Шпаклюем потолок

Як правило, на стелі є тріщини та інші дефекти, їх потрібно зашпаклювати. Шпаклівку можна купити готовий або зробити самому.

Дві частини крейди, одна частина гіпсу, дві частини розведеного столярного клею (50 г клею на 1 л води) добре перемішуються - і шпаклівка готова.

Ще один рецепт приготування шпаклівки, яку можна використовувати і як грунт.

В 5 л води розмішують гашене вапно (2,5 кг), потім потрібно додати 4 ст. ложки кухонної солі (краще її заздалегідь розвести в гарячій воді), а потім об'єм отриманого розчину доповнюють до 10 л. Порошок крейди (200г) розмішують до 10% столярному клеї (1,5 л) і цю суміш додають у отриманий розчин. Шпаклюються тріщини приготованим складом за допомогою шпателя.

Нанесення грунтовки

Нанесение грунтовки

Грунтувати стелю потрібно для того, щоб на стелі утворилася рівна, гладка плівка, що перешкоджає йому вбирати вапно, тоді остання ляже рівним шаром. Для грунту можна використовувати суміш, спосіб приготування якій описувався вище, а можна приготувати іншу. Для цього знадобиться 3 кг гашеного вапна, брусок господарського мила, 50 г оліфи. Мило натирають на крупній тертці, розчиняють в гарячій воді, додають оліфу. Окремо у воді розводять вапно, отримані склади змішують і доповнюють обсяг до 10 л водою. Ґрунтовка готова, її наносять пензлем або валиком. Також можете прочитати статтю про вибір ґрунтовки.

Побілка стелі

Побелка потолка

Для побілки використовують крейду або вапно. Вибір матеріалу залежить від того, чим був побілений стелю раніше. Якщо старий стеля був побілений вапном, то не можна використовувати крейду, побілка вийде у вигляді сірих брудних розлучень.

Крейдяний розчин для побілки готують так: на 5 л теплої води розчиняють 3 кг крейди (його краще просіяти) і 30 м столярного клею. У приготовлену побілку можна додати кілька крапель синьки. Отриманий розчин потрібно процідити.

Вапняну побілку готують так: у воді(10 л) розводять гашенуюизвесть (3 кг), додають 3 ложки повареної солі або 100 г рослинної олії, Для того, щоб побілена стеля була сліпучо білим, а не жовтуватим, приготовлений розчин можна трохи підсинити.

Розчин наноситься на стелю широким пензлем або валиком. Наносити побілку потрібно від вікна. Якщо просуватися, навпаки - до вікна, то висохла побілка буде блискучою і ніби прозорою. У свежепобеленной кімнаті не можна влаштовувати протяг.

Читайте також: