Як правильно розводити цемент

17.01.2021
4 847
Admin

Как правильно разводить цементный раствор

 1. Склад цементного розчину
 2. Якими бувають цементні розчини
 3. Готові цементні розчини
 4. Виготовлення цементного розчину на об'єкті
 5. Що потрібно знати, щоб правильно замісити розчин
 6. Як розчин замішують
 7. Відео

Використання цементних розчинів у будівництві річ звичайна. Такі розчини застосовують як мінімум в мулярських, штукатурних та бетонних роботах. Тому дізнатися, як правильно розводити цемент, варто при виконанні будь-яких будівельних робіт.

Склад цементного розчину

Будівельний цементний розчин речовина пластичне, яке складається з:

 • в'язкої суміші;
 • заповнювача.

У розчин в кінцевому підсумку додається вода. Через деякий час розчин твердне і набуває міцнісні характеристики, порівнянні з властивостями каменю.

Якими бувають цементні розчини

Виды цементных растворов

Цементні розчини в будівельних роботах можуть бути:

 • простими;
 • змішаними.

До першого типу можна віднести вапняні та цементні суміші, а до другого - цементно-вапняні та ін.

В розчини можуть додаватися різні в'яжучі матеріали, до яких, крім власне цементу відносять глину, вапно та будівельний гіпс. Заповнювачем, як правило, служить пісок, а так само різні шлаки, дрібні камені, щебінь і тирсу.

Готові цементні розчини

Готовые цементные растворы

Багато розчини цементу можна придбати в готовому вигляді безпосередньо на заводах ЗБК. У разі придбання розчину безпосередньо на заводі замовнику потрібно тільки вантажний автомобіль (краще самоскид). Якщо на будівельному об'єкті потрібно рідкий розчин, а везти його необхідно на досить довгу дистанцію, то можна для його доставки використовувати так званий «міксер» (автомобіль, оснащений спеціальним крутяться барабаном, який навіть під час руху постійно перемішує інгредієнти розчину).

Виготовлення цементного розчину на об'єкті

Изготовление цементного раствора на объекте

У разі, якщо розчин цементу на будівельному об'єкті потрібно у відносно невеликих кількостях, його можна замішати безпосередньо на місці.

Для цих робіт знадобляться наступні інструменти і пристосування:

 • совкова лопата;
 • металеве відро;
 • кельма;
 • бетономішалка;
 • низькообертовий ручний міксер з насадкою;
 • корито.

З матеріалів знадобиться:

 • цемент;
 • пісок;
 • вода;
 • сполучні матеріали (при необхідності).

Що потрібно знати, щоб правильно замісити розчин

Для початку необхідно визначитися, який саме розчин необхідно виготовити, щоб не помилитися з складом і консистенцією розчинів.

Для цегляної кладки і штукатурних робіт цемент змішують з піском. Будівельні норми передбачають пропорції в співвідношеннях цемент - пісок) 1:3 або 1:2. Реально це співвідношення рідко досягає 1:4.

Як розчин замішують

Замішувати розчин можна з допомогою спеціальних пристосувань.

Бетонозмішувач

Бетономешалка

Розводити розчин цементу можна або в бетономішалці, чи у відрі або кориті, використовуючи ручний міксер зі спеціальною насадкою для замішування.

Спочатку необхідно підготувати (просіяти і відміряти) пісок. Для робіт кладок можна використовувати пісок з кар'єрів, з домішками глини. Для штукатурних робіт використовується зазвичай річковий сіяний пісок. Для бетонних робіт річковий пісок можна не просіяти.

Пісок відмірюють відром або совковою лопатою і засипають в бетономішалку або корито. Апарат, використовуваний для замісу, включають. При крутиться барабані бетономішалки в пісок додають цемент в необхідній пропорції.

Після того, як ці матеріали переміщуються, в отриману суміш додають воду. Це можна робити при обертовому барабані бетономішалки. Воду доводиться відміряти інтуїтивно, зупиняючи барабан і перевіряючи розчин кельмою. Вгадати заздалегідь необхідну кількість води може тільки професійний бетоняр. Найчастіше, воду просто потроху додають в обертовий барабан, домагаючись необхідної консистенції розчину.

Для приготування бетонного розчину в суміш додається шебень необхідного розміру.

Міксер

Миксер для раствора

Можна розводити цемент в кориті за допомогою ручного міксера зі спеціальною насадкою.

Не варто для замісу використовувати перфоратори і дрилі. Це високообертовий інструмент і його на роботах по замісу можна прости зіпсувати. Низькообертовий міксер стоїть досить демократично, служить довго і може бути використаний для свердління деревини великими свердлами. Корисна у будівництві річ.

В замісі цементного розчину за допомогою ручного міксера одна особливість - розчин необхідно ретельно перемішувати, тому що окремі його інгредієнти можуть застрявати на дні корита.

Дрібниць у процесі замісу безліч, але основні представлені вище.

Відео

Читайте також: