Як правильно різати стельовий плінтус

17.01.2021
3 593
Admin

Как правильно резать потолочный плинтус

  1. Гарні кути
  2. Клей
  3. Довжина стельового плінтуса
  4. Ріжемо стельовий плінтус
  5. Відео

Зробити красивий перехід між стіною і стелею допоможе стельовий плінтус. Залежно від вартості, він може бути виконаний з пінополістиролу різної щільності. Але в будь-якому випадку стельовий плінтус з такого матеріалу буде легким, що значно спрощує процес його приклеювання. Крім цього такий плінтус не пожовтіє з часом, не вбере в себе воду і він легко ріжеться.

Однак найбільш часто тих, хто вирішив приклеїти стельову галтель (це інша назва плінтуса), хвилює не її вартість, а зовнішній вигляд (він може бути як гладкою, так і мати повторюваний малюнок) і питання, як правильно різати стельовий плінтус.

Гарні кути

Щоб правильно розрізати стельовий плінтус вам знадобиться стусло і ножівка по металу (або канцелярський ніж з довгим лезом). Вибирати між ножівкою і ножем слід не тільки виходячи зі своїх особистих переваг, але і ширини плінтуса (чим вона більше, тим складніше буде розрізати плінтус ножем).

Инструменты для нарезки плинтуса

Якщо ж ви з цим інструментом «не дружу», можете вибрати найбільш простий варіант - купіть в магазині вже готові зовнішні і внутрішні кути до свого плінтусу. Єдина умова, яка при цьому має бути дотримано - це наявність рівних, під 90 градусів, кутів між стінами приміщень. На жаль, не всі кімнати можуть порадувати вас такими геометричними розмірами.

Клей

Клей стиропор

Існує кілька видів клею, на який можна прикріпити стельовий плінтус. Однак якщо ваше приміщення не може похвалитися рівними стінами і кутами, віддайте перевагу білому клею (такому, як клей-стиропор). Зазвичай він буває розфасований в «майонезні відерця», так і за своєю консистенцією він нагадує дуже густу сметану. Наносити на плінтус його можна або шпателем або будь-яким іншим невеликим плоским предметом (підійде навіть шматок ламінату невеликої ширини).

Довжина стельового плінтуса

На те, як правильно різати стельовий плінтус, його довжина не впливає. Зате вона буде важлива безпосередньо при його наклеюванні.

Довгий плінтус (двометровий) краще клеїти разом з помічником, так як у вас просто не вистачить довжини рук, щоб відразу притиснути до стелі і стіни обидва його кінця.

А ось з коротким плінтусом легко впоратися і самостійно.

Ріжемо стельовий плінтус

Режем плинтус

Тепер поговоримо про те, як правильно різати стельовий плінтус:

  • Кріпити плінтус до стелі слід починати з кута приміщення (так буде легше підганяти його під розмір), рухаючись в будь-якому напрямку. Тому візьміть плінтус і прикладіть його до стуслу, керуючись правилом: лівий плінтус прикладається в стусло зліва, правий - праворуч. При цьому плінтус треба притискати до сторони, ближній до вас. Ще один важливий момент: плінтус в стусло доведеться викласти таким чином, щоб його край, притискається до стелі, опинився внизу.
  • В якості підказки можна також використовувати наступне правило: при стикуванні стельового плінтуса у внутрішньому куті, більш довгим буде його нижній край; для зовнішнього кута більш довгим буде верхній край.

Стыковка плинтуса

  • Відрізавши два плінтуса для їх стикування в кутку, обов'язково перевірте, наскільки точно ви впоралися з роботою, приклавши їх на відведені їм місця. Якщо стикування вийшла не дуже рівною, можна акуратно підрізати край плінтуса канцелярським ножем або просто зробити новий зріз, відступивши від старого пару сантиметрів.
  • Невеликі похибки в стикуванні плінтуса добре приховає клей-стиропор. Не забудьте тільки видалити надлишки клею з плінтуса вологою тканиною (ідеально для цих цілей підходить невелике м'яке махровий рушник).

Подрезка плинтуса

Наклеївши ці два плінтуса на стелю, продовжите рух в будь-якому напрямку. Зазвичай наступним наклеюється цілий плінтус. Але якщо до кута виявиться менше відстань, ніж довжина цілого плінтуса, спочатку слід виконати обрізку плінтуса в кутку і лише потім доклеїти пропущену частину.

Відео

Побачити процес нарізки плінтуса ви можете в цьому відеосюжеті.

Читайте також: