Штукатурка стін своїми руками

17.01.2021
8 435
Admin

Как правильно штукатурить стены

  1. Підготовка стін під штукатурку своїми руками
  2. Процес штукатурки стін своїми руками

Питання в правильності штукатурки стін виникає все рідше і рідше. Причина тому поява гіпоскартона. Тим не менш, зовнішня штукатурка стін своїми руками досить широко поширена і донині. У цій статті ми відповімо на питання, як правильно штукатурити стіни своїми руками і розглянемо всі важливі етапи цього процесу.

Для штукатурки стін своїми руками вам знадобляться наступний інструмент:

  • Штукатурна лопатка (для перемішування і дозування матеріалу, для накиду розчину і його подальшого вирівнювання);
  • Ківш (місткістю близько 1 літра, який використовується для нанесення штукатурки на стіну);
  • Напівтерки (для розрівнювання розчину, використовується також для затирання готової штукатурки);
  • Будівельний і водяний рівні;
  • Косинець і висок.

іла. Правилами є рейки з алюмінію різного перерізу і довжини. Правила служать для вирівнювання розчину на укосах, карнизів. Для вирівнювання стін штукатуркою, служать так звані маяки.

Маяки є різновидом правил (рейки-правила). По маяках встановлюється рівень майбутньої штукатурки і відбувається її вирівнювання в процесі штукатурки стін.

Підготовка стін під штукатурку своїми руками

Подготовка к штукатурке стен своими руками

Перш ніж почати штукатурку стін їх слід вирівняти. Щоб правильно вирівняти стіни прочитайте статтю: "Вирівнювання стін своїми руками". Після вирівнювання стіни очищають і зволожують. Якщо штукатурка буде наноситися на цегляні стіни, то бажано розшити шви на глибину 1 див. При штукатурці дерев'яних поверхонь або шлакоблоків, потрібно нанести на поверхню часті насічки, або обтягнути рабицею або армованою сіткою (розмір чарунок не більше 5 см). Сітку необхідно буде також пофарбувати щоб уникнути корозії.

Процес штукатурки стін своїми руками

Процесс штукатурки стен своими руками

На поверхню накидають так звані марки - невеликі області розчину, товщиною майбутнього шару штукатурки, на які відбувається кріплення маяків. Після монтажу одного маяка, відбувається монтаж подальшого з інтервалом в 1 метр. Необхідно постійно звірятися з показниками рівнів, щоб маяки були встановлені ідеально рівно. Далі необхідно дати розчину схопитися (4-5 годин).

Зазвичай для штукатурки стін використовується розчин у співвідношенні 1 частина цементу до 3 частин піску. Наноситься штукатурка двома способами: намазуванням та набрызгиванием.

Штукатурка наноситься 3мя шарами:

  • Обризг - наноситься в першу чергу шар, товщина якого не більше 5 мм Являє собою рідкий шар, який краще проникає в пори, забезпечуючи хороше зчеплення.
  • Грунт - наноситься у другу чергу більш густий шар розчину. Даний шар є основним і утворює необхідну товщину штукатурки.
  • Накривка - кінцевий шар штукатурки, службовець вирівнюючим. Готується на просіяному піску. Наноситься на вже застиглий шар "грунту" і в товщину є близько 2 мм.

Розчин накидається правилом, ковшем або зі спеціального щитка, званого сокіл. Намазування ж розчину відбувається за допомогою напівтерток. Для цього на полутерку накладають ряд розчину і намазують у напрямку знизу вгору. При розрівнюванні розчину використовуються зроблені попередньо маяки. Для цього напівтертка притискається до маяків і повільно рухається вгору, розрівнюючи поверхню штукатурки. Після цього правилом додатково вирівнюють поверхню. Слід пам'ятати, що поверхня на рівні обризга і ґрунту не вирівнюють остаточно, а надають шорсткість поверхні для кращого зчеплення з наступними шарами.

Фінальним етапом є затирка. Здійснюють її за допомогою терки, яка щільно притискається до поверхні стіни, після чого теркою роблять кругові рухи проти годинникової стрілки. Натиск терки варіюється, в місцях з горбами - сильніше, в інших місцях - слабкіше. Якщо ви хочете зробити декоративну штукатурку, то радимо перечитати статтю "Як зробити декоративну штукатурку своїми руками".

Штукатурка стін своїми руками завершена. Бажаємо вам успіхів.

Выполненная штукатурка стен

Оштукатуренные стены

Читайте також: