Як правильно прокласти каналізацію

17.01.2021
6 726
Admin

Как правильно проложить канализацию

  1. Внутрішня каналізація
  2. Зовнішня каналізація

Багато вважають, що роботи з прокладання каналізації виконати дуже просто, так як система є самопливної. На практиці ж існують досить численні нюанси. Про те, як правильно прокласти каналізацію, щоб вона працювала без проблем довгий час, буде розказано в цій статті. Система автономної каналізації включає в себе внутрішню і зовнішню каналізацію.

Внутрішня каналізація

Систему внутрішньої каналізації треба монтувати після того, як буде прокладена зовнішня каналізація. Перед початком роботи треба намалювати схему прокладки мережі. Після чого пробиваються необхідні отвори в перекриттях і стінах, штроби і ніші. Ділянки стін, де планується відкрита прокладка труб, треба обштукатурити і нанести в цих місцях позначку чистої підлоги. Потім прямо на стінах нанести лінії проходження труб. Це дозволить більш зручно провести необхідні виміри, а потім і прокласти труби.

Схема канализации дома

Як правило, для прокладки каналізації застосовують трубну розводку з поліпропіленових труб, а стояки монтуються з труб ПВХ. Труби, що використовуються для улаштування внутрішньої каналізації, мають сіре забарвлення. Стояки і відводи від унітазів виконуються з труб діаметром 100 мм. Відвідні трубопроводи від мийок, раковин і ванн виконуються з труб діаметром 50мм.

Полипропиленовые трубы для канализации

Монтажні роботи правильно починати з випуску, потім знизу вгору збирається стояк і хрестовин від стояка монтуються відвідні трубопроводи. У місці проходження через отвори в перекриттях або стінах труби обгортаються трьома шарами толі, після чого отвори закладаються цементним розчином.

На горизонтальних ділянках труби монтуються з невеликим ухилом (3 - 7мм на п. м.) у бік стояків. Ухил можна контролювати за допомогою циліндричного рівня.

Приєднання сантехнічних приладів і зміна напрямку трубопроводів здійснюється за допомогою фасонних елементів (трійників, хрестовин і відводів). На одній висоті приєднувати труби до стояка з двох сторін можна тільки з застосуванням косих хрестовин. Не допускається прокладання мереж каналізації в стінах, під підлогою і стелею житлових приміщень.

Схема крепления труб

Кріплення труб каналізації здійснюється з використанням спеціальних хомутиків, правильно це робити через кожні 50 - 100 см Для кріплення стояків досить двох хомутів на кожен поверх. Підготувавши місце під'єднання труби до стояка можна обрізати її за потрібним розміром. Зріз потрібно робити рівним і строго перпендикулярним нашій трубі. Місце зрізу необхідно ретельно зачистити від задирок і нерівностей.

З'єднання буде якіснішим при змазуванні місць з'єднань спеціальним сантехнічним герметиком, це також полегшить і сам монтаж. Треба прагнути зібрати максимальну кількість частин труб і фітингів на підлозі, після чого зібрану конструкцію закріпити на стіні.

Найбільш проблемними місцями трубопроводом є стики. Для забезпечення герметичності стиків застосовуються гумові кільця. Такі кільця компенсують осьове розбіжність з'єднуються частин. Для виключення пошкодження кілець при монтажі необхідно на кінці труби в місці стиковки зробити фаску і змастити цей кінець силіконовою змазкою або гліцерином. Неприпустимо застосовувати в якості мастила, олії.

Работы по устройству канализации

Щоб не допустити деформації труб у процесі експлуатації, при монтажі розтрубного з'єднання з гумовим кільцем між торцем гладкого кінця труби і підставою розтруба залишається 10 мм зазор.

Для недопущення проникнення запахів з каналізації в приміщення необхідно зробити витяжку. У малоповерхових будинках для цього основний стояк виводиться приблизно на 40 см вище покрівлі будинку. Якщо стояків в будинку декілька, то на горищі їх об'єднують однією трубою. Іноді виникає необхідність виконати стояк без витяжки. У будівлях, які мають більше ніж два поверхи (якщо там немає басейну, і великої кількості туалетів), є ймовірність того, що скидаються води можуть створити істотне розрідження в основній трубі, і зірвати створеним вакуумом гідрозатвори обладнання, при цьому осушуючи сифони. В такому випадку перешкод для запаху з каналізації не залишається. Тому при монтажі нової каналізаційної системи потрібно подбати про фанової труби, забезпечивши її проходження через опалювані приміщення. Закінчуватися вона повинна на даху (а не на горищі) - так буде створюватися вентиляційна тяга. На рівні найвищих приладів стояк повинен закінчуватися прочищенням, при цьому підвідні труби повинні бути більшого діаметру. Закінчивши монтаж системи, потрібно випробувати її герметичність, після чого закрити цементним розчином виконані раніше штроби і ніші.

Іноді можлива ситуація, коли без великих додаткових витрат не виходить відвести самопливом побутові стоки в стояк (прилади розташовані далеко від стояка або на одній лінії з ним, також якщо неможливо забезпечити необхідний ухил відвідного трубопроводу), тоді виникає необхідність в монтажі напірної системи каналізації з використанням каналізаційних насосних установок.

Зовнішня каналізація

Внешняя канализация

На першому етапі проводяться земляні роботи: викопуються септик, дренажний колодязь і траншея під трубопровід. Труби краще всього застосувати ПВХ, але можна застосувати і азбестоцементні, керамічні, чавунні чи сталеві. При використанні поліпропіленових труб їх поміщають в короб. Труби ПВХ для зовнішніх мереж пофарбовані у помаранчевий колір.

Глибина траншеї повинна бути на 10 см нижче сезонного промерзання грунтів (у центральних районах Росії 1,5 м), ширина 0,6 м. Дно траншеї вирівнюється, воно не повинно мати промерзлі включення грунтів або виступають тверді грудки. Перед тим, як прокласти труби каналізації, слід зробити подушку з піску заввишки 10 см (не ущільнювати її).

Для забезпечення самопливного стоку повинен бути дотриманий ухил в 2 см на п. м трубопроводу. Ухил контролюється гідравлічним або циліндричним рівнем, зручно також використовувати нівелір.

Схема наружной канализации

Найбільш часто застосовується діаметр труб ПВХ 110 мм. В підготовленій траншеї розтрубом проти ухилу розкладаються труби. Правильно починати прокладку труб каналізації від фундаменту будинку, зовнішня труба надівається розтрубом на гладкий кінець виходить з дому труби, змащений силіконовою змазкою і забезпечений гумовим кільцем. Аналогічно проводиться монтаж всього трубопроводу. Для зручності монтажу в місцях стиків у піщаній подушці робляться невеликі приямки. Відстань від труби до стінки траншеї не повинна бути менше 20 див. З'єднання труб здійснюється до упору.

Для зміни напрямку трубопроводу застосовуються плавні відводи, при довжині траси понад 15 м на кожному такому повороті потрібна наявність ревізії. При неможливості укладання труб на необхідній глибині, наприклад при вході в будинок, труби утеплюються. Гарним і зручним для монтажу утеплювачем є спінений поліетилен, який надівають на труби. Труби каналізації вводиться в септик через упаяний в септик патрубок сірого кольору.

Трубы для внешней канализации

Після закінчення робіт з прокладання трубопроводу траншея засипається піском приблизно на 30 см, місця стиків не засипаються. Вся система перевіряється на герметичність, після чого відбувається повна засипка траншеї. Шар піску безпосередньо над трубами не ущільнюється. Поверх піску насипається раніше вийнятий з траншеї ґрунт. Насипання проводиться з гіркою у розрахунку на сезонну просідання ґрунту.

Монтаж канализации

Септик найкраще виконати у вигляді двох камер із залізобетонних кілець заводського виготовлення, сполучених між собою переливний трубою.

Навіть якщо ви вирішили для прокладки каналізаційних мереж укласти договір зі спеціалізованою організацією, то все одно необхідний ваш особистий контроль за веденням робіт. Щоб розмовляти з професіоналами на одній мові, необхідно представляти, як правильно прокласти каналізацію.

Читайте також: