Як правильно свердлити

17.01.2021
4 681
Admin

Как правильно сверлить

  1. Свердлимо бетон
  2. Свердлимо кахельну плитку
  3. Свердлимо метал

Здавалося б, така проста справа - просвердлити отвір. Але це поки сам не спробуєш. Свердла то гнуться, ламаються, а просто застряють. Сидиш, зазнав фіаско, і думаєш: «Що зробив не так, чому не виходить просвердлити тонкий лист сталі, може, свердла для сталі використовую не ті, а може, це і не сталь зовсім?»

Для того, щоб все вийшло красиво і гладко, потрібно просто знати, як правильно свердлити різні матеріали.

Свердлимо бетон

Сверло с победитовым наконечником для сверления бетона

Щоб правильно свердлити бетон, необхідно використовувати свердла з побідитовим наконечником.

За допомогою дрилі в бетоні свердляться отвори до 13 мм у діаметрі, а для більш широких краще взяти перфоратор. Хоча 1-2 великих отвори цілком успішно просверлятся і дрилем, патрон якої розрахований на свердла до 13 мм, треба тільки використовувати конічне свердло необхідного діаметра.

Після того, як отвір намічено, і в бетоні просвердлено маленьке поглиблення, замініть звичайне свердло на інше, заточене асиметрично - справа піде набагато легше і швидше.

Свердлити бетон - робота досить пильна, тому на свердло можна надіти консервну баночку з здійсненим у ній отвором. Вся пил збереться в ній.

Саме із-за пилу для пластмасового дюбеля свердлиться отвір, глибиною перевищує довжину пластмасового дюбеля приблизно на 1 див Це спростить вхід дюбеля в отвір.

Свердління бетону можна полегшити, якщо свердло періодично змочувати водою.

Свердлячи бетон, дриль досить важко утримувати строго в горизонтальному положенні. При купівлі дрилі вибирайте ту, яка оснащена мініатюрною рівнем. Якщо у вас вже є дриль без рівня, то ізоляційною стрічкою або скотчем можна прикріпити до дриля невеликий будівельний рівень.

Як вчинити в тому випадку, якщо товщина стіни набагато перевищує довжину наявного у вас свердла? Є дуже простий вихід - просвердліть глухий отвір з внутрішнього боку і помістіть в нього магнітик. Потім з зовнішньої сторони стіни за допомогою компаса визначити точне місце розташування магнітика і свердліть в цьому місці. Перевірено - компас ніколи не помиляється!

І не забудьте перед тим, як свердлити бетонну стіну, переконатися у відсутності прокладених у цьому місці комунікацій!

Свердлимо кахельну плитку

Сверлим кафель

Для того щоб правильно свердлити плитку, теж необхідно знати декілька хитрощів. Для плитки використовується спеціальне свердло з алмазним або побідитовим наконечником. Поки свердлиться облицювання, обороти дрилі повинні бути мінімальними.

Тільки дуже кмітливі майстри вміють правильно свердлити кахель, який відрізняється слизькою поверхнею. По такій поверхні свердло зазвичай йде в бік, дряпаючи і скалывая кахель зовсім не там, де вам це треба. Щоб цього не сталося, наклейте на місці майбутнього отвору шматочок пластиру або картон, отвір вийде саме там, де ви хотіли.

Свердлимо метал

Сверлим металл

Для того, щоб успішно і правильно свердлити метал, вам доведеться трохи розщедритися на покупку свердла. Наявні в продажі дешеві свердла метал не просвердлять, а тільки доставлять вам масу неприємностей. Саме для цього виду матеріалу купуйте тільки якісні, дорогі свердла відомих марок. Приблизна ціна якісного свердла по металу - 300 рублів.

Для того, щоб свердло не ковзало по гладкій поверхні металу, центр майбутнього отвору краще накернить. Це робиться кернером - металевим твердим стрижнем, загостреним на кінці. Ударом молотка по кернеру його гостра частина виб'є в металі виїмку, в якій свердло виявиться добре зафіксованим.

Свердлити метал товщиною більше 5 мм краще кількома свердлами, починаючи з маленького діаметру свердла, поступово змінюючи їх по зростаючій. На початку свердління металу дриль переключається на невеликі обороти.

При свердлінні металу рекомендується підкласти під нього дошку. В цьому випадку процес свердління стане більш легким, а краю отвору - рівніше і чистіше.

При свердлінні металу свердло сильно нагрівається, тому рекомендується використовувати спеціальну мастильно-охолоджуючу рідину або пасту. Якщо під рукою нічого путнього у вас немає, то можна використовувати машинне масло. З усіх металів тільки сірий чавун свердлиться всуху.

Витягувати свердло з просвердленого отвори краще обертанням дрилі у зворотний бік, природно, якщо у дрилі передбачена така функція, як «вліво-вправо».

Зараз для свердління металу багато використовують спеціальну свердлильну стійку, на яку можна зміцнити дриль. При використанні такої стійки на початку свердління потрібно тільки злегка натискати на її рукоятку, а після того, як свердло вріжеться в метал, і піде стружка, тиск можна підсилити.

При свердлінні металів між товщиною використовуваного свердла і оборотами дрилі є прямий зв'язок. Чим свердло товще - тим нижче повинні бути обертів дрилі. Наприклад, для свердла діаметром до 4 мм обороти дрилі - 2400-2800 об/хв, а для свердла 6-8 мм - 1200-1300 об/хв.

Читайте також: