Як правильно прибивати вагонку

17.01.2021
4 009
Admin

Как правильно прибивать вагонку

 1. Вагонка як облицювальний матеріал
 2. Виготовлення каркасу
 3. Знайомимося з методами монтажу вагонки
 4. Обшиваємо вагонкою парилку
 5. Відео

Хочете оновити інтер'єр в будинку? Шукаєте простий і економічний спосіб вирівнювання стін і стелі? Тоді вам потрібно придбати вагонку, спеціальну дошку для облицювання приміщень і будинку зовні. Навіть непрофесіонал подужає роботу по обробці стін вагонкою. Однак для цього вам слід ознайомитися з основними видами вагонки і тонкощами її монтажу. У цій статті мова піде про те, як правильно прибивати вагонку. Крім того, ви дізнаєтеся про переваги матеріалу та отримайте рекомендації у тому, як правильно зробити каркас під вагонку.

Вагонка на потолке

Вагонка може виготовлятися з деревини, МДФ плити і пластику. Суть кріплення вагонки не змінюється від того, який ви виберете матеріал. І навпаки, якість кріплення повністю залежить від того, наскільки рівною буде поверхня, до якої буде приєднуватися вагонка. Найчастіше поверхня стін і стель нерівна, тому для максимально якісного кріплення цього матеріалу вам потрібно буде створити спеціальну рейкову решітку. Але для початку вам слід дізнатися про переваги вагонки.

Вагонка як облицювальний матеріал

Отделочный материал вагонка

Вагоночные дошки мають цілий ряд переваг, серед яких варто виділити привабливість дизайну, економічність, простоту монтажу. Вагонкою можуть бути обшиті не тільки стіни, але навіть і стеля. Якщо мова йде про вагонки з масиву, то найчастіше її виготовляють із сосни, тому що ця порода деревини дуже тепла і створює в будинку особливий затишок. Якщо за стінами з вагонки правильно доглядати, то вони прослужать вам багато років. Процес кріплення вагонки не займає великої кількості часу.

Перш ніж приступати до робочого процесу, вам варто ознайомитися з деякими рекомендаціями:

 1. Хід роботи дуже тісно пов'язаний зі станом стін. Тому перш, ніж приступити до нього, вам слід придбати брус прямокутного перерізу, який буде використаний вами для кріплення каркаса до основи стіни.
 2. Якщо у вас рівні стіни, то вам знадобляться бруски товщиною від 1 см до 1,5 див. Прикріпити їх на стіні можна, використовуючи цвяхи чи клей. Зробити це треба так, щоб ні каркас, ні вагонка не зменшили простір кімнати.
 3. Якщо вагонка, якою буде обшивати стіна або стеля, буде закріплюватися вами у вертикальному положенні, то бруси закріпіть в горизонтальному положенні і навпаки.
 4. Рівність брусків, прибитих до поверхні, можна перевірити, використовуючи рівень.
 5. Якщо у вашому розпорядженні стіна без обробки, то вам знадобляться бруски з більшою товщиною і міцністю. Це необхідно для витримування ваги дощок.
 6. Перш, ніж приступити до монтажу каркасу, вам слід обробити всі бруски протигрибковими препаратами.

Виготовлення каркасу

Обрешетка для вагонки

Для виготовлення каркаса вам потрібні бруски прямокутного перерізу. Їх товщина буде залежати від того, наскільки рівні ваші стіни. При кривих поверхнях стін використовуйте бруски товщиною 1,5х3 см або 2х4 див.

Відстань між брусками має складати 50 см, що посприяє циркуляції повітря між облицюванням і підставою стіни.

Якщо ваш вибір припав на дерев'яну вагонку, то перш ніж приступати до монтажу, вам слід зробити гідроізоляцію стін. Справа в тому, що натуральному дереву властиво вбирати в себе вологу.

Якщо стіни в приміщенні криві, які використовуються бруски слід закріпити за допомогою нагелів, болтів або гвинтів. В процесі установки каркаса було б добре користуватися рівнем або схилом, для здійснення постійного контролю вертикалі і горизонталі. Якщо є необхідність, то використовуйте тонкі дерев'яні клини. Вони сприяють вирівнюванню брусків так, щоб вони знаходилися в одній площині.

Якщо вам потрібно утеплити приміщення, то зробіть каркас з брусків товщиною 5 см, а у вільний простір укладіть теплоізолюючий матеріал.

У процесі кріплення каркасної основи, вам доведеться, використовуючи бруски, обвести двері і вікна. Це потрібно для кріплення планок на бруси, а не то віконні рами, то дверні.

Знайомимося з методами монтажу вагонки

Після закріплення основи каркаса і проведення утеплювальних та гідроізоляційних робіт ви можете приступати до прибиванию вагонки.

Крепление вагонки

Існують варіанти, як це зробити і сьогодні ми розглянемо кожен з них.

 1. Прибиваємо вагонку, застосовуючи цвяхи або степлер. Якщо ви будете користуватися при монтажі цвяхами, то не забудьте про добойнике, який допоможе втопити капелюшки в вагонці.
 2. Прибиваємо вагонку спеціальними скобами - кляймерами. Методика ідеально підходить для встановлення вагонки невеликої товщини, застосовуваної для проведення внутрішніх робіт. Кляймери слід закріплювати цвяхами або саморізами. Кріплення закривається наступними планками. Для закриття капелюшки саморезов на кінцевій планці зазвичай використовують шкант.
 3. Вагонку, має широку внутрішню клямку, ви можете закріпити саморізами, цвяхами, скріпками або кліпсами. Така методика застосовна як від стелі до підлоги, так і навпаки. Перед початком монтажу з боку шипа слід просвердлити спеціальні отвори, які б зрівнялися з розміром капелюшку саморіза. В наслідок в ці отвори і будуть укручуватися саморізи. По закінченні процесу всі виступаючі частини потрібно зрізати, а після провести їх шліфування.

Кляйиеры для крепления вагонки

Існування різних технологій обшивки вагонкою дозволяє вибрати найбільш підходящий метод для конкретної поверхні.

Обшиваємо вагонкою парилку

Обшивка парилки

Якщо ви вирішили побудувати парильню і обшити її вагонкою, то слід провести теплоізоляцію стелі. Для цього обшийте стелю фольгою, потім мінеральною ватою, що володіє властивостями вогнетривкості і паро-водонепроникності. Найбільше цим параметрам відповідає базальтова мінеральна вата. Верхній шар обшивки повинен укладатися пергаміном. І лише після цього можна обшивати стелю планками.

В цьому випадку слід кріпити вагонку так званими потайними цвяхами, забиваючи їх в пази кожної окремої дошки. Спочатку слід забити цвях під певним кутом, а після добити його, використовуючи добійник.

Крайні планки можна прибити звичайними цвяхами, але перед цим слід відкусити з них наявні капелюшки.

Крепление вагонки к потолку

Місце кріплення слід затерти за допомогою шкурки. Таким же способом потрібно кріпити вагонку на стінах парилки. Плінтуса також потрібно прибити цвяхами зі знятою капелюшком і затерти шкуркою. Після цього дерев'яну вагонку слід покрити лаком.

У вас є досвід монтажу вагонки? Може, у вас виникали якісь труднощі в робочому процесі? Пишіть коментарі, діліться досвідом!

Відео

В даному ролику описується спосіб кріплення вагонки шурупами.

Читайте також: