Як правильно покласти шифер

17.01.2021
11 784
Admin

Как правильно положить шифер

  1. Підготовчі роботи
  2. Особливості укладання шиферу
  3. Технологія укладання шиферу
  4. Відео

В даний час шифер залишається одним з найбільш затребуваних покрівельних матеріалів для дачного і індивідуального будівництва. Це викликано відносно невисокою ціною матеріалу, хорошими естетичними та функціональними властивостями шиферу. В даний час виробники пропонують кілька видів розмірів листів шиферу і навіть різну кольорову гаму матеріалу.

Щоб дах з фінішним покриттям з шиферу служила якісно і надійно довгі роки, необхідно правильно виконати монтаж покрівлі.

Підготовчі роботи

Перед тим як правильно покласти шифер, необхідно змонтувати дерев'яну обрешітку даху. Необов'язково робити суцільний. Для економії матеріалів досить облаштовувати елементи решетування на відстані не менше 500 мм один від одного.

Стандартний розмір шиферного листа становить 530 мм, тому крок обрешітки не можна робити менше цього розміру.

Після облаштування решетування слід почати укладання листів шиферу, проте для забезпечення кращої теплоізоляції рекомендується основу даху зверху покрити руберойдом, і тільки потім продовжувати роботу.

Особливості укладання шиферу

Особенности укладки шифера

Перед початком укладання шиферу необхідно подбати про встановлення водостоків. Їх можна встановити і після укладання шиферу, але буде значно зручніше і практичніше, якщо ця робота буде зроблена до початку монтажу покрівлі.

Укладають Шифер безпосередньо на обрешітку даху, при цьому кріплення листів виробляють в трьох місцях: в один кріплення посередині та два по краях.

Існує два способи монтажу шиферу:

  • у розбіг
  • зі зміщенням краю матеріалу.

Перший спосіб полягає в тому, що кожен наступний лист шиферу укладають на хвилю попереднього. Це найпростіший і часто застосовувана методика укладання. Його недолік в тому, що витрачається значно більшу кількість листів шиферу. Крім цього, при монтажі способом в розбіг в підсумку виходить нерівна кромка на кінці даху, і її обов'язково потрібно буде обрізати.

При укладанні способом поєднання у крайки листа шиферу підрізають кути, для того, щоб краї поєдналися. Наприклад, якщо покривати дах почали зліва направо, то підрізають суміжні кути на стику першого аркуша другого ряду та другого листа першого ряду. Цей спосіб монтажу шиферу найбільш трудомісткий, але більш економічний.

Технологія укладання шиферу

последовательность укладки шифера

Шифер починають укладати справа наліво. Також не потрібно забувати і про пріоритетному напрямку вітру.

Розташовувати кромки шиферу необхідно саме з тієї сторони, з якої найчастіше дме вітер.

При кріпленні шиферу в звичайних кліматичних умовах його фіксують за допомогою цвяхів, дірки для яких необхідно просвердлити заздалегідь за допомогою дриля. Слідкуйте за тим, щоб отримане отвір було трохи більше діаметру монтажного цвяха. За технологією монтажу шиферу за допомогою цвяхів під капелюшок обов'язково потрібно покласти шматок руберойду або гуми, а сам цвях забивати потрібно не до кінця, а з невеликим виступом капелюшки. Цвяхами фіксують шифер на гребені хвилі, а не по кромці, інакше матеріал може зруйнуватися. Якщо ж будинок знаходиться в місці, де постійно дмуть рвучкі і сильні вітри, то для кріплення шиферу краще всього використовувати спеціальні шурупи.

При необхідності провести обрізку шиферного листа використовують звичайну ножівку по металу, проте краще всього використовувати «болгарку», яка дозволить обрізати шифер рівне, швидко і без зайвих фізичних зусиль.

Технология укладки шифера

Використовуючи ці правила і рекомендації, можна самостійно укласти дах з шиферу і довгі роки насолоджуватися комфортом і затишком домашнього вогнища.

Відео

Цей відеоролик продемонструє процес нарізування шиферу.

Читайте також: