Як правильно зробити димар в будинку

17.01.2021
13 935
Admin

Как правильно сделать дымоход в доме своими руками

  1. Висота димаря над дахом
  2. Порядок монтажу димоходу в будинку своїми руками
  3. Де слід розміщувати димар в будинку
  4. Відео

Правильна організація системи димоходу - найважливіший елемент у системі безпеки і комфорту. Неправильне влаштування димаря може призвести до задимлення, зворотній тязі і навіть до пожежі. У даній статті ми з'ясуємо ключові моменти і відповімо на головне питання: як зробити димар своїми руками.

Теплоізольований димохід ("сендвіч") - найбільш оптимальний варіант димоходу, перешкоджає утворенню конденсату на трубах, істотно знижує швидкість відкладення сажі і має дуже довгий термін служби, в ході якого димар не буде вимагати за собою особливого догляду.

Дізнатися про вимоги, що пред'являються до димоходу, ви можете, звернувшись до правилами, розробленими ВДПО і званих "Правила виробництва трубо-пічних робіт".

Висота димаря над дахом

На малюнку нижче представлені відстані, які необхідно дотримувати.

  • при монтажі на плоскій покрівлі, труба повинна виступати на висоту не менше 500 мм;
  • при розташуванні труби на відстані менше 1.5 метра від коника, висота труби по відношенню до конька повинна бути не менше 500 мм;
  • при розташуванні труби на відстані від 1,5 до 3 метрів від коника, труба повинна бути не нижче висоти гребеня покрівлі;
  • при розташуванні труби на відстані 3 і більше метрів від коника, висота труби повинна бути не нижче лінії, проведеної від гребеня вниз під кутом до горизонту в 10º.

Схема установки дымохода в доме

Схема установки димоходу в будинку.

Також слід зауважити, що димоходи в будівлях з покрівлею з горючих матеріалів слід розташовувати вище коника даху на 1 - 1.5 метра.

Порядок монтажу димоходу в будинку своїми руками

Порядок монтажа дымохода в доме

Розглянемо монтаж димоходу своїми руками на прикладі двоконтурної системи димоходів.

Монтаж димоходу в цьому випадку буде проводитися знизу вгору, від опалювальних об'єктів до димоходу. При цьому монтажі, внутрішня труба входить усередину попередньої, і таким чином перешкоджає попаданню вологи на утеплювач. При монтажі використовують герметик з робочою температурою 1000 градусів і вище.

Всі стики в системі повинні бути зчеплені хомутами. Через кожні 2 метри потрібно встановлювати кронштейни для кріплення труби. Горизонтальні ділянки димоходу не повинні перевищувати довжину в 1 метр. Також ділянки димоходу не повинні стикатися з ділянками інших комунікацій (газ, електрична проводка, трубопровід тощо).

Димар потребу в чищенні як мінімум 2 рази за опалювальний сезон. Тому попередньо слід зробити в нижній частині димоходу дверцята або знімну частину.

Більш якісну очистку, а також допомогу в монтажі вам зможуть надати професіонали, до яких ви можете звернутися.

Варианты монтажа дымохода

Варіанти монтажу димаря.

Де слід розміщувати димар в будинку

Где следует размещать дымоход в доме

Зазвичай, труби димоходу розміщують уздовж внутрішніх стін або перегородок, головне, щоб вони були зроблені з негорючих матеріалів. Можливо також розміщення поруч з будинком, але для цього потрібно буде спеціально утеплити трубу димоходу. Якщо ж стіни і перегородки не дозволяють здійснити монтаж труб, то слід скористатися насадними димовими трубами (металевими та іншими).

Пример наружного дымохода

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоматеріал з монтажу димаря.

Читайте також: